Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej to przywiozę go spowrotem  krewetki są tez super ale za mocno denerwują korale przy karmieniu pipetą punktowo wyrywają pokarm koralą drazną je biegają po nich a dodam ze krewetki rosną duże .Mozna tez ślimaka wpakować B i będzie róże wykańczał a jak się skończą to on się wykończy 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki na aiptasie rosną duże? Lysmata kuekenthali do 5cm, lysmata boggessi do 4cm, lysmata seticaudata do 4cm według reeflex.net. Miałem poprzednio lysmata kuekenthali i miała coś około 4cm, a teraz mam lysmata boggessi i jest trochę mniejsza coś około 3-3,5cm. Ja najpierw karmię krewetkę, a za chwilę korale i nie wyrywa pokarmu koralom.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update nie wesoly...

niestety dzieje sie najgorsze bo kolejne a raczej 2 ostatnie korale marnieja. Juz nie mam pojecia co moze byc przyczyna i co mam robic. 

Acana mimo 2 nowych glowek umiera z dnia na dzien a nawet Rhodactis zaczyna wygladac mniej wesolo niz zazwyczaj. Parametry dobre w sumie bez zmian, kh ladnie utrzymuje sie na poziomoe 8-8.4.

amoniak i fosforany zerowe. 

Dino dalej nie ustepnuje mimo ze 2-3 dni bylo o wiele mniej. 

D1B079DD-610E-408C-BA04-195E899B26A9.jpeg

3A373544-B738-4BFF-8355-13D85501F215.jpeg

FCEF0513-074C-46D7-89EA-9118B5866917.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz dokarmiać codziennie korale mrożonkami pipetą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarium dopiero dojrzewa. Po 9 dniach od startu wywaliłaś krewetkę, a potrzeba  miesiąca by powstał proces gnilny i amoniak. 

W 9 dni co miało go przeprowadzić? Sucha martwa skała i martwy piach?

Dziwne są twoje wyniki parametrów. Po wywaleniu krewetki amoniak spadł i nagle znów się pojawił. Skąd się wziął, skoro nie było żadnego życia, ryb itp?

Albo masz zwalone testy, albo nie potrafisz ich dokładnie zrobić, bo jeśli są prawdziwe to masz straszną huśtawkę parametrów w tym akwarium.

Jeśli nadal walczysz z u stawieniami AI Prime HD to polecam grupę na facebooku "AI Prime HD Reef Tanks". Może podpatrzysz jakieś ustawienie. Często wrzucają pliki, więc można wgrać do lampy bez zabawy suwakami.

Ja aktualnie testuję takie ustawienia:

5aa8d14e63b03_Zrzutekranu2018-03-14o08_29_00.thumb.png.20255d49ee34a6b571eda94e1a80b33e.png

Edytowane przez Marti701 (wyświetl historię edycji)

Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium Kasiu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Co tam w akwarium, coś się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maciej01 napisał:

Ponawiam pytanie. Co tam w akwarium, coś się zmieniło?

Niestety alwarium nie ma. Nie bedzie dopoki moja wiedza, mozliwosci na to nie pozwola. Najgorszym bylo znalezienie Midasa za akwarium wysuszonego na wiorek dzien przed sprzedaza i oddaniem zycia. Chyba wiedzial co sie swieci. No nic pozostaje mi czytanie, sledzenie i podziwianie Waszych pieknych akwariow. 

Koniec posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłębisz wiedzę i za jakiś czas ponownie spróbujesz jak już będziesz czuła, że jesteś gotowa. Pozdrawiam Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.