Skocz do zawartości
Kelvezu

Jak dlugo zyja ryby?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dlugo zyja srednie i male rybki? Znalazlem dzisiaj salariasa, ktorego mam od dwoch lat. Kupilem juz doroslego i zastanawiam sie czy padl ze starosci czy moze jakies chorobsko sie dobralo do niego. Wszystko inne bez zmian. 


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Błazenek pływa u mnie 4 lata, escenius biocolor i gobiodon histrio 2 lata. I jakiegoś garbika mam też 2 lata już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy i Anthiasy są u mnie już  jakieś 4 lata. Blazenki mam od kolegi.  U mnie 4 lata u niego conajmniej drugie tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwariach średnia życia ryb drastycznie spada i zapewne wynosi kilka tygodni niestety. Chyba śmierć ze starości nie zdarza się zbyt często w akwariach.

W naturze większość ryb żyje po kilkanaście lat.

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazenki żyją po 10 lat pokolce wydaje mi się że jeszcze dłużej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silent50
Godzinę temu, wolan91 napisał:

błazenki żyją po 10 lat pokolce wydaje mi się że jeszcze dłużej

 

moja para ocelarisów jest ze mną od 2006r. czyli początku słonej przygody i wcale nie wyglądają jakby się miały wybierać na ,,wieczną rafę".

Do dzisiaj systematycznie składają ikrę,przeżyły jako jedyne kilka poważnych katastrof włącznie z rozerwanym ukwiałem jak również strzykwą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silent50 napisał:

moja para ocelarisów jest ze mną od 2006r. czyli początku słonej przygody i wcale nie wyglądają jakby się miały wybierać na ,,wieczną rafę".

Do dzisiaj systematycznie składają ikrę,przeżyły jako jedyne kilka poważnych katastrof włącznie z rozerwanym ukwiałem jak również strzykwą.

 

Atomowe błazenki ;) niech żyją jak najdłużej aczkolwiek wydaje mi się że wiele zależy od zbiornika , hodując Pallety podwyższona temperatura znacznie przyśpieszała wzrost , metabolizm co w efekcie znaczy krótsze życie , tak samo poziomy fosforanów czy azotanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym linku http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/amfiprion-czyli-blazenek-wszystko-o-nich-id53.html jest napisane, że w akwarium żyją nawet 18 lat, a tu np. http://dolnoslaskie.naszemiasto.pl/artykul/gdzie-jest-nemo,267817,art,t,id,tm.html, że do 20 lat. Kiedyś natknęłam się na opis, że jeszcze dłużej ponad 20 lat ale nie mogę teraz tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wątków na forum, w których autorzy pisali że mają różne rybki od 10 lat i więcej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rysio2000 napisał:

W akwariach średnia życia ryb drastycznie spada i zapewne wynosi kilka tygodni niestety. Chyba śmierć ze starości nie zdarza się zbyt często w akwariach.

W naturze większość ryb żyje po kilkanaście lat.

 

Jeżeli piszemy o średniej wieku to raczej jest odwrotnie. W naturze tylko kilka procent ryb przeżywa pierwsze miesiące życia a ze starości to chyba tylko rekiny zdychają, reszta pada ofiarą innych drapieżników.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze Salarias mial jakies cztery lata jest malo prawdopodobne, ze juz byl jego czas. W sumie tyle wynika z wypowiedzi . Inna mozliwosc, ze moze zabila go zla dieta. kiedys byl temat, ze nie wiadomo naprawde, czym one sie zywia. Moze czegos zaczelo brakowac wraz ze stabilizacja akwarium.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2017 o 20:38, silent50 napisał:

moja para ocelarisów jest ze mną od 2006r. czyli początku słonej przygody i wcale nie wyglądają jakby się miały wybierać na ,,wieczną rafę".

Do dzisiaj systematycznie składają ikrę,przeżyły jako jedyne kilka poważnych katastrof włącznie z rozerwanym ukwiałem jak również strzykwą.

 

Moje błazny są ze  mną 13-ty rok i również systematycznie składają ikrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą moją rybką był błazenek kupiony w 2000 roku. Żyje i ma się dobrze.

 


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2017 o 16:20, Kelvezu napisał:

Jak dlugo zyja srednie i male rybki? Znalazlem dzisiaj salariasa, ktorego mam od dwoch lat. Kupilem juz doroslego i zastanawiam sie czy padl ze starosci czy moze jakies chorobsko sie dobralo do niego. Wszystko inne bez zmian. 

Wszystko zależy od warunków. Powiedzmy, że są optymalne to błazenki nawet 18 lat (gdzieś wyczytałem, że ktoś miał je 22 lata i nadal pływały bez żadnych oznak starości/choroby). Hepcio dożywa ponoć do 20 lat. Mówię oczywiście o warunkach akwarystycznych. Na plus jest to, że nie mają naturalnych wrogów, natomiast największym wrogiem może okazać się właśnie akwarysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus w Łódzkim domu Kultury ma 16 Lat, ale najczęściej ryby żyją do pierwszej wprowadzonej choroby w Akwarium,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat akwarystyki morskiej, ale u mnie zbrojnik lamparci w marcu tego roku minęło 18 lat jak jest u mnie, a miał około 5 cm jak go kupowałem, teraz ma około 40 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.