Skocz do zawartości
Moljzesz

Nowe SolankoweLove 360L plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

Acany masz rozstawione po bokach , próbowałeś bardziej na środku wystawić je do większego światła ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2018 o 19:10, Pawel P napisał:

Acany masz rozstawione po bokach , próbowałeś bardziej na środku wystawić je do większego światła ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie próbowałem, a powinienem ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie próbowałem, a powinienem ?

Pytam z ciekawości bo próbowałem kilka razy ustawiać ten koral w różnych miejscach i nigdzie nie było mu dobrze. Jakie masz teraz parametry ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawel P napisał:


Pytam z ciekawości bo próbowałem kilka razy ustawiać ten koral w różnych miejscach i nigdzie nie było mu dobrze. Jakie masz teraz parametry ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiesz co nie wiem, no3 mierzyłem jakiś czas temu i było 2,5


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomarańczowy dostał nóg i przyszedł do blazenków. Teraz się rozpychają Ukwialy między sobą

427201f2e9974e1f.jpg

I tak raz czerwony jest górą

398b7b4c215c0bea.jpg

A raz pomarańczowy

0d53c37ecd8611d7.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyacithusek ładnie ruszył

0d1cb0a80190c334.jpg

2495b130268612fa.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, mi hiacek padł w kilka godzin, ale teraz wiem czemu. Niebawem znowu go spróbuję jak tylko trzy favie zaskoczą bo wczoraj kleiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dla syna napisał:

Ładny, mi hiacek padł w kilka godzin, ale teraz wiem czemu. Niebawem znowu go spróbuję jak tylko trzy favie zaskoczą bo wczoraj kleiłem. 

Proponuje spróbować najpierw z łatwymi acroporami, favia to lps ni jak się ma do Hyacithusa..

 Pozdrawiam i powodzenia życzę 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Moljzesz napisał:

Proponuje spróbować najpierw z łatwymi acroporami, favia to lps ni jak się ma do Hyacithusa..

 Pozdrawiam i powodzenia życzę 

Mam 7 rodzajów acropor i ładnie rosną. Lps-ami puste pola wypełniłem gdzie arcy miały by ciężko a nie chciałem patrzeć na puste poletka. Czekam teraz na icp czy woda nadal utrzymuje się dobrze (a po patykach wygląda że jest ok) i chcę zaczekać aż favie ruszą z zarastaniem kleju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 7 rodzajów acropor i ładnie rosną. Lps-ami puste pola wypełniłem gdzie arcy miały by ciężko a nie chciałem patrzeć na puste poletka. Czekam teraz na icp czy woda nadal utrzymuje się dobrze (a po patykach wygląda że jest ok) i chcę zaczekać aż favie ruszą z zarastaniem kleju. 
Aha to sorry, a dlaczego Ci wtedy poleciał ten Hyacithus?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Moljzesz napisał:

Aha to sorry, a dlaczego Ci wtedy poleciał ten Hyacithus?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Kiedy włożyłem pierwsze acry (miedzy innymi najłatwiejsza tumida), wszystko szło jak po maśle. Klej oblały całkowicie w 2-3 tygodnie i pojawiały się przyrosty. Bazowałem tylko na podmiankach gdyż ubytki macro były na tyle małe, że podmiana 10% na tydzień wystarczała. Wszystko fajnie szło i w 3 miesiąc później postanowiłem podjąć wyzwanie. Trafił hiacyntus a po wklejeniu go (oczywiście z aklimatyzacją kropelkową) wypuścił polipy dosłownie w kilkanaście minut. Pomyślałem że jest dobrze to idę spać bo już prawie północ była. Rano o 7:00 patrzę a tu może 2mm tkanki na samej górze zostało ze szczepki ok 6cm. Musiałem go usunąć, a po kilku dniach wspomniana tumida przestała polipować i pojawiły się białe punkty na innych acrach na tkance. Pierwsza myśl że potas, ale ile go dodać bez icp gdyż nie mogłem nawet dorwać nigdzie testu na niego. Profilaktycznie zakrapiałem af po 30 kropli na dobę (wg producenta podbijałem ok 2,5 jednostki na dobę w 100l). Po tygodniu miałem wyniki z icp w którym potas wyszedł na poziomie 327 oraz udało się zakupić test na potas, a dzięki wynikowi z icp miałem skalibrowany wynik nowo nabytego testu. Od tego momentu wg testu podbiłem go do 380-390 w 3 tygodnie a do teraz wkrapiam 1 krople dziennie. W poniedziałek wysłałem wodę na icp i się okaże czy jest dobrze. Acry wracały do życia kolejne 3 miesiące od wyrównania potasu ale obeszło się bez strat poza hiacyntusem. Teraz nawet jak będzie dobrze szło to raz na pół roku będę robić icp. Do tej pory nie wiem skąd miałem taki ubytek potasu pomimo podmian, małej ilości korali, a świeża solanka miała go na poziomie 380. Na szczęście w między czasie doszedł balling co też trochę uzupelnia niedobory micro. Kolejna próba z hiacyntusem będzie za jakiś miesiąc jeśli wszystko będzie dobrze szło. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dla syna napisał:

Kiedy włożyłem pierwsze acry (miedzy innymi najłatwiejsza tumida), wszystko szło jak po maśle. Klej oblały całkowicie w 2-3 tygodnie i pojawiały się przyrosty. Bazowałem tylko na podmiankach gdyż ubytki macro były na tyle małe, że podmiana 10% na tydzień wystarczała. Wszystko fajnie szło i w 3 miesiąc później postanowiłem podjąć wyzwanie. Trafił hiacyntus a po wklejeniu go (oczywiście z aklimatyzacją kropelkową) wypuścił polipy dosłownie w kilkanaście minut. Pomyślałem że jest dobrze to idę spać bo już prawie północ była. Rano o 7:00 patrzę a tu może 2mm tkanki na samej górze zostało ze szczepki ok 6cm. Musiałem go usunąć, a po kilku dniach wspomniana tumida przestała polipować i pojawiły się białe punkty na innych acrach na tkance. Pierwsza myśl że potas, ale ile go dodać bez icp gdyż nie mogłem nawet dorwać nigdzie testu na niego. Profilaktycznie zakrapiałem af po 30 kropli na dobę (wg producenta podbijałem ok 2,5 jednostki na dobę w 100l). Po tygodniu miałem wyniki z icp w którym potas wyszedł na poziomie 327 oraz udało się zakupić test na potas, a dzięki wynikowi z icp miałem skalibrowany wynik nowo nabytego testu. Od tego momentu wg testu podbiłem go do 380-390 w 3 tygodnie a do teraz wkrapiam 1 krople dziennie. W poniedziałek wysłałem wodę na icp i się okaże czy jest dobrze. Acry wracały do życia kolejne 3 miesiące od wyrównania potasu ale obeszło się bez strat poza hiacyntusem. Teraz nawet jak będzie dobrze szło to raz na pół roku będę robić icp. Do tej pory nie wiem skąd miałem taki ubytek potasu pomimo podmian, małej ilości korali, a świeża solanka miała go na poziomie 380. Na szczęście w między czasie doszedł balling co też trochę uzupelnia niedobory micro. Kolejna próba z hiacyntusem będzie za jakiś miesiąc jeśli wszystko będzie dobrze szło. 

Kurcze dziwne bardzo, przeginałem z potasem i w górę i w dół i chyba nigdy nie miałem tak gwałtownej reakcji, choć u mnie od początku ballig praktycznie. Może jakieś robale przywookłeś na tym hyacku? W ballingu w sbs jest potas. Ja miałem taką wtopę z mikro przegiąłem i acry poleciały potem że strachu wyzerowałem praktycznie mikro i znowu leciały, teraz podaje mikro bez szaleństwa i jest ok.

Wiesz jak ja aklimatyzuje korale? Wyciągam z worka i chlup do akwa :p 

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Moljzesz napisał:

Kurcze dziwne bardzo, przeginałem z potasem i w górę i w dół i chyba nigdy nie miałem tak gwałtownej reakcji, choć u mnie od początku ballig praktycznie. Może jakieś robale przywookłeś na tym hyacku? W ballingu w sbs jest potas. Ja miałem taką wtopę z mikro przegiąłem i acry poleciały potem że strachu wyzerowałem praktycznie mikro i znowu leciały, teraz podaje mikro bez szaleństwa i jest ok.

Wiesz jak ja aklimatyzuje korale? Wyciągam z worka i chlup do akwa :p 

 

Hiacyntus był z pewnego źródła, bez plag i innych gadzin, z krzaka wielkości 40x40cm. Też bym tak chciał klimatyzować korale :-). Ja to nawet lpsy przelewam może nie kropelkowo ale w misce z wodą pół na pół 20-30min w temp 25st C.  Jak widać mam gorszą rękę :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dla syna napisał:

Hiacyntus był z pewnego źródła, bez plag i innych gadzin, z krzaka wielkości 40x40cm. Też bym tak chciał klimatyzować korale :-). Ja to nawet lpsy przelewam może nie kropelkowo ale w misce z wodą pół na pół 20-30min w temp 25st C.  Jak widać mam gorszą rękę :-) 

Oj tam oj tam ;)

Zamówiłem dwie swietlowki halilea extra reef za całe 18zł za sztukę, światło bardzo podobne do narvy blue, zobaczymy jak długo poświęca..

Narva i halilea

be9249cd2ff07b32.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ciebie się pytałem , musisz zawsze swoje 5 groszy wrzucić 

Edytowane przez junior13 (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, junior13 napisał:

Chyba nie ciebie się pytałem , musisz zawsze swoje 5 groszy wrzucić 

Hehe nie jego ale trafił brałem od producenta


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wcześniej w necie  nie jestem leniwy tylko chodziło mi o 80w i nie potrafiłem znaleźć . Znalazłem tylko w archiwum allegro 80tki 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, junior13 napisał:

nie jestem leniwy tylko chodziło mi o 80w i nie potrafiłem znaleźć .

mogłeś napisać że chodzi o 80W a nie 54W jak u Piotra (i które na bank nie kosztują 18-19zł sztuka)

u niego widać w opisie jaka ma lampę ( PS Pandora 4x54W T5 ) a u Ciebie NIE - właśnie dlatego świetlówki 54W dałem po wielokropku bo logiczne wydało mi się że chcesz TAKIE SAME świetlówki

80W są np. tutaj

http://iquitos.pl/hailea/14059-hailea-swietlowka-extra-reef-t5-80w.html

nie widać czy na stanie mają ale do koszyka da się włożyć

a tu podobno sa na stanie

https://akwaria.robizoo.pl/swietlowka-80w-t5-reff-p5560

 

ps. szukanie zajęło mi niecałe 10 min

ps2.  i teraz jesteś winien te 5 groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link i przepraszam za uszczypliwosc wiem że starasz się pomóc tylko niekiedy napiszesz dwa słowa za dużo , , te 5 groszy " i komuś wybija Zicherong  


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offa ale pan jest z Dąbrowy Górniczej , może nie wiedzieć co ,,Zicherong''..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, junior13 napisał:

niekiedy napiszesz dwa słowa za dużo , , te 5 groszy " i komuś wybija Zicherong  

i tu .. masz (niestety :P racje :)

1 minutę temu, alenqer napisał:

może nie wiedzieć co ,,Zicherong''..

ale wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, silvia napisał:

i tu .. masz (niestety :P racje :)

ale wiem :P

Zwracam honor..:yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.