Skocz do zawartości
paffcio

biurowe solone 100 L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zajęło mi sporo czasu aby ogarnąc się z tematem bo chyba rok :)

Ale w końcu jest:

1. akwarium 60 cm x 40 cm x 40 cm

2. sump 45 x 33 x 40 z 3 komorami łącznie wchodzi mi w obieg ok 120 litrów

3. odpieniacz tubroflotor blue 500

4. obiegówka aqua nova 3000 l z regulacją oraz cylkulacyjna 4000 l również z regulacją + grzłka 200W

5. filtr biopeletek made by Plutek 

6. lampa giessman teszla LED 65W

Obieg zrobiony przez pudełko przelewowe z czarnego PCV - hydraulika puszczona za akwarium

Zalałem w niedziele żywą wodą dzieki uprzejmości Plutka od którego mam już na pokładzie 2 miękasy. Dosypałem 7 kg żywego piachu i czekam.... :)

W planach dolewka bo szybko woda paruje.

Jak już wszystko bedzie stabilnie bede chciał dorzucić LPS-y i proste SPS-y + 4 max 5 ryb czas pokaże.

Uwagi, komentarze ? - zapraszam

IMG_7899.JPG

IMG_7903.JPG

IMG_7901.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skala sucha przynajmniej tak wyglada i żywy piasek jest szansa ze te stworzonka przeżyją? Za chwile to pewnie ruszy wszystko...

Prezentuje sie super

dolewka musi być bo przy tak dużej powierzchni i małej ilości wody będziesz chwiał zasoleniem w niebo

A miejsca w szafeczce brak;)


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz pokazać, pudełko przelewowe  od tyłu jak i od środka bliżej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale z grzałką masz problem, ona ma zaznaczone minimum poziomu wody, ja musiałem włożyć po skosie,jest w pełni zanurzalna . Nie ustawisz termostatu, albo spalisz grzałkę.

Poza tym zapowiada się nieźle, Powodzenia 

Edytowane przez PAdam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1. @k2bPoniżej zdjęcia pudełka przelewowego zgodnie z prośbą. Kupiłem je w US chyba za 20 USD. Oczywście musiałem wywiercić 2 otwory pod hydraulikę 25 mm. Trochę trzeba było się pobawić ale ostatecznie działa OK

2. @PAdam dziekuję za uwagę - chyba faktycznie tak zrobię. Cała spirala grzejna jest w wodzie i myśałem że to wystarczy - tak wiec bede musiał ją ustawić skosem.

3. @marcinsoroka Co do skały to jest ona sucha poza dwoma kawałkami które są ciemniejsze (półka i jeden kwałek skałki z przodu z koralem). Jest to żywa skała z działającego akwarium Plutka of którego dostałem wodę i za co jeszcze raz dziekuje.

4. @silva - z tego co ja rozumiem odpływ wody z filtra biopeletek nie powinien być w tej samej komorze co odpieniacz, który bedzie pienił bakterie które chcemy zatrzymać. Czy mozesz mi powiedziedzieć dlaczego tak sugerujesz ?

5. wczoraj zrobiłem też pierwsze testy wody - robiłem po raz piewszy samodzielnie zgodnie z instrukcją, wiec mam nadzieje że OK

temp 25.5; zasolenie 1.025 PH 8.0; KH 1.25; No2 0; NH4 0; NO3 0; Po4 0.03; CA 280.

IMG_7905.JPG

IMG_7906.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt :) nie za dużo masz pelletek? 


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
paffcio,  jesteś w stanie podesłać jakiś link do aukcji, albo sklepu gdzie można zamówić takie pudełka przelewowe?
Ciężko nazwać to pudełkiem bo trzeba wiercić w ścianie akwa. Czy w zestawie były srubunki czy sam dobierales? Jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie typu siatka itp na tych śrubunkach?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Tak mi się wydawało, że tak to mniej więcej wygląda, tylko nie wiedziałem czy ktoś to używa w Polsce. Jak ktoś szuka widziałem na ebay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

1. @k2b - dokładnie na ebay dużo jest tego. Tak sobie wykombinowałem i na razie się to sprawdza

2. @zipke- inne określenie na pudełko mi nie przychodzi do głowy. W zestawie był jakiś chiński śrubunek ale nie pasujący do naszej hydrauliki wiec dokupiłem prawidłowe aquamedica. Żadnych zabezpieczeń siatek nie ma. Czy potrzeba ??? Czy ja wiem. Przy standardowym kominie tez nic nie za bardzo nie ma. Można je ewentualnie zakryć pleksi od góry aby nic nie wlazło.

3. @Pablo120288 dziękuje, mi tez się podoba na razie. Co do peletek to może i dużo. Ale poszedłem na łatwiznę i wziąłem gotowy zestaw z zasypem. Więcej bakterii może być duża ale czy im więcej to raczej lepiej ? Jaki to będzie miało wpływ u mnie ?

 

dziekuje tez wszystkim za pozytywne komentarze 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie często nazywane jest balkonik/balkon przelewowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, paffcio napisał:

4. @silva - z tego co ja rozumiem odpływ wody z filtra biopeletek nie powinien być w tej samej komorze co odpieniacz, który bedzie pienił bakterie które chcemy zatrzymać. Czy mozesz mi powiedziedzieć dlaczego tak sugerujesz ?

 

nie martw się - odpieniacz nie wypieni wszystkiego a w jednej instrukcji wyczytałem że:

" Najlepiej jest umieścić wylot z filtra z peletkami tuż przed odpieniaczem, co dodatkowo zwiększa wymianę gazową - usuwanie CO2 i dodanie O2. "

 

6 godzin temu, Felipe napisał:

paffcio,  jesteś w stanie podesłać jakiś link do aukcji, albo sklepu gdzie można zamówić takie pudełka przelewowe?

to jest coś takiego

https://www.ebay.com/itm/ESHOPPS-ECLIPSE-L-OVERFLOW-BOX-AQUARIUM-FILTER/111951878277?_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3Df92a8b3e6d8c457c9e464ec8274f9422%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D162233261564&_trksid=p2047675.c100009.m1982

 

różne rodzaje

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=OVERFLOW+BOX&_sacat=0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie przerzucę biopeletki do komory z odpieniaczem zmieści mi się. 

Dzisiaj dolalem do baniaka bakterie oraz pożywkę dla nich. 

Nie zaszkodzi. I czekam dalej. Już mam mala nadzieje ze może wogole ominie mnie jakieś dojrzewanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ominie ;) może nie będzie bardzo burzliwe :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mała aktualizacja. parametry jak poniżej

temp 25.5; zasolenie 1.025 PH 8.0; KH 2.86; No2 0; NH4 0.25; NO3 0; Po4 0.03;.

Podmiankę zrobiłem po mniej wiecej 3 tygodniach.

Na razie wszystko się kręci jak należy. Przyatakowało trochę cyjano na jednej skałce ale przy serwisie ją opłukałem i wydaje mi sie że jest OK. 

Doszli też pierwsi mieszkańcy w postaci 2 ślimaków i ich rodzeństwa :) W tym tygodniu zamierzam wpuścić kolejne korale.

Zobaczymy jak będzie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne :)

na prawdę fajna ta skała i bardzo fajny układ co wrzuciłeś do tej pory?

to pod spodem to gloniska? nie myślałeś o jakimś krabiku i krewetce? 

jakiś fajniutki mitraculus w Twoim zbiorniku miałyby co jeść

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Już nie mogę doczekać kiedy się rozkręci. Co do zwierzaków to jak najbardziej bede chciał mieć kraba myślałem o elegancie plus jeszcze z dwie krewetki.

Teraz mam drochę mało czasu ale podjadę do sklep jak tylko znajdę chwilę.

Wczoraj do zestawu doszła dolewka Tunze Osmolator Nano 3152 :)

Wiec jest progress kręci sie i bedzie jeszcze lepiej :)

Pozdr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego krabika :) mądra z niego istotka i pracowita

jest mały na razie i nie przestawia mi akwarium 

 

powodzenia!


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnić jak działa spływ? Czy rura spływu jest ciągle poniżej poziomu wody i woda leci grawitacyjnie w dół, czy jest "pomiędzy" poziomem wody i również spływa grawitacyjnie, ale nie pełnym przekrojem rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Drobne update.

temp 25.5; zasolenie 1.025 PH 8.0; KH 2.97 (8.3); No2 0; NH4 0.25; NO3 0; Po4 0.00 CA 310 @Qubek Dziękuje za maila odnośnie pomiarów

Jak widać na załączonych fotkach trochę problem z cyjano. Nie atakuje bardzo ale zbiera się na skałkach. Co 2 tyg robię podmiankę i odsysam. Zdjecia przed i po serwisie poniżej.

Wydaje mi się że jakoś bardzo jeszcze mnie to cyjano nie atakuje.

Świecę ok 8h. Dodatkowo doszła dolewka tunze osmolator nano 3152, która dba o odpowiedni poziom (baniak 14 l na ok 5 dni powinien starczyć). 

Na razie nie ma większych problemów.

Doszło kilka małych miękasków, Sinularia + Gorgonia i inne drobiazgi.

@lukaszkrzyszczuk co do spływu to mam na tylnej ścianie 2 otwory (niżej i wyżej). Poziom wody jest mniej wiecej pomiędzy dwoma otworami. Jak poziom wody wzrasta to wówczas woda spływa rewizją i nic się nie przeleje. Jest bezgłośnie i dla mnie super.

Pozdrawiam

IMG_81151.jpg

IMG_81221.jpg

IMG_81541.jpg

IMG_81561.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.