Skocz do zawartości
piko_rafa

Sprzęt do piko rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj na olx może. Czasem taka lampkę można dorwać poniżej 100. Szczególnie do takiej 'piko' dużo nie trzeba.

Zwłaszcza że masz czas to poluj na okazje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje wymiar do montażu na krawędziach. Zamawiasz na wymiar Twojego akwarium, ale z trochę mniejszą mocą. Lub Aquael leddy slim, lub leddy tube 2x6W powinno wystarczyć na taki wymiar akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem piko rafkę 18 litrów :) więc jeszcze mniejszą, miałem dwie Leddy tube aquaela i nie podobało mi się światło zupełnie, za białe, trzeba by dodać jeszcze jedną aktynikę - ale chyba taniej wyjdzie zlecić lampke DIY pod wymiar akwarium. albo poszukać czegoś lepszego - marne te diody były w tym Aquaelu albo szukać jakiejś fajnej lampki używanej.

Co do filtracji przemyśl sobie mikro panel - z grzebieniem przelewowym, będzie zbierał zanieczyszczenia z powierzchni, nie będzie tak upierdliwy jak kaskada, a i zmieścisz tam grzałkę czy mikro odpieniaczyk - miałem 3 kaskady i wymagały częstego czyszczenia, jedną miałem ze skimmerem powierzchniowym. - mocno upierdliwe filtry.

a tak przegrody za grosze szklarz zrobi, grzebień kawałek wkleić i mikro pompa na powrót - taniej wyjdzie niż markowa kaskada :) a więcej miejsca na graty, i estetyczniej.

Na początku nie startuj z adsorberami - filtracja musi zaskoczyć.

najsprawniej wystartujesz na żywej skale z sumpa ze sklepu, albo z baniaka - nie bierz jakiejś starej zleżałej skały która jest w zbiorniku z skałą do sprzedania, weź z sumpa, albo z baniaka - będzie ładnie oczyszczona i bez zbędnych syfów, do tego poproś by ci ściągneli z 3 kilo piasku z dna :) weź wodę w wiadrze 30 l z tego akwarium, bajkowo by było jak ktoś by ci dał jeszcze siporax z działającego filta - Skałę i wodę przewozisz jak zwierze z dostępem do powietrza i w cieple, to samo żywi siporax - tak można wystartować piko z dnia na dzień bez  komplikacji :) tylko nie kiś tej skały i wody i siporaxu tylko odrazu do zbiornika .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Nie pasuje wymiar do montażu na krawędziach. Zamawiasz na wymiar Twojego akwarium, ale z trochę mniejszą mocą. Lub Aquael leddy slim, lub leddy tube 2x6W powinno wystarczyć na taki wymiar akwarium.

oni robia na zamowienie takie lampy do zbiornikow na szerokosc 50 cm

Mi chodzilo tylko o ilosc mocy do zbiornika ;)

Leddy slima chce wlaśnie założyć ^_^

2 godziny temu, Ura napisał:

Miałem piko rafkę 18 litrów :) więc jeszcze mniejszą, miałem dwie Leddy tube aquaela i nie podobało mi się światło zupełnie, za białe, trzeba by dodać jeszcze jedną aktynikę - ale chyba taniej wyjdzie zlecić lampke DIY pod wymiar akwarium. albo poszukać czegoś lepszego - marne te diody były w tym Aquaelu albo szukać jakiejś fajnej lampki używanej.

Co do filtracji przemyśl sobie mikro panel - z grzebieniem przelewowym, będzie zbierał zanieczyszczenia z powierzchni, nie będzie tak upierdliwy jak kaskada, a i zmieścisz tam grzałkę czy mikro odpieniaczyk - miałem 3 kaskady i wymagały częstego czyszczenia, jedną miałem ze skimmerem powierzchniowym. - mocno upierdliwe filtry.

a tak przegrody za grosze szklarz zrobi, grzebień kawałek wkleić i mikro pompa na powrót - taniej wyjdzie niż markowa kaskada :) a więcej miejsca na graty, i estetyczniej.

Na początku nie startuj z adsorberami - filtracja musi zaskoczyć.

najsprawniej wystartujesz na żywej skale z sumpa ze sklepu, albo z baniaka - nie bierz jakiejś starej zleżałej skały która jest w zbiorniku z skałą do sprzedania, weź z sumpa, albo z baniaka - będzie ładnie oczyszczona i bez zbędnych syfów, do tego poproś by ci ściągneli z 3 kilo piasku z dna :) weź wodę w wiadrze 30 l z tego akwarium, bajkowo by było jak ktoś by ci dał jeszcze siporax z działającego filta - Skałę i wodę przewozisz jak zwierze z dostępem do powietrza i w cieple, to samo żywi siporax - tak można wystartować piko z dnia na dzień bez  komplikacji :) tylko nie kiś tej skały i wody i siporaxu tylko odrazu do zbiornika .

 

Nie daleko mam u siebie sklep firmowy aquaela gdzie na pewno bym sie dogadał na temat skałki i piasku na start

 

I jak się prowadziło piko rafkę?

Co do oświetlenia na razie zostane przy tym leddy slimie bo na pewno mi się coś odwidzi zaraz

Co do mikro panela to troche słabo ze względu na miejsce w mieszkaniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego małego akwarium panel nie musi być duży. Starczy zwiększyć głębię akwarium o 10cm. Jak pico to pico. W tym panelu możesz mieć pico odpieniacz, lub pico DSB z refugium. Kilka możliwości jest jak go zagospodarować. Na tą wysokość akwarium i powierzchnię dna 8-12W LED powinno starczyć, bo wiadomo, że nie będzie tam wymagających korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2017 o 22:49, piko_rafa napisał:

oni robia na zamowienie takie lampy do zbiornikow na szerokosc 50 cm

Mi chodzilo tylko o ilosc mocy do zbiornika ;)

Leddy slima chce wlaśnie założyć ^_^

Nie daleko mam u siebie sklep firmowy aquaela gdzie na pewno bym sie dogadał na temat skałki i piasku na start

 

I jak się prowadziło piko rafkę?

Co do oświetlenia na razie zostane przy tym leddy slimie bo na pewno mi się coś odwidzi zaraz

Co do mikro panela to troche słabo ze względu na miejsce w mieszkaniu

 

 

Piko prowadziło się znośnie ale miałem problem z niewystarczającą filtracją - z uwagi tego że kaskady się nieustannie zapychały - rurki dolotowe - panel nie zajmie wiele miejsca a będzie wydajniejszy i mniej upierdliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.