Skocz do zawartości
lukas_gr

Rozbieżności w testach kropelkowych a icp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie do chemików:

wystartowałem z nowym baniakiem miesiąc temu na soli red sea. W związku z tym, że mocno zaczęło spadać kh, zacząłem dozować ATI Essenttials (zalecane tyle samo każdego preparatu). Ca i Mg po testach kropelkowych Salifert wykonywanych co 3 dni stoją w miejscu 420 i 1300. W piątek dostałem wynik testu ICP, jakie było moje zdziwienie Ca 490, Mg 1510. Na testach kropelkowych dalej 420 i 1300. Na początku żeby podbić KH dodałem sody oczyszczonej. Czy to ma jakiś związek? Którym testom ufać i jak teraz postępować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...wedlug mnie Salifert do Ca i Mg nie nadaje sie,ja swoje dwa opakowania wywalilem do kosza a dzisiaj zamowilem TM Ca Mg pro,gdyz kiedys uzywalem tych testow i nie mialem zadnych problemow z Ballingiem...Tez kupilem ATI Essentials i jak tylko przyjda testy zaczne dozowac...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze safifert były ok... zmierzę dzisiaj Colombo jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czupacabra napisał:

Iceberg - dlaczego Salifert się nie nadaje? Czy możesz to uzasadnić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej...Jesli chodzi o Salifert to niektore testy zaczynaja miec zla opinie,wlasnie Ca,Mg i KH,chociaz ten ostatni u mnie sie sprawdza,jest powtarzalny a logicznym jest ze jak sie zrobi test i nic nie dodajac do wody przez tydzien,wynik bedzie nizszy i tak jest z testem KH,natomiast Ca i Mg u mnie mialy wyzsza wartosc po tygodniu od czasu zrobienia pierwszego testu,wiec natychmiast stracilem do tej firmy zaufanie,byc moze w ostatnim czasie cos sie zmienilo,gdyz wczesniej Salifert uchodzil za dobry test...Widzialem ze ktos juz narzekal chyba nawet na tym forum...Natomiast jezeli chodzi o NO3 to nie mam zastrzezen,mam taka i taka wartosc,cos dodaje do wody na zbicie tego parametru i test to pokazuje...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert mg 1310, colimbo 1350, więc nadal ma się to nijak do icp. Ktoś wie co się dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukas_gr napisał:

Salifert mg 1310, colimbo 1350, więc nadal ma się to nijak do icp. Ktoś wie co się dzieje? 

Podmianki 10% co tydz, dobrze skalibrowany refraktometr i olej te icp tylko niepotrzebny stres ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas to jest błąd pomiaru testów kropelkowych. Zobacz opisy testów krpoelkowych Red See oni podają jaki jest błąd pomiaru inni producenci nie podają. Stąd można wnioskować, że u innych producentów błąd pomiaru jest wyższy niż u Red See.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.