Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Teraz, waldek123blau napisał:

Jesteś w błędzie! Akwarium 320cm długości nie może mieć dna w  jednym kawałku

a niby to dlaczego ? - wszystko zależy od tego jaką dasz szybę - można zrobić duuuużo większe z jednego kawałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można bo przy szybach dzielonych naprężenia się inaczej rozkładają.. Jak zamawiałem swoje akwarium to na ten temat dostałem wykład i Przemek z Akwarium Szczecin mi to wytłumaczył. Dla szklaża klejenie akwarium z dwóch tafli jest bardziej pracochłonne!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, waldek123blau napisał:

Jesteś w błędzie! Akwarium 320cm długości nie może mieć dna w  jednym kawałku tu masz przykład mojego:

 

7970780_20170307_085844.jpg

Przednia i tylna szyba jest z jednego kawałka szkła a dno dzielone


możesz proszę powiedzieć czemu dno nie może być w jednym kawałku a przednia i tyla szyba tak?

sorry musieliśmy jednocześnie napisać posty... :P

Edytowane przez metmez (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykować i wycinac w szkle dla troche lepszego wyglądu szyby która i tak zazwyczaj jest obklejona?  

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem Chodzi o naprężenia, przy długim akwarium rozkład sił na dno jest bardziej kożystny przy dwóch szybach chociaż roboty szklarz ma dużo więcej i takie akwarium jest droższe.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A czemu miało by cieknąć przecież całe akwarium jest klejone na silicon i jakoś nie cieknie - no chyba że klił akwarium jakiś partacz i nie odpowiednim siliconem.
Bo w tym miejscu u mnie nie jest klejone :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko tego nie widzisz


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, waldek123blau napisał:

Już napisałem Chodzi o naprężenia, przy długim akwarium rozkład sił na dno jest bardziej kożystny przy dwóch szybach chociaż roboty szklarz ma dużo więcej i takie akwarium jest droższe.

o ile nie postawisz na "gołym stelażu" a na płycie (i podkładce / styropianie czy czymśtam) - to większe naprężenia masz na bocznych niż na dnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu masz akwarium kilu też z dzielonym dnem:

9992670_20170326_180200.jpg

Teraz, silvia napisał:

o ile nie postawisz na "gołym stelażu" a na płycie (i podkładce / styropianie czy czymśtam) - to większe naprężenia masz na bocznych niż na dnie :) 

Ty jesteś szklarzem? To po cholerę tak budują akwaria jeżeli jest to niepotrzebne? Przecież dla szklarza jest dużo więcej roboty? I pokaż mi zdjęcie chociaż jednego akwarium o długości np. 3 metrów bez dzielonego dna.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sam fakt że nikt chłopa nie poinformował że to będzie tak wyglądało Pan Darek po przemyśleniu mógł zrezygnować z komina zewnętrznego na wewnętrzny i mieć problem z głowy a teraz trzeba będzie trzeba patrzeć na bubel parę lat. Ja za takie cwaniactwo oddałbym tego bubla i poprosił o zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy 6000 litrów snocho ma z pięciu kawałków dno

9992737_qq.jpg

2 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

Chodzi o sam fakt że nikt chłopa nie poinformował że to będzie tak wyglądało Pan Darek po przemyśleniu mógł zrezygnować z komina zewnętrznego na wewnętrzny i mieć problem z głowy a teraz trzeba będzie trzeba patrzeć na bubel parę lat. Ja za takie cwaniactwo oddałbym tego bubla i poprosił o zwrot pieniędzy.

Cały czas tłumaczymy Ci że to nie jest bubel tylko normalna praktyka.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie parę lat a kilka miesięcy. U mnie tego nie widać już po 3 miesiącach bo zarosło glonem wapiennym i rurówkami. Zresztą to nie wyglądało jakoś tragicznie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ensso napisał:

@waldek123blau - ha! daliście się nabrać i zrobili wam akwaria ze ścinek! </sarkazm>

Tak masz rację! Robert-reef też taki bubel sobie zafundował i na dodatek akwarium kleili mu na miejscu.

9992863_qq.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
1 minutę temu, dewoitine.roman napisał:

Wiem że nie bubel że tak się robi, ale to nie tłumaczy gościa z erybki - tak się nie robi.

Nie rozumiem... Czyli tak się robi, ale oni nie powinni tak zrobić? :v
Są pewne standardy i jednym z nich jest właśnie taki sposób klejenie kominów zewnętrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro nie bubel i jest taka technika wykonania to czy musiał klienta informować? Moim zdaniem nie skoro spełnia to swoją funkcję. Problem klienta że nie wiedział lub nie zapytał o szczegóły.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ensso napisał:

Nie rozumiem... Czyli tak się robi, ale oni nie powinni tak zrobić? :v
Są pewne standardy i jednym z nich jest właśnie taki sposób klejenie kominów zewnętrznych.

Nie chodzi o standardy tylko o bezpieczeństwo. Z klejonymi szybami ścianka akwarium z kominem jest mocniejsza.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@waldek123blau nie mówimy o dnie a o kominie - dno akurat przysypiesz piaskiem i nie wdać czy z 1 czy z 5ciu kawałków jest klejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

@waldek123blau nie mówimy o dnie a o kominie - dno akurat przysypiesz piaskiem i nie wdać czy z 1 czy z 5ciu kawałków jest klejone

A tam gdzie jest komin to eksponujesz tak aby było widoczne?

To napisz jeszcze jak zamaskowałeś klejenie szyb siliconem bo chyba też jest widoczny?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fresz33 napisał:

Nie parę lat a kilka miesięcy. U mnie tego nie widać już po 3 miesiącach bo zarosło glonem wapiennym i rurówkami. Zresztą to nie wyglądało jakoś tragiczni

Ja jestem człowiekiem bardzo leniwym oj bardzo, wiec nie uśmiech mi się czyszczenie tylnej szyby zrobiłem sobie tylne tło strukturalne. A z zasady podejścia tego pana który przyjmował zamówienie i nie poinformował że tak to będzie wyglądało że bezpieczeństwo że ble ble ble. POWINIEN TO ZROBIĆ I TYLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aby wyjść z tego z głową wklej sobie kawałek płyty plastikowej o dowolnym kolorze i będzie po problemie!

9992984_qq.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kleił ostatnio Przemek z akwarium Szczecin i pod komin mam szybę z 3 kawałków dla beZpieczenstwa ale za to dal mi lacobel zasłaniający wszystko z jednego kawałka z ładnym podcieciem w łuk. Jutro wrzuce fote. Dno sie tak klei bo moze wtedy zapracować na nierównej podstawie, frontu nie trzeba bo siły rowno sie rozkładają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darek1973 napisał:

Mam do Was pytanie odnośnie standardów klejenie tylnej szyby z kominem zew. w erybce. Czy normalnym jest wstawienie tylnej szyby nie w całości tylko z doklejonym paskiem wzdłuż całego tyłu akwarium ?

A tak na marginesie to pytanie inaczej brzmiało! I otrzymał odpowiedź tak to jest standardowe klejenie i nie tylko w erybce

Ja we wszystkich czterech akwariach miałem też wstawiane kawałki szyb obok grzebieni


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o informowanie o pewnych sprawach to moje pytanie jest takie: czy pan przyjmujący zamówienie nie powinien przypadkiem uprzedzić, że szyby boczne nie będą z jednego kawałka szkła tylko każdy z boków będzie sklejony z kolejnym? :clowning

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.