Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Rozmnażanie Rhynchocinetes durbanensis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Te krewetki są strasznie duże po przemianie z larw. Do tego mało agresywne. Ciekawe jak będzie dalej. 

A i nie wyłowiłem ich bo jeszcze  kilka larw się nie przemieniło a wszystkie były z tego samego miotu. To pokazuje że cykl larwalny nie jest stały tylko zmienny i jego długość jest zależna od wielu czynników....

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clapping  Stoją w szyku do papu :lol: .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Odłowiłem krewetki Rhynchocinetes durbanensis i przeniosłem je do zbiornika, w którym będą dalej rosły.

Odchowałem 174 krewetki Rhynchocinetes durbanensis.

 

55586288_1155478807968233_75674996269792

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo Konrad, tylko pogratulować:clapping Super to wygląda jak siedzą w grupach.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem można odtrąbić kolejny sukces :clapping trzymam kciuki za kolejne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, nanokaczor napisał:

Odchowałem 174 krewetki Rhynchocinetes durbanensis.

Tak z ciekawości, jaki procent przeżywalności Ci wyszedł? W sensie, ile larw było na początku na te 174 osobniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dziękuję 

Nie mam pojęcia jaki procent bo nie umiem liczyć larw w zbiorniku, w którym rosną. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie najlepiej by było zrobić dobre zdjęcie, podzielić na równe części i obliczyć ilość w jednym segmencie i pomnożyć razy liczbę segmentów ale to by było wiarygodne gdyby były jakoś równo w tym zbiorniku rozłożone. Podobnie liczy kolonie bakterii na szalkach Petriego :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie wiem w jaki sposób chcesz zrobić zdjęcie larw, które mają ok 1 mm i pływają w dużym zbiorniku, w którym są w ciągłym ruchu. 

Z drugiej strony nie rozumiem zupełnie po co określać ilość larw na początku i liczyć parametr, który mi kompletnie do niczego się nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, nanokaczor napisał:

Z drugiej strony nie rozumiem zupełnie po co określać ilość larw na początku i liczyć parametr, który mi kompletnie do niczego się nie przyda.

Ot tak, z ciekawości zapytałem. Zwykle w opisach różnych rozmnażania tego czy tamtego zwierza pojawia się informacja o X% przeżywalności uzyskanej tą czy inna metodą odchowu. Jak nie liczysz tego, to też spoko. Pewnie larw masz tyle ile Ci potrzeba, to i po co liczyć. Ciekaw po prostu jestem skali, czy udaje się odchować 1/100 larw, 1/1000, czy może jeszcze więcej tych larw potrzeba, nie koniecznie konkretny procent typu 1.027%. Albo inaczej, czy te 174 sztuki to z jednego miotu, od jednej parki krewetek, czy z kilku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja robię inżynierską robotę. Jeśli już coś mierzę to tylko jak są problemy.

Nie piszę publikacji które służą tylko do tego żeby pozyskać granty i siedzieć na stołku. Zresztą jeśli przestudiuje się wszystkie publikacje dotyczące hodowli krewetek morskich które można znaleźć na science direct to one wszystkie są tak napisane że nie na wiele się przydadzą... Tak własnie pisze się publikacje - żeby przypadkiem na ich podstawie nic nie dało się zrobić.

Te larwy były z 2 miotów. W zbiorniku jest jeden samiec i kilka samic. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, nanokaczor napisał:

Te larwy były z 2 miotów. W zbiorniku jest jeden samiec i kilka samic.

O, i to jest konkret:-) Przepraszam za pytania laika, ale na prawdę mnie to interesuje + zielony jestem kompletnie w tej materii. Tak czy inaczej,gratulacje. Tak się zastanawiam właśnie, kiedy się znów wybrać i popatrzeć chociaż na te wszystkie baniaki i akwaria:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zapraszam

 

56345928_1157787014404079_61987535933868

 

55875111_1157786824404098_74986216960148

 

55881695_1157786891070758_51887272269709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.