Skocz do zawartości
Gość

[572L] Debora

Rekomendowane odpowiedzi

No na reszcie :) zapowiada się superowo jak zwykle ;)

Ja dziś przeskakiwałem na większe szklo, właśnie skończyłem przesiadkę.

Pozdrawiam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora.... a jakiej soli , suplementów ,chemii - planujesz użyć w "swoim " nowym projekcie ???  /... czyżby AF ?? /


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pamiętam poprzednie piękne zbiorniki :) Jakie korale będą w tym akwarium ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna strona do czyszczenia mniej :)

Wszyscy pytają co jak gdzie i dlaczego zaprojektowałaś - więc chyba wyprzedzę resztę.
Jaka obsadę koralową przewidujesz? - jednak t2mek2 już o to zapytał.
Sądząc po odpieniaczu stawiałbym na SPS zatem jakie słońce zawiśnie nad rafą ? Led czy T5, a może hybryda.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2017 o 19:50, AnT napisał:

Fajny projekt 

Mam pytanie 

Czy dolewka nie będzie zaburzać pracy odpieniacza ? 

Pewnie zależy od odpieniacza, ale ja jak mam pustą dolewkę i nie mama czasu jej uzupełnić, wlewam około 1-2 litry RO do komory z odpieniaczem i mój Deltec nie siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób będziesz montowała hydraulike nad akwarium?

Chciałbym zrobić podobne rozwiązanie, ale zastanawiam się, jak usztywnić długą rurę ponad powierzchnią wody.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

W jaki sposób będziesz montowała hydraulike nad akwarium?

Chciałbym zrobić podobne rozwiązanie, ale zastanawiam się, jak usztywnić długą rurę ponad powierzchnią wody.

Sa specjalne uchwyty do mocowania rur. Przyklejasz je na silikon do opaski na akwarium a jesli jej nie masz to mozesz do korony przykrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w międzyczasie odszukałem temat Efendiego i tam jest właśnie zdjęcie jak to ma zrobione.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rury będą leżały na wzmocnieniach dookoła akwarium - tak miałam w poprzednich akwariach i było to dobre rozwiązanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Debora napisał:

Rury będą leżały na wzmocnieniach dookoła akwarium - tak miałam w poprzednich akwariach i było to dobre rozwiązanie:)

Ja tak miałem początkowo w Solankowe love 180 i mnie wyśmiali na forum i kazali obciąć


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak się głębiej zastanowić, to ma to sens. Bo jednak jak powrót masz tuż obok komina, to chcą lub nie, część wody wraca od razu do sumpa. A tak świeza woda idzie na drugi koniec akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Projekt ruszył... :)

Teraz 14 dni lania bakterii... :)

 

nowe-akwarium_ml.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Debora napisał:

Projekt ruszył... :)

Teraz 14 dni lania bakterii... :)

 

nowe-akwarium_ml.jpg

Mam wrażenie,że stać Ciebie na więcej :-) Jakiś opis, zdjęcia? 

Edytowane przez lin2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle? A tyle czekania! odkrywaj karty! jaki wymiar? i to korona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, pozwolę sobie również prosić o więcej zdjęć, a jednocześnie poinformuję, że Twoje akwarium tydzień temu również poczuło morską wodę.  Po sporych przeróbkach ale jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Debora napisał:

Projekt ruszył... :)

Teraz 14 dni lania bakterii... :)

 

nowe-akwarium_ml.jpg

A może tak zdjęcie całości - nie tylko reklama firmy ;) 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka zdjęć z pierwszego tygodnia. 

Woda jest jeszcze delikatnie mętna a zdjęcie robiłam po układaniu piasku:)

Akwarium:

large.IMG_1395.jpg.531b63491c7539717ea9a

 

Sump:

large.IMG_1394.jpg.9cec4ef689c9ede8c2902

 

W sumpie jest około 20L Life Bio Fil, Phosphate Minus i Carbon

large.IMG_1400.jpg.ca569edc25d213110fa86

 

Akwarium zostało zalane AF Perfect Water + solanka z Reef Salt.

Aktualnie leje codziennie ok.7 kropli Bio S oraz dodaje mrożonki aby bakterie miały na czym pracować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... teraz już lepiej... Ładnie to wygląda, gratuluję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kamyki to life bio fil?

Po układzie skały wnioskuję, że będzie SPSowo.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, katani napisał:

Te kamyki to life bio fil?

Po układzie skały wnioskuję, że będzie SPSowo.

Pozwolę sobie odpowiedzieć. Tak. Są różnej wielkości, bardzo lekkie, lekko wilgotne z woreczka. Nie pylą, nie śmierdzą... Wsypujesz i już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, faktycznie po skale można wnioskować, że będzie las acropor :)

Jako znawca posiadający informacje z pierwszej ręki, to jak jest z Phosphate Minus i Carbon na starcie. W metodzie zaproponowanej przez AF oba te absorbery są zalecane, ale forum mówi inaczej. Startuje w pełni na AF i chyba wrzucę od razu jak Ty, ale pytanie pozostaje, czy nie powoduje to "szybszego" dojrzewania, które później może przyjść ze zdwojoną siłą?

Ogólnie jestem wyznawcą teorii, że się lepiej znacie na akwarystyce, jesteście specjalistami i ja Wam ufam, tak samo, jak chce aby do mnie przychodzili ludzie z podatkami a nie czytali tylko w internecie:) Powodzenia i niech się kręci! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Cześć, faktycznie po skale można wnioskować, że będzie las acropor :)

Jako znawca posiadający informacje z pierwszej ręki, to jak jest z Phosphate Minus i Carbon na starcie. W metodzie zaproponowanej przez AF oba te absorbery są zalecane, ale forum mówi inaczej. Startuje w pełni na AF i chyba wrzucę od razu jak Ty, ale pytanie pozostaje, czy nie powoduje to "szybszego" dojrzewania, które później może przyjść ze zdwojoną siłą?

Ogólnie jestem wyznawcą teorii, że się lepiej znacie na akwarystyce, jesteście specjalistami i ja Wam ufam, tak samo, jak chce aby do mnie przychodzili ludzie z podatkami a nie czytali tylko w internecie:) Powodzenia i niech się kręci! :)

W guidzie zalecamy użycie tych adsorbentów na starcie aby dojrzewanie było łagodne. 

Zależy mi na tym aby adsorbery pochłonęły to co oddaje skała - przecież jeśli zostanie to pochłonięte to nie ma powodu aby wróciło ze zdwojoną siłą:)

Oczywiście ilość używanych mediów filtracyjnych zawsze należy dobierać z głową - dojrzewanie systemu ma się odbywać a usuwamy jedynie skutki tego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2018 o 13:44, Debora napisał:

W sumpie jest około 20L Life Bio Fil, ..........

large.IMG_1400.jpg.ca569edc25d213110fa86

Aktualnie leje codziennie ok.7 kropli Bio S oraz dodaje mrożonki aby bakterie miały na czym pracować.

 

@Debora 2o litrów kiedy "producent" zaleca podawanie na poziomie 1 litra na 400 litrów wody https://aquaforest.eu/pl/product/life-bio-fil/ Ty przekroczyłaś zalecaną dawkę około 15 razy, nie boisz się że to dużo za dużo i będą skutki uboczne ? :o

Skoro w Life Bio Fill są już bakterie to w jakim celu podajesz jeszcze BioS przecież według opisu to również bakterie na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.