Skocz do zawartości
Zander

Aquael Glossy Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem zestaw Aquael Glossy Cube o wymiarach 50x50x63cm wraz z szafką. Prosiłbym o radę czy i jak najlepiej w tym zestawie połączyć akwarium z sumpem? Czy lepsze by było inne rozwiązanie niż budowa sumpa? Szkło ma zintegrowane wciącie na rury zastawnawiam się czy nie wystarczyło by zamontować w tym miejscu grzebień i dokleić komin z zewnątrz? Bardzo proszę o rady i pomysły jak się do tego zabrać.

IMAG0374.jpg

IMAG0375.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcięcie wcale nie jest przystosowane do grzenienia i panelu zewnętrznego a poprostu ułatwia chowanie przewodów od grzałki, filtrów itp. i ułatwia domykanie pokrywy.

Do tego zestawu zaproponował bym Ci odpieniacz Hydora, fajny, elegancki wygląd pozwolił by Ci na zamontowanie go wewnątrz i nie zepsuł by wizerunku całego baniaka, oklejenie tylnej szyby czarnym tłem, to na początek, resztę podpowiedzą inni którzy lepiej znają się na sprzęcie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie jest do tego przystosowane ale zastanawiałem się czy nie można by tego wykorzystać w tym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zander mam Glossy 120 i najczęściej zalewam akwarium w poziomie 1-2 cm. nad ten ciemny pasek maskujący na górze więc myślenie o grzebieniu w tym miejscu możesz sobie odpuścić, kaskada też odpada z racji pokrywy i wykończenia krawędzi górnej, poszukaj fajnego odpieniacza, zaproponowałem hydora bo wygląda fajnie i pracuje w miarę przyzwoicie, ja co prawda swojego ukryłem w panelu ale jeśli nie miał bym go na pewno umieścił bym go wewnątrz akwarium, poszukaj dobrego falownika lub nawet 2 + podstawowy sprzęt, wybierz na czym chcesz go uruchomić żywa czy sucha skała, piach i myślę że możesz pokusić się o start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady chyba wybiorę reef packa rozwazalem też wklejenie panelu do środka ale wydaje mi się że szkoda miejsca . Zalewanie będzie musiało poczekać do zakupu lampy gdyż nie do końca przekonuje mnie oświetlenie aquaela i zamierzam zamontować tam lampę kessil ub razora. 

Edytowane przez Zander (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BitaSmietana napisał:

oklejenie tylnej szyby czarnym tłem, to na początek, resztę

niebieskim :) 

zalewaj od razu to co masz wystarczy na początek na bank

jakiej soli użyjesz?

a może uda Ci się zdobyć wodę od kolegów z działającego zbiornika?

popytaj to o wiele ładniejszy start i lepsze parametry wody

tylko popytaj o standardowe Wirki Ospę i inne drobiazgi dytrusa czy dino / cjano

patogeny masz wszędzia ale lepiej zalać ze zbiornika działającego


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam już pod opieką zbiornik z miekasami i lps tak że z wodą by nie było problemów. Planuje wystartować na suchej skałę i pewnie żywym piasku żeby uniknąć jak najwięcej plag. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem wszystkie pudełka przelewowe 'gotowce' i niestety żadne nie pasuje do glossy, ponieważ grubość akwarium to 2 cm u góry; dodatkowo wycięcie na te kable powoduje, że nie można wlać aż tyle wody ile pudełka przelewowe potrzebują... Pozostaje zamówienie pudełka na wymiar (już ktoś tak miał i działało) lub budowa Overflow Pipe jak w linku z YT już wczesniej wrzuconym tutaj.

 

 

 

Edytowane przez human_87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zapytałem bo oszczędzę trochę kasy na nietrafionych zakupach . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Zander napisał:

Pewnie estetycznej wyglądało by gotowe pudełko przelewowe.

rurki w zbiorniku można dać z plexi, tło na tył i reszty nie będzie widać bo przysłoni pokrywa

zawsze jest też opcja z wywierceniem otworu ...

i założyć coś takiego - link przykładowy - ceny i rozmiary producenci są różni

https://www.ebay.com/itm/Eshopps-Eclipse-S-Overflow-Box-Kit-Small/132149101747?

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiałem się nad zrobieniem zewnętrznego panelu z tym że pompa pobieralaby wodę ze zbiornika a wylewala tym gotowym otworem . Staram się rozważyć wiele opcji i wybrać tą najlepszą biorąc też pod uwagę, że to w sumie niewielki zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze masz możliwość to podjedz do szklarza wywierc otwory i doklej komin. To co Silvia zaproponował tez mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wysokość szafki czyli 90CM i samego szkła 60CM nie wpłynie znacząco na wydajność pompy w sumpie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Zander napisał:

A wysokość szafki czyli 90CM i samego szkła 60CM nie wpłynie znacząco na wydajność pompy w sumpie ?

oczywiście że wpłynie - trzeba patrzeć na moc/wysokość podnoszenia

ja bym celował w okolice np. Jecod DCP-3000 - podnosi wodę na blisko 3m , ma sterowanie więc można ustawić odp. przepływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz akwarium to ja bym nie kombinował. Kup Tunze 9004 lub w zestawie z filtrem reefpack 250. Jak chciałeś sump to mogłeś kupić akwarium z kominem lub akwarium bez takiej korony co ma Glossy i kupić pudełko przelewowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zauważ że masz bardzo mały zbiornik  i mały obieg

czemu nastawiasz się tak mocno na sumpa zamiast przystać na filtracji wewnętrznej?

o właśnie chciałem napisać to co Maciej


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się, ale jako akwarysta morski z niewielkim doświadczeniem chciałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych by zagospodarować ten zbiorniczek najlepiej jak potrafię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, marcinsoroka napisał:

tylko zauważ że masz bardzo mały zbiornik  i mały obieg

czemu nastawiasz się tak mocno na sumpa zamiast przystać na filtracji wewnętrznej?

o właśnie chciałem napisać to co Maciej

50x50x60 + planowany sump .. to będzie okolice 200l ? czy ja wiem że "bardzo mały" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem akwarium ładnie prezentuje się solo, dlaczego psuć to jakimiś pudełkami, kominami itp. Sam mam podobny litraz i doskonale funkcjonuje bez odpieniaczy sumpa czy panelu, wystarczy mały zgrabny skimer powierzchniowy w narożniku i w zupełności wystarczy.  

http://allegro.pl/aqua-nova-filtr-powierzchniowy-nsk-200-skimmer-i6729721333.html

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.