Skocz do zawartości
Hepatusek

Pomocy! identyfikacja gluta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu zmagam się z różowo-pomarańczowymi glutami (inaczej tego nazwać nie można) na pompach cyrkulacyjnych i w odpieniaczu. Ponadto, "rośnie" to coś na grzałce w sumpie. Kiedy wyłączam cyrkulację i przedmucham pompy wylatują nieziemskie ilości glutów. Nie trzymają się zbyt mocno więc jak próbuję odessać to się to odrywa. Nie pojawia się to natomiast na skale czy koralach (na całe szczęście). Niestety samo odsysanie i przedmuchiwanie pomp nic daje za wiele bo za 3-4 dni znów jest tego dużo.

Dziś pomiary:

NO3: 0.75 (tydzień temu było 2)

PO4: 0.04

Ca: 440

kH: 9.4

Mg: 1300

Dozuję:

NO3PO4x - codziennie

Ca - Red Sea codziennie

kH - Red Sea codziennie

Mg - Red Sea codziennie

mikroelementy - Red Sea 4 buteleczki 2 razy w tygodniu po 0.02ml każda

2 razy w tygodniu karmiłam korale Reef Roids z Polylab z boosterem 2 minuty przed podaniem.

Oczywiście dziś miałam zmniejszyć dawkę NO3PO4X bo trochę za dużo mi NO3 spadło, ale sama nie wiem czy lać czy nie.

Dziś byłam zmuszona do wyczyszczenia odpieniacza bo ledwo ciągnął. Oto co było w środku:

59e38e1ebb71d_glut1.jpg.6a0f6680c44320850af78b8648551271.jpg

59e38e265fa93_glut2.jpg.5b6e04de02f2ca149f30d5e0b9b073e3.jpg

59e38e2ddade5_glut3.thumb.jpg.522b0997c1f0ee317da282c9072330b2.jpg

Po dochodzeniu co to może być raczej wykluczyłam cyjano i dino. Czytałam dużo o zakwitach  bakteryjnych i glutach bakteryjnych. Woda w akwarium krystalicznie czysta.

Proszę o pomoc w identyfikacji "glutów" i jak sobie z tym poradzić, czy mam odstawić wszelkie suplementacje? 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego. To jakiś rodzaj gąbki. Mój jest biały.  Rośnie w reaktorze z siporaxem bez dostępu światła razem z całą masą gąbek sycon. I przy ostatnim czyszczeniu cyrkulatorow też sporo tego wymyłem.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbek sycon też mam pełno ale one mi nie przeszkadzają gdyż żyją sobie w kominie i sumpie.

To coś natomiast przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu zbiornika, już nie mam siły odsysać i czyścić pomp co 2 tygodnie ;/

Jak się tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Gąbkinsą filtratorami. Może mają na tyle jedzenia że nawet tam się osadzają. RR jest idealny dla miękasów. Może problem tu leży? Do tego nopox coś ala Vsv to też pożywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mam pewności czy to na pewno gąbka.

Czy ktoś może jeszcze potwierdzić? W tym momencie nie leje NO3PO4X, zobaczymy co będzie w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem absolutnie pewien tego ale śmiem trwiedzić że może to być hybryda zakwitu bakteryjnego z czyms innym. Np Zakwit i cyjano.


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.