Skocz do zawartości
konwiasty

Kosteczka 3x60

Rekomendowane odpowiedzi

Piach to chyba właśnie zasługa lampy i babki, na starej lampie po prawej stronie bardzo szybko wychodziły delikatne okrzemki i babka nie zawsze nadążała z ogarnięciem tego. Teraz piasek bielutki.

Po zmianie lampy z kopyta ruszyła Xenia, pojawiają się nowe "łodyżki" Pseudogorgonii, reszta korali raczej bez fajerwerków ale w niezłej kondycji, Rhodactis się znów zaczął dzielić po dłuższej przerwie. Wszystko fajnie polipuje, skórzaste skórę zmieniają, tylko te glony, pewnie po części to wina zmiany oświetlenia, ale idzie w dobrym kierunku. Po zmianie lampy nie spodziewałem się rewolucji i nie jej nie ma ale poprawa jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, ze tej xenii jakby więcej. Może coś glonozernego trzeba by zapodać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze nocne łowy z telefonem potwierdziły moje przypuszczenia. Oficjalnie wyczajone 2 dzikusy w akwarium (pojawiały się naprzemiennie), jeden wygląda niegroźnie i sympatycznie a drugi tak:

19430107_1777540368968670_4479311084309930642_n.thumb.jpg.428569d3c5f557c1b6858eb5d7922164.jpg

Jak skubaniec wystawi szczypce do skrobania skały to widać go z daleka, próbowałem go złapać ale chyba będzie ciężko.

Poza tym tydzień temu niedomknięta zamrażarka zmusiła mnie do wyjazdu który skończył się przywiezieniem Caulastrei oraz kilku SPSów (Milka, Acra, Gonio i Monti Digitara), miało nie być jeszcze nowych SPSów no ale jak już jechać to trzeba było coś przywieźć :) . No i trochę glonów, trochę cyjano, podmianka, bakterie, Xenia, Pseudogorgonia i Capnella rosną, reszta nie bardzo także nic ciekawego na fotoaktualizację (poza krabem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11491282_IMAG0660.jpg

Jak widać na załączonym zdjęciu Xenia rośnie ;) . Do obsady ku uciesze żony dołączył dziś mały żółtek (nie jestem z tego szczególnie dumny) liczę ze wspomoże walkę z glonami. Ostatnio było ciężko ale jakoś idzie do przodu, sytuacja się stabilizuje. 

Obsadę rybną uważam za zamkniętą:

 - Żółtek (tymczasowo)

- 2x Gramma Loreto (też od dziś)

- 2x Ocellaris,

- Mandaryn ,

- Babka kopciąca.

Tworzą całkiem ciekawą ekipę oby żyły w zgodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek zrobionych telefonem. Rybki w dobrej kondycji, Błazny cały czas się nie dogadują ale mały zamieszkał w Xeni więc przynajmniej ma swoje miejsce w zbiorniku. Korale rosną, nawet twarde, na Dunce pojawiły się nowe główki. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku jak na taki low techowy zbiornik, ale każdy krok w dobrą stronę mnie cieszy :) . Xenia szaleje, rozsiała się nawet przy samym ukwiale i ukwiał nie robi na niej żadnego wrażenia, jedynie Rhodactisy fluo wyglądają kiepsko ale to przez moje dzielenie na szczepki. Ogólnie wydaje mi się że wzrost jest efektem coraz większej ekspozycji zbiornika na światło słoneczne, ale ma to swoją drugą gorszą stronę - glony.

 

11614015_IMAG0668.jpg

 

 

11614016_IMAG0671.jpg11614017_IMAG0673.jpg11614018_IMAG0666.jpg

 

 

 

Edytowane przez konwiasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotoaktualizacja, rośnie wszystko Xenia na pierwszym miejscu, potem makroglony, potem glony, potem cyjano a potem cała reszta ;) . Cztery tygodnie akwarium nie ruszane, wczoraj wyczyszczone więc fotki mogę wrzucić.

DSC_3045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu siadło mi zdrowie więc jakiś miesiąc akwarium kręci się bez podmian i porządków, może to i lepiej bo słońce dokazuje, temperatura rośnie i glony też dokazują. Chociaż jest nie najgorzej bo nie rosną wszerz tylko w górę i się odrywają. Niestety są pierwsze straty :( po ponad roku padła babka, zaginęła też kreweta czyszcząca którą mam około roku ale mam cichą nadzieję że może to wylinka.

Jeszcze trochę i Xenia przejmie cały zbiornik i pomyśleć że w poprzednim zbiorniku nie chciała rosnąć...37944778_1921134797942559_6826406894114963456_n.thumb.jpg.fd91fd978b69cc9041cb03a5536675bd.jpg37893787_1921135097942529_9089277887948783616_n.thumb.jpg.65de774b31b7a42e563f07d83cdfa46f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka ma już 10 miesięcy. Upały przyczyniły się do wysypu Cyjano, Hydroidów itp. Po powrocie z tygodniowych wakacji stwierdzam pewną poprawę i dokumentacyjnie wrzucam fotki mojego miękasowego bałaganu. Akwarium ponownie funkcjonowało przez pewien czas bez podmian ze względu na plagi, tylko dolewka i karmienie.

12920853_20180914_140044.jpg

12920852_20180914_140057.jpg

i moja "półeczka twardzieli" :D

12920854_20180914_140309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie akwarium zarasło koralami, szczególnie xenią ;). Mi osobiście xenia się podoba i też mam jej dość dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chciałbym mieć Xenię tylko na tylnej szybie bo przez ten rok już się wystarczająco nacieszyłem tym koralem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia na tylnej szybie będzie rosła ale i tak będzie się rozsiewała po całym akwarium. Jak już ją masz dość długo, to chyba wiesz o czym piszę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.