Skocz do zawartości
Przemo87

Babka kopiaca

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem rybke w sklepie erybka tydzien temu,na poczatku zaczela kopac w piasku a teraz juz nic nie kopie i nie je zrobiła sie taka chuda za chyba zaraz padnie.Mial ktos taka sytuacje ,akwarium ma 300l i sporo drobnego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przerobiła wszystko i brakuje jej papu. Dokarmiaj ją solowcem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby jedna babka wyjadła wszystko z 300l akwarium. Ja mam 160l i babka ciągle z pełnym brzuchem pływa. No chyba że akwarium masz młode i piasek jałowy. Wtedy jak pisze fresz33 próbuj dokarmiać bo padnie. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 2 lata solowiec wszystkie ryby karmie solowcem a babka plywa  w jednym miejscu przy szybie i  brzuch ma mniejszy niz ogon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ją coś stresuje? Może transport albo aklimatyzacja. Albo łapana na truciznę... Do pyska jej pokarmu na siłę nie wciśniesz. Czekaj i obserwuj. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spróbować w piach wstrzyknac pokarm pipetą, ale jak rybka nie kopie, to marne szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Może też złapała pasożyty kopiąc w piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ma robaki tj z nimi przyleciala w dostawie - erybka ceny ma dobre ale nie robi kwarantanny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

I bardzo dobrze. Rybka padnie może pociągnie reszte obsady rozwali baniak.

Ze złośliwości tyle.

Wszyscy wiedzą że erybka nie ma kwarantanny. Ale jest taniej. To masz taniej. Stracisz babke może i reszte ryb zarazi kto wie.

A pózniej płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo sklepow bierze z rybki - tylko niektore robia kwarantanne u siebie. Nie mam oporow przed erybka - czasem komus przywoze od nich rybe ‚po drodze’ i w znakomitej wiekszosci przypadkow jest ok. Fatk ze zanim wpuszcze do siebie 10dni plywania w zbiorniku kwarantannowym to standard


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laszek nie dramatyzuj, babki często chude przylatują i trzeba dobrze się im przyjrzeć, żeby zobaczyć ze są wychudzone. Pobyt w sklepie na pewno jej nie polepszy, często są trzymane na gołej szybie. Ot wychudzona ryba, a tylko zaaklimatyzowane podejmują pokarmy zastępcze - chudą prosto ze sklepu trzeba dać od razu do dojrzałego z bogatym życiem w piasku, ma wtedy szansę. Ale babkom zdarza się, że ciężko się regnerują po wychudzeniu. Pasożyty w piasku? One są do tego stworzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To niech padnie w sklepie a nie u kogoś w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwykle robie wszystko zeby nie padla - nie wazne czy kupiona sobie czy pod klienta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
10 minut temu, alic3 napisał:

Ja tam zwykle robie wszystko zeby nie padla - nie wazne czy kupiona sobie czy pod klienta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam na myśli osoby, które perfidnie pakują chorą rybę. A w erbyce to i bezkręgowce pakowali to bez szcypiec kraby... Zresztą, każdy kupuje gdzie chce... Tylko jak wiadomo, że tam sprzedają rybę zaraz po imporcie to szkoda zakładać takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam rybki z erybki i jedną gratisową, wszystko ma się dobrze. I zamówienie było poza sklepem internetowym z wysyłką. Zadzwoniłem zapytałem o stan, poprosiłem na maila dane do przelewu a na następny dzień wysyłka poszła. Gdyby było coś nie tak od razu chwycił bym za telefon. Nie wiem ale wydaje mi się że niektórzy boją się rozmawiać [emoji6]

 

Przez telefon powiedziałem czego oczekuję. Stan zdrowia, wygląd itd.

 

Edit. Tak chwalona Jadwiga morska na forum swego czasu dała niezłą plamę i nie smarowałem na forum tylko od razu wiedziałem gdzie uderzyć...

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczna czesc sklepow ma towar z erybki - nie oszukujmy sie. Potem u siebie kwarantannuja lub nie - to czesto tez zalezy od Klienta. Jeden z moich kolegow prosil o zoltka z rybki, tak go bardzo pragnal ze nie chcial zadnej kwarantanny choc proponowalam ze moge mu go przetrzymac, dac preparaty od robakow itp. wszystko gratis bo to dobry znajomy. Nie chcial, Wpuscil i wsio OK - żółtek z erybki. Tak wiec kazdy decyduje sam dobra cena i odrobina szczescia czy kwarantanna ktora jednak nie zapominajmy kosztuje. Jeszcze raz powtorze nie ma co wieszac psow na rybce skoro kazdy ma swiadomosc ze ryby sa bez kwarantanny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam babke z erybki i zyje jak podaje mrozonki to budzi w niej wariat wczesniej mialem z akwa swiatu po kwarantanie na dzien dobry juz ja nosariusy zaczely atakowac po 2h juz byla obiadkiem takze roznie bywa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno rybka plywala u nich ponad miesiac bo sobie o niej zapomnieli.Zobaczylem ze rybka w srodku nocy kopie piasek jak zdrowa ryba tylko w dzien jest jak by miala pasc.Teraz tez jest w jednym miejscu obok szyby

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwuch dni babki nie widze ,szukam jej po akwa ale nie ma nogdzie wiex chyba weszla moedzy skaly i padla.Kupie babke jesli ktos ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babki lubią wyskakiwać. Rozejrzyj się po podłodze albo za szafką.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to była za babeczka? 

Myślę, że nie wyskoczyła. Musiala być chora, lub mocno wyczerpana transportem, skoro tak chudła w oczach i pewnie gdzieś pod skałą padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka sie znalazla,pływała w kominie :) jest juz wyłowiona,ale nadal pływa przy szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.