Skocz do zawartości
dziadziol6

dziadziolowe Rio

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, greggoldi napisał:

kolego kozikk, można tymi ledami zastąpiś świetlówki t5? W słodkim mam je z powodzeniem zastosowane, technicznie są dobrze zrobione, pytam o jakość światła w porównaniu do zwykłych t5... 

 

Takie świetlówki LED są w Reef Master

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zamontowane u siebie.

20171115_213830-2064x1161.jpg


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kozikk napisał:

Tak mam zamontowane u siebie.

20171115_213830-2064x1161.jpg

Jak to świeci? nie umię znaleść Twojego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiłem swojego zbiornika na forum, może się doczeka ;). Tu masz samą aktynike. 

20171115_222652-2064x1161.jpg


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kozikk napisał:

Nie wstawiłem swojego zbiornika na forum, może się doczeka ;). Tu masz samą aktynike. 

20171115_222652-2064x1161.jpg

A całość?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadziol6 - polecam odwiedzić sklep https://www.aquariaveldhuis.nl/ jest jakies 150km od Ciebie. Cen nie ma najlepszych ale ja zawsze wywalczę jakiś rabat :D 

Maja bardzo duuuuuzy wybór.  Mają tez kawiarnie także na pewno po długiej drodze zrobią Ci kawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dziadziol6 napisał:

A całość?

 

 

20171016_201730-2064x1161.jpg

Edytowane przez kozikk (wyświetl historię edycji)

Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kozikk napisał:

 

20171016_201730-2064x1161.jpg

Długa droga mnie czeka hahhah

17 minut temu, snochems napisał:

Dziadziol6 - polecam odwiedzić sklep https://www.aquariaveldhuis.nl/ jest jakies 150km od Ciebie. Cen nie ma najlepszych ale ja zawsze wywalczę jakiś rabat :D 

Maja bardzo duuuuuzy wybór.  Mają tez kawiarnie także na pewno po długiej drodze zrobią Ci kawkę :)

Na pewno kiedyś odwiedzę ten sklep na razie w planie Oldenburg trochę bliżej ,Akwarium czeka na zwolnienie miejsca które ma zrobić mu moja 240 słodkowodna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z morszczakamii to ci podarują wodę z podmianek na start zbiornika. Znalazłem takiego w twojej okolicy:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/meerwasser-krusten-algen/739332558-138-2765


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, waldek123blau napisał:

Pogadaj z morszczakamii to ci podarują wodę z podmianek na start zbiornika. Znalazłem takiego w twojej okolicy:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/meerwasser-krusten-algen/739332558-138-2765

Dzięki też go obserwuję mam zamiar się z nim skontaktować jak tylko przyjdzie pompa i odpieniacz i ustawię akwarium w docelowe miejsce 

A powiedzcie mi ludziska czy to ustrojstwo się nadaje do wody morskiej?zasada jak ro?Z tego co wiem zero strat co przefiltruje to zostaje pojemniku 

http://www.aquarichtig.de/Vollentsalzer-Kati-Ani-zur-Meerwasseraufbereitung-mit-echten-9000-Haertelitern_1

Tak myślę mój zbiornik ma pojemność 125  litrów po dodaniu skały piasku i osprzętu będzie 110?115 litrów.Podmianki co tygodniowe 10-15 l jaką opcję najlepiej wybrać zakup prostego filtra ro ( straty wody podczas produkcji ro)  ewentualnie zakup tego ustrojstwa z linku który podałem wyżej jeśli się do tego nadaje?brak strat wody z tego co się orientuję.Lub zakup wody destylowanej?demineralizowane do podmian ?tu niewiadome co się kupuje.

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie bioflow. Standardowo pompa ma oś stalową. Koniecznie wymień ją na oś ceramiczną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, greggoldi napisał:

Jeszcze jedna uwaga odnośnie bioflow. Standardowo pompa ma oś stalową. Koniecznie wymień ją na oś ceramiczną. 

Dzięki za informację.Gdzie taką oś mogę kupić i jaką?Są ogólnie łatwo dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, greggoldi napisał:

Tak.  Na allegro bez problemu. 

Właśnie szukam.Dziś zrobiona próba szczelności szkła.Wszystko gra oczywiście zapomniałem że wąż odkręcony i z 5 litrów na kafelkach zanim się zorientowałem.Dwa dni tak postoi i spuszczam wodę.Dalej nie mam miejsca gdzie postawić zbiornik kupiec mojego słodkowodnego się rozmyślił.Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, greggoldi napisał:

Jeszcze jedna uwaga odnośnie bioflow. Standardowo pompa ma oś stalową. Koniecznie wymień ją na oś ceramiczną. 

o ile czytałem instrukcję to nadaje się także do słonej wody , sam mam co prawda ATmana na stalowej ośce od jakichś ... 3 lat i śladu rdzy nie ma - więc to nie jest problem na teraz ale warto zwracać uwagę podczas czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, silvia napisał:

o ile czytałem instrukcję to nadaje się także do słonej wody , sam mam co prawda ATmana na stalowej ośce od jakichś ... 3 lat i śladu rdzy nie ma - więc to nie jest problem na teraz ale warto zwracać uwagę podczas czyszczenia

Nawet o tym nie pomyślałem ,cenna uwaga .Już znalazłem dwie sztuki 10 euro. A tak też teraz patrzę w filtrze bioflow 3.0 mam pompę Eccoflow 500 ,500l/h

Może zmienić na pompę Eccoflow 1000 lub 1500 już lepsza wydajność i chyba te same rozmiary powinno pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba - to słowo klucz :) to tez opcja jak się to co masz nie sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, silvia napisał:

chyba - to słowo klucz :) to tez opcja jak się to co masz nie sprawdzi

Poszukałem na stronie juwela o pompie  Eccoflow. Przy zastosowaniu dostępnych osobno osi ceramicznych pompy JUWEL Eccoflow są również optymalnym rozwiązaniem do zastosowania w zbiornikach z wodą słoną (typu morskiego). 

e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie ma co panikować  - metalowe ośki w pompach i tak są z nierdzewki (lepszej lub gorszej jakościowo) - ale słona woda po jakimś czasie je nadgryzie - jak pisałem to nie jest problem na teraz - trzeba co jakiś czas sprawdzić i jak zobaczysz że zaczyna rdzewieć - to wymiana może to być za kilka mieś. lub kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wirnik, jest to pomysł juwela na zarobienie dodatkowych kilku groszy, jednak o 30 zł, nie ma co kruszyć kopiii, warto kupić. 

Co do dużej pompy. Można zamienić, do 1000 są wymiarowo tożsame, o ile pamiętam dopiero 1500 jest większa. Tylko po co??? Mechaniczną filtrację masz ogarniętą za pomocą odpieniacza, bioflow ma robić za biologiczno/chemiczną. Tam iw większy przepływ tym gorzej, widziałem zbiorniki gdzie biologia świetnie działała na przepływie 1xobjętość zbiornika na godzinę. Ja tak nigdy nie schodziłem, jednak te 3x to aż za dużo. Naprawdęnie nie  szukaj niczego więcej. Zbytek. Tak naprawdę ten filtr to będzie bufor, sporą część roboty weźmie na siebie skała, u siebie po jakimś czasie planuję całkowite wyłączenie filtra, pozostanie jako awaryjne miejsce na węgiel i inne absorbenty. 

Tak swojądrogą. Wczoraj wpadł mi do głowy pewien pomysł. Nie chcę jeszcze twierdzić że zadziała, jednak po ściągnięciu górnej klapki od filtra jest tam sporo dobrze oświetlonego miejsca. Myślę że litr, może półtora. Zastanawiam sięco by sięstało gdyby w jakiejś siatce na media zaszczepić tam glony filtracyjne. Muszę przeglądnąć zdjęcia jak one się rozrastają, a właściwie interesuje mnie tylko czy rozrastająsię też w stronę miejsc z mniejszym światłem i czy wczepiająsię w ścianki.... Może  ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dziadziol6 napisał:

Poszukałem na stronie juwela o pompie  Eccoflow. Przy zastosowaniu dostępnych osobno osi ceramicznych pompy JUWEL Eccoflow są również optymalnym rozwiązaniem do zastosowania w zbiornikach z wodą słoną (typu morskiego). 

e

Na forum opisują że wirniki metalowe w pompach Eccoflow są przeznaczone również do wody morskiej bez zamieniania na ceramikę


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do pytania czy to ustrojstwo robi wodę tak jak filtr ro?gotową do zasolenia? Nikt jeszcze się nie wypowiedział ?Ktoś to używa?używał?

http://www.aquarichtig.de/Vollentsalzer-Kati-Ani-zur-Meerwasseraufbereitung-mit-echten-9000-Haertelitern_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój jest trochę większy:

9742772_20171019_213839.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.