Skocz do zawartości
michu94

'grosik' z Wrocławia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry uprzedzając projekt jest mocno budżetowy stąd też nazwa tematu. 

* Akwarium 54L. 

* Lampa używana , jedynie zakupiłem świetlówki kolejno 15kkn, oraz 20kkn .

*Brak odpieniacza

*Filtr kaskadowy ' made in china' jedynie lekko zmodyfikowany i zapchany cały weglem. (Narazie)

*Falownik również z 'super okazji' na allegro :)

*Martwa skala - 5kg.

*Martwy piach - 5L

*Grzałka 50w.

*Sól ... Najtańsza. 

* Woda Ro (ten filterek najwięcej kosztował nawet budżetowy to wydatek ok 200zl)

 

*Całość kosztowała mnie (nie licząc rzeczy które już miałem z starego Akwa ) ok. 500-600zl.

*Nie leje żadnych bakterii czekam co 'los' mi przyniesie. 

*Zasolenie 1.024

*Czemu tak 'na odwal sie' ? Planuję przeprowadzkę za 8-12msc. Wtedy też zakupie większe Akwa, lepszy sprzęt ,a aktualne traktuje jako 'nauke/zabawe'.

* Akwarium zalane 7 dzien. Jakie kolwiek testy zacznę za 20-25dni, co by narazie się 'kisilo' samo sobie :)

IMG_20171020_140336_HDR.jpg

IMG_20171020_140353_HDR.jpg

IMG_20171020_140329_HDR.jpg

Edytowane przez michu94 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha skała, suchy piasek, świeża solanka to jak te akwarium ma ruszyć z dojrzewaniem? Dołóż garść żywego piasku z działającego akwarium, lub trochę żywej skały, lub lej bakterie bo tak jak jest teraz to ja nie wiem kiedy to akwarium zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju , jak Pan mówi ! 

Bakterie na start i drugie na rzekome 'ozywienie' piasku zamowione !. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać ;). Bo inaczej to ja ciemno to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kolega michu94 ma brać wodę z podmianki od innych kolegów, jak już zalał akwarium. Wystarczy trochę piachu z działającego akwarium, trochę żywej skały, bakterie lub to wszystko naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej. Już byłem u kolegi (post wyżej) i zabrałem mu parę litrów wody :) swoją drogą za***iste Akwa ma i wiem że ja na 50l nie spocznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że brać z Wrocławia jest pozytywnie nastawiona na młodzież " stażem ,, brawo" kocurzg. A szanowny pan skąd. A z Wroclawia. O ja też ze Lwowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku znikome. Po radzie pewnego kolegi dolalem bakterii i się zaczęło. Piasek,skały wszystko jak widać na zdjęciach pokryte 'brazowym glonem/nalotem' :)

Do pierwszego poważnego życia jeszcze z 3tyg. Chociaż kusi mnie żeby głupiego ślimaka czy jakieś wężowidła wrzucić co bym miał na co patrzeć jak wstanę :P

Edytowane przez michu94 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michu94 napisał:

Na początku znikome. Po radzie pewnego kolegi dolalem bakterii i się zaczęło. Piasek,skały wszystko jak widać na zdjęciach pokryte 'brazowym glonem/nalotem' :)

Do pierwszego poważnego życia jeszcze z 3tyg. Chociaż kusi mnie żeby głupiego ślimaka czy jakieś wężowidła wrzucić co bym miał na co patrzeć jak wstanę :P

Ja też dodawałem bakterie na początku. Teraz nie dodaję nic. Ślimaczka jakiegoś możesz już dołożyć, raczej nic mu nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekipe czyszczącą możesz spokojnie wrzucić, akwarium ma potencjał czekam na pierwsze koralce pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem parę wężowidel , slimaczkow (super czyszczą mi szybkę bo sam nie wyrabiam ) , i koralowców - małe Szczepki. Ale rosną w oczach. Nic nie padło. Życie się kręci. Coś poważniejszego typu krewecie za tydzień / dwa. Muszę się z dostawcą skontaktować bo sklepy cenowe to porażka :)

Ogólnie za 6msc likwiduje to akwarium. Najeździlem się po ludziach gdy kupowałem koralowce i wiem , że to nie dla mnie takie 'nano'. Będę się powoli rozglądał za 200literkami a to pójdzie na sump :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce w 2-3 dni to na pewno nie urosły, tylko napompowały się :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz. Ale robi to wrażenie :)

 

Takie 'zrob to sam z kropelka' nóżki do lampy :)

 

RveYwCh_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

3twRzKI_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.