Skocz do zawartości
flcf

Pudełko/pojemnik/kratka na SIPORAX ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) 

Małe pytanko :) Z czego są zrobione te pojemniki (kratki) na siporex w sumpach? 

Z czego można coś takiego zrobić? 

Z góry dzięki! 

 

IMG_1537.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kratka rastrowa do dostania w dużych sklepach budowlanych np Casto...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się jakoś inaczej nazywa? bo jak wyszukuję kratka/krata reastrowa to mi nie znajduje

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wpisz w google kratka sufitowa vents 600 x 600 mm ;)



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sufitową znalazłem ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,po co chcesz wkladac Siporax do pudelka z kratki rastrowej?...Nie lepiej polozyc w oryginalnej siatce na polce w sumpie,siatka jest mocna i ma duze oczka co pomaga w przeplukiwaniu jej przy podmianie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :) Bardzo pomocne :)

@Iceberg - jakoś tak jak przeglądałem sumy to większość ludzi ma właśnie ładnie poukładany siporax w takich skrzyneczkach z kratki i to tak jakoś wyszło moje pytanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,mozna i w skrzyneczkach...U mnie tylko polka lezy pod Siporaxem,wiec wystarczy wyciagnac dwa woreczki i sru do plukania,zajmuje mi to dwie minuty...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Iceberg napisał:

Jasne,mozna i w skrzyneczkach...U mnie tylko polka lezy pod Siporaxem,wiec wystarczy wyciagnac dwa woreczki i sru do plukania,zajmuje mi to dwie minuty...

w siatce masz wrzucone "bylejak" a w sztywnym "pojemniku" można ładnie poukładać w słupki - lepszy przepływ wody i mnie syfu się osadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, silvia napisał:

w siatce masz wrzucone "bylejak" a w sztywnym "pojemniku" można ładnie poukładać w słupki - lepszy przepływ wody i mnie syfu się osadza

No nie wiem czy byle jak...Ja mam jedna komore przeznaczona tylko na Siporax,na dnie tej komory jest polka na podstawkach (woda z gory do dolu) a Siporax w siatkach sam sie uklada,tak ze o zlym przeplywie wody nie moze byc mowy a ewentualny brud splywa poprzez kratke na dol sumpa i pozostalosci,ktore  odloza sie na dnie,latwo sciagnac wezykiem,podczas podmiany wody...Ja dodatkowo wyciagam te dwa woreczki i plucze,ale brudu w nich malo,gdyz wiekszosc przelatuje...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem taką kratkę rastrową 60x60cm w castoramie za ok 50 zł. Są to kratki od sufitów podwieszanych. Ciełem ją na właściwy wymiar  i zgrzewałem na łączeniach za pomocą elektrycznej wypalarki do drewna. Trzyma się super. Polecam.    

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Można siatkę ogrodową (zielona), trytkami pospinac :) ludzie stosują taką metodę z sukcesami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć gotowca :D .
17cf762cc6a505b1bd44fc4ce1c40eab.jpg
VnrPowF.jpg

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak widać są miliony sposobów na wykonaie takich pojemników - ważne by spełniły swoja funkcję   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej w filtr przepływowy, a tak w ogóle to lepiej jak dasz żywą lekką skałę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.