Skocz do zawartości
waldimas

Co sie dzieje z Erybka?

Rekomendowane odpowiedzi

 
Akwarystyczny preparat pielęgnacyjny zawierający jony miedzi. Stosuje się do utrzymania akwarium w higienicznych warunkach. Skuteczny w zbiornikach morskich, jak i słodkowodnych. Nie stosować w zbiornikach z bezkręgowcami z uwagi na zawartość jonów miedzi.
Stosowanie:
- 5 ml na 100 l wody pierwszego dnia, przez 3 kolejne dni połowa dawki,
- Oodinum - 2,5 ml na 100 l wody, dwukrotnie powtarzać dawkę co 2 dni.
Po tygodniu podmienić 1/3 wody.
Zaleca się kontrolę stężenia jonów miedzi Aquatestem Cu.
 
gdzie tu jest napisane jakie stężenie jest jonow miedzi po dodaniu 5 lub 2,5 ml na 100l
Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości po co ten preparat chcesz lać bezpośrednio do akwarium? masz napisane, żeby nei stosować w zbiornikach z bezkręgowcami. Jak masz krewetki, ślimaki, mysis, skorupiaki planktonowe, kiełże itd. Wszystko może paść i narobić bigosu gnijąc w akwarium.

EDIT:

dobra doczytałem, że chcesz to zrobić w akwarium kwarantannowym. Problem w tym, że w taki sposób nie ubijesz cyst i pływek, które już są w akwarium. Druga sprawa, jak napisane niżej, nigdzie nie ma napisane, że ten lek leczy z ospy.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nanokaczor napisał:

To zapytaj producenta albo lepiej kup sobie sól miedzi i sobie policz. 

po kiego mam kupować sol miedzi i sobie liczyc jak tutaj mam gotowy preparat i jak napisałem na samym początku do tego potrzebny jest ten jak to niektórzy mędrcy napisali jakiś tam test na jakies tam Cu

 

Katani- w ogolnym chodzi już lampa UV 36W

nigdzie nie jest napisane ze leczy z ospy ale jony miedzi zawarte w nim skutecznie sobie z nia radza

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda RO też ;)
Paczka zamówiona w pon doszła dzisiaj. Jedna z Marek a druga z Zabrza(jeden test był spakowany osobno).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grzegorz88wroc napisał:

Woda RO też ;)
Paczka zamówiona w pon doszła dzisiaj. Jedna z Marek a druga z Zabrza(jeden test był spakowany osobno).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

no i tyle w temacie, po jaka cholere sciemniac ze wyslane jak paczka nigdy nie wyszla z firmy a ja naiwny oszukuje się ze może jutro a jak wiadomo w walce z ospa im później tym mniejsze szanse wyleczenia

Test na miedz jest bardzo wazny dasz za mało nie zadziała, dasz miedzy 0.15-0,20 zadziała skutecznie, dasz za dużo ubijesz pasożyta razem z nosicielem margines jest bardzo maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, waldimas napisał:

no i tyle w temacie, po jaka cholere sciemniac ze wyslane jak paczka nigdy nie wyszla z firmy a ja naiwny oszukuje się ze może jutro a jak wiadomo w walce z ospa im później tym mniejsze szanse wyleczenia

Test na miedz jest bardzo wazny dasz za mało nie zadziała, dasz miedzy 0.15-0,20 zadziała skutecznie, dasz za dużo ubijesz pasożyta razem z nosicielem margines jest bardzo maly

Ospa może zaatakować rybcie w każdym momencie dlatego przezorny akwarysta ma na półce lekarstwa "w razie potrzeby" wcześniej kupione i nie zamawia tych lekarstw w ostatniej chwili. Wyciągnij wnioski z tej historii! Przygotuj się na przyszłość aby nie było takiej nerwówki w późniejszym czasie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldku człowiek uczy się na bledach ale dlaczego tylko swoich

wracając jeszcze do sklepu zauwazylem ze przesylki pobraniowe sa zupełnie inaczej traktowane niż te opłacone tak tez było min z obiegowka DCP 5000 dzwoniłem i pytałem czy jest to nowa pompa z nowym sterownikiem , odpowiedz tak jest to nowy model pompy ten z opisem na sterowniku DCP5000. Zamowienie, zaplata, i nosz ku....a przychodzi stary model w pudelku po ciasteczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona internetowa też im chyba podupada.

Po ostatniej, zresztą bardzo ciekawej i dużej dostawie, nie zauważyłem w ogóle żadnych ruchów na stronie.

Nie piszę tego po to aby bić pianę ale nie wiem na ile właściciel jest tego świadom, może przeczyta.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przesyłki niezależnie czy z życiem, czy sprzętem zawsze były w następnym dniu u mnie. Zawsze bezpiecznie zapakowane, niezniszczone. Zawsze kupowałem z płatnością przed wysyłką. Może problem z miejscem wysyłki. Ja zawsze kupuję ze sklepu w Markach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba mam pH albo zwracam uwagę na takie obsowy może to skrzywienie zawodowe bo pracuje w usługach i wychodzę z zalozenia zed "klient zadowolony przyprowadzi 2 następnych a klient nie zadowolony zabierze 10"

czesto robie zakupy tez w tym drugim sklepie tym od Pani morskiej i tam było tak:

- czy jest to nowa pompa ta z nowym sterownikiem?

-ide sprawdzic

-tak to ta nowa pompa

-to robie zamowienie

-nast. dzień pompa przychodzi opakowanie fabryczne wszystko się zgadza

Można?

 

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze dostaję przesyłki następnego dnia i dobrze zapakowane. Nadmieniam że nie jestem pracownikiem erybki ani nikogo w tym sklepie nie znam. Po prostu jestem bardzo zadowolony z obsługi i szybkości ich usług.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi ja tez . ale jeżeli ktoc Cie zapewnia ze dojdzie uwzgledniajac swieto najpóźniej we czwartek , a Ty liczysz na to majac na względzie bezpieczeństwo Twoich podopiecznych to bym wolal aby min ktoś powiedział "Sluchaj nie gwarantujemy przesylki , jak chcesz działaj na wlasna reke"

THE END

Sam wiesz ze ospa to nie jest to samo co PO4

 

 

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony jest tak. Zamawiam w erybce. Wszystko zapakowane super. Przychodzi szybko. Tylko zawsze mam problem z kurierem gdy nie ma mnie w domu do południa. To że na liście przewozowym napisali dostawa po 16-tej to kuriera nie interesuje. Kilka razy musiałem "warknąć" bo inaczej się nie dało. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja też nigdy nie miałem problemu z erybką. Ale tym razem było inaczej. Przesyłka zamówiona tydzień temu w piątek DHL, przyszła dopiero dzisiaj Pocztexem. Całe szczęście doszła, bo soli na podmianę mi zabrakło ;P

Pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja, może przez to święto mieli jakieś problemy.


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie pali z dostawą, ale..

Zamówione 31.10. opłacone z góry. Wysyłka darmowa do wyboru - Klikam DHL i czekam. 

Przychodzi info, że wysłane 02.11. Planowana dostawa 03.11. Proszę o list przewozowy i dostaje .... Poczta Polska Express24.  Paczka będzie w poniedziałek, bo jeszcze jest w UP w Warszawie (wysyłka była z Marek, a nie z Zabrza)

 

Edit: Teraz zauważyłem, że @czesiu miał podobnie.

Edytowane przez SzymonH (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To i ja dorzucę coś aktualnego do tej całej Erybki :) a już ich prawie chwaliłem. 

Zamówiłem u nich parę duperelek, w tym sól - zaznaczyłem wysyłkę DHL, no niestety bez uzgodnienia wysłali dziadowską pocztą polska jakaś Express24 czy coś takiego, oczywiście na drugi dzień paczka nie miała racji dojść bo to przecież poczta polska, która ma klienta głęboko w pupie, to oczywiście doszła po tych świętach.

Paczka zapakowana w karton i czarna folia strecz, na zewnątrz wszystko jakoś wyglądało, natomiast w środku jeden wielki przemiał, sól rozsypana wysmarowała  wszystkie inne produkty - katastrofa.  

No nic paczka do zwrotu, czas zmarnowany :unsure: kasa wydana, a kupione produkty to  przemiał  jak po walcu drogowym :unsure:

Tak to jest jak się wysyła słabo zabezpieczoną przesyłkę pocztą polską, i nie słucha się klientów  czego oczekują.  

 

Paczki wysyłają pocztą polską bo poczta szybko (do 3 dni) zwraca im kase za pobranie (w moim przypadku było pobranie), a DHL zanim prześle im kasę to na koncie DHL trochę sobie poleży i dlatego wysyłają paczki tą dziadowską pocztą - taki szczegół.   

 

Robi się coraz większe dziadostwo.  Brawo Erybka :) 

 

 

      

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twardovski.michal dodatkowo poczta polska jest najtańsza, jedynie wymaga przyniesienia paczki na pocztę :P

Erybka ma naprawdę dużo artykułów i robienie tam zakupów to przyjemność (do mnie nie wysyłają, mieszkam blisko). Ale od pewnego czasu kupuję rzeczy w małym sklepiku niedaleko mnie. Co prawda czasem trzeba poczekać ok. 3 dni, aż coś co sobie wymarzę ściągną, ale na kuriera wcale nie czekałbym krócej... A jak kupuję coś z Aquaforest dla znajomych z UK (bo w tym sklepiku mają pełen wybór), to też wysyłają kurierem tam, gdzie im powiem.

Reasumując, erybka to bardzo ważny gracz na morskiej arenie, ale warto mieć małego asa w rękawie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracz na pewno ważny ale jakość usług detalicznych chyba się pogarsza.

Może mają ambicję zostać hurtownią?

P.

27 minut temu, twardovski.michal napisał:

Zamówiłem u nich parę duperelek, w tym sól - zaznaczyłem wysyłkę DHL, no niestety bez uzgodnienia wysłali dziadowską pocztą polska jakaś Express24 czy coś takiego, oczywiście na drugi dzień paczka nie miała racji dojść bo to przecież poczta polska, która ma klienta głęboko w pupie, to     

Czy opcja PP też była do wyboru? Jeżeli tak to czy była tańsza?

Jeżeli była tańsza, to choćby dla zasady, domagałbym się zwrotu różnicy w cenie, nawet jeżeli to 50 gr.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotr7 napisał:

Gracz na pewno ważny ale jakość usług detalicznych chyba się pogarsza.

Może mają ambicję zostać hurtownią?

Oni są hurtownią i to bardzo dużą ;) T-Aqua się nazywają jako hurtownia i są jedynymi dystrybutorami w Polsce kilku znanych marek jak Equo, ReeFlowers, itd. Przez to mają na nie najniższe ceny i częste promocje. Po prostu zależy im na sprzedaży i rotowaniu towaru, bo mało który sklep akwarystyczny wprowadzi je do oferty wiedząc, że tak duży gracz jak erybka i tak może je wystawić promocyjnie w cenie sporo niższej.

8 godzin temu, piotr7 napisał:

Czy opcja PP też była do wyboru? Jeżeli tak to czy była tańsza?

Jeżeli była tańsza, to choćby dla zasady, domagałbym się zwrotu różnicy w cenie, nawet jeżeli to 50 gr.

Cen pewnie nie podają, bo tak jest prościej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila z wiadomością do nich. W odpowiedzi dostałem maila z pytaniem. Odpowiedziałem na niego i na razie czekam na ich kolejny ruch ponad tydzień.

To troszkę mnie dziwi, może mają problem z internetem, bo odwiedzając Marki zawsze słyszałem narzekanie.

Ale jak tu prowadzić sklep gdy internet nie działa poprawnie?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szukam jakiej dobrego sklepu za naszą zachodnią granicę, gdzie mógł bym robić zakupy - cena są podobne, transport droższy, ale jak mam się użerać z tymi polskimi pseudo firemkami, które nie ogarniają banalnie prostych rzeczy to wolę zapłacić drożej i dostać towar tak jak zamawiałem. 

A Erybka niech sobie będzie sklepem czy hurtownią, mnie to już wali i grzeje - im już kasy nie dam zarobić:)   

Ludzie przestańcie bronić tą Erybkę, za darmo towaru nam nie dają ! - robią to za kasę i nie małą, dlatego  niech robią to co robią, ale  porządnie, a nie walą  ludziom ściemę - po prostu trzeba wymagać. 

Dziękuję bardzo.   

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
12 minut temu, twardovski.michal napisał:

szukam jakiej dobrego sklepu za naszą zachodnią granicę, gdzie mógł bym robić zakupy - cena są podobne, transport droższy, ale jak mam się użerać z tymi polskimi pseudo firemkami, które nie ogarniają banalnie prostych rzeczy to wolę zapłacić drożej i dostać towar tak jak zamawiałem. 

A Erybka niech sobie będzie sklepem czy hurtownią, mnie to już wali i grzeje - im już kasy nie dam zarobić:)   

Ludzie przestańcie bronić tą Erybkę, za darmo towaru nam nie dają ! - robią to za kasę i nie małą, dlatego  niech robią to co robią, ale  porządnie, a nie walą  ludziom ściemę - po prostu trzeba wymagać. 

Dziękuję bardzo.   

Brawo. Ja już tam dawno przestałem kupować. Jak po ostatnich zakupach 8tyś., paczki szły mi ratami... O odpieniacz musiałem się prosić i o zasilacz do lampy. Z Marek odsyłali do Zabrza, a z Zabrza do Marek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Markach mogą się zdarzać jakieś niedociągnięcia, ale tylko dlatego że oni się przenoszą do Otwocka z tego co wiem do końca roku, natomiast Zabrze raczej zostaje w tym samym miejscu więc tutaj powinni dbać o zadowolenie klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.