Skocz do zawartości
brzezin

lampa led do 60x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam lampy led do zbiornika 60x50x50, myślałem wstępnie o maxpect razor 70 W,  da radę ? ewentualnie zetlight 6500, chciałbym się zmieścić w kwocie koło 1000 zł.

obsada mocno początkowa, własnie planuję przesiadkę ze słodkowodnego...

Miał ktoś doświadczenia z lampą Jebao AL150 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect da radę pod mniej wymagające koralowce, zetlight powinna dać sobie lepiej radę, a o Jebao raczej nic się nie dowiesz bo nie ma jej w polskiej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect mało na ten zbiornik musiałby być razor 120 - 130W albo Ethereal, Zetlight  powinien dać radę jeśli nie planujesz wymagających korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, Maxspect Razor 70W da radę to nie T5 tylko LED i tym bardziej, że ma być obsada mocno początkowa. Na forum są tematy gdzie poprzednik 60W dawał radę nad podobnymi akwariami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wygląda światło przy moim drugim zbiorniku o podobnych wymiarach (50 x 40 x 40). (foto)

Razor Nano 70W pracuję na programie auto Preset 2 - 80%. Jest u mnie duża strata w postaci świecenia po szybach, więc przy Twoich 60 cm bym się nie obawiał.

Pamiętaj, że producenci lamp ledowych przestali pisać o żywotności swoich lamp na poziomie 50000 h, tak jak było do nie dawna... bo faktyczna żywotność... 

Żeby nie było, miałem kiedyś dobrą chinkę i takie były efekty po kilku miesiącach (foto).

Przy wyborze Razora kierowałem się dobrym serwisem (sprawdzonym i na miejscu).

Kupując w Reefshop-ie, minimalnie przekroczysz planowany budżet (polityka rabatowa).

Podejmij dobrą decyzję.

razor - key.jpg

Razor 2.jpg

Razor Nano.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze Spectra Optima X1 132W lub Spectra-1  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, pewnie zdecydowałbym się na Razor Nano 70W, jednak okazało się że kupiłem wydaje się okazyjnie akwarium już z wbudowanym oświetleniem w połowie ceny lampy. Na początek nie ma co szaleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie oświetlenie.. masz więcej info o obecnym setupie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nowy model? Z tego co wiadomo to reefmax ma 105 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że Red Sea lub Blau, albo pomyłka w podanym litrażu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.