Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry wszystkim ... długo nic nie pisałem ale to dlatego że akwarium dojrzewało, pozostało same na trzy tygodnie co nie skończyło się o mało co katastrofą, ale finalnie dojrzewanie dobiega końca, pojawili się nowi mieszkańcy (koralowe gratisy od kumpla i ekipa czyszcząca w postaci 3 ślimaków Astralium, Babylonia i Nasarius oraz Mitrax nazwany przez znajomych Matizem) polecam astralie, czyści mega !!!! Ostatnio wpadła też rozgwiazda piaskowa choć sam już wiem że to za wcześnie ... siła przekonywania sprzedawcy, więc teraz będe ją dokarmiał. Parametry na razie super, wczoraj była pierwsza podmianka wody na soli Red Sea, dorzuciłem też siporax. Jak na okres dojrzewania i czyszczenia to Reefmaxowe badyle w ostatniej komorze panelu spisały się super i wychwytują wszystko. Odpieniacz Tunze 9001 działał super ale trafił do reklamacji po tym jak zaczął mocno hałasować, a w zasadzie nigdy nie był cichy, to że jest głośny potwierdziło kilka osób, więc czekam na odpowiedź ze sklepu, na razie wróciłem do hydora którego zakupiłem razem ze zbiornikiem. Korale pięknie rosną, pompują się naprawdę ładnie więc zadowolenie właściciela wzrasta, rurówka którą już wam pokazywałem zmieniła położenie (albo to inna) na drugi koniec skały i znacznie urosła ... jest trzy razy większa niż na zdjęciu i prezentuje się pięknie, chyba że córka stuknie w akwa to się szybko chowa ale też szybko znów się pojawia. Wkrótce jakieś foto dorzucę a może i filmik. Pozdrawiam

Ps. czym dokarmiacie rozgwiazdy jeżeli macię taką potrzebę, kumpel podpowiada dorsz lub krewetka.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązałeś oświetlenie nocne. Bo to oryginalne trochę za mocne . Ja tez mam zbiornik dopiero trzy tyg i już 20180123_234251-800x600.jpg.16e01359c9b03b483fba6a39cafc69a4.jpg20180119_004522-800x600.jpg.84a21fb37f776b22d15d22486b6cb2fd.jpg20180123_234256-800x600.jpg.189fc88449cc762b17e8fb02275f1ef3.jpgwprowadziłem jednego miekasa i grzybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kubaluka napisał:

A jak rozwiązałeś oświetlenie nocne. Bo to oryginalne trochę za mocne . Ja tez mam zbiornik dopiero trzy tyg i już 20180123_234251-800x600.jpg.16e01359c9b03b483fba6a39cafc69a4.jpg20180119_004522-800x600.jpg.84a21fb37f776b22d15d22486b6cb2fd.jpg20180123_234256-800x600.jpg.189fc88449cc762b17e8fb02275f1ef3.jpgwprowadziłem jednego miekasa i grzybki.

Nic nie robiłem z osietleniem nocnym, świeci 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o identyfikacje ... zostawiać czy do spływu 1905feb094fba1d27f1fb5b5b3fc2bbf.jpg przyjechało na skalce z koralem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Wygląda jak jakiś ślimak nagoskrzelny. Może znajdziesz tu https://pl.reeflex.net/kategorie/140.html#katID140

Niezła stronka, nie znałem ... po wstępnym przeglądzie uważam że to ten ... 

https://pl.reeflex.net/tiere/5998_Tritonia_bayeri.htm

czyli złapać zlikwidować ... ale prosże bardziej wprawnych kolegów o weryfikację.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11/27/2017 o 11:57, devilart napisał:

Dzięki za wszystko opinie i uwagi.

Doszły dwie małe skałki ale bez zmiany ustawienia poprzednich. Piachu wciąż nie ma (dzieciaki chore więc brak czasu), ale udało mi się wczoraj wieczorem zrobić test NO3 Saliferta.

I ciekawi mnie bardzo jak Wy sprawdzacie wyniki, mój kumpel mówi że dla wynik powinienem odczytać jako wyższy, ja uważam że poziom 2 jest prawidłowy. Generalnie jak ustawiacie pojemnik żeby sprawdzić ? tak jak ja czy bokiem ? jak bokiem to wynik jest dużo wyższy ale w isntrukcji którą ja mam nic nie pisze o tym jak pojemnik ustawić, więc ustawiam w taki sposób że widzę różnicę na białbym tle. Robię źle ? dobrze ?a może jeszcze inaczej.

test 1.jpg

test21.jpg

Co do ledów to na razie faktycznie ładnie do wygląda, zdjęcia robię telefonem także żadna rewelacja. W jednym ze sklepów morskich które ostatnio odwiedzam podpowiedziano mi że powininem dołożyć jedną świetlówkę, zastanawiam się i rozważam tą opcję.

Ps. jeżeli ktoś robił takie modyfikację to będę wdzięczny za pomoc.

Ja dołożyłem Aqua Leddy Tube Actinic i było dużo lepiej ale dopiero jak zmieniłem jeszcze jedna belka Led na niebieska efekt jest ok. Teraz mam 3 niebieskie i jedna biala. 

20180204_135120-1600x900.jpg

20180204_135138_001-1600x900.jpg

20180204_135146-1600x900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update foto ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

819424d4bcb1946c96f1829166688969.jpg18ab1bc307f04933cd5a1436df8ac6a6.jpge1c725dcbf305b4486c1af11c8ae0f6d.jpg6b7d1663074a931bc8f1324b07373c34.jpg7859e7687305a1b1ab4db834938a3e38.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem ... tło do czyszczenia, mam dino


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pisaku to jakoś podobne do cyjano. Zoanthusy wyglądają ładnie, a i Euphyllia nie wygląda żeby jej źle było.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Dino czy Cyjano Panie/Panowie prosba o wsparcie ... bo już rózne opinie słyszałem ... zaraz się sam dokształcę 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bardziej cyjano niż dino, ale lepsze zdjęcia by się przydały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piasku masz na 100% cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ... jasniejszy NEMO dokonał żywota, pokrył się białym śluzem i odszedł na wieczną rafę. to juz 4 rybka ... wszystkie ze sklepu z okolic wawy ... takze ja wiecej zakupów tam nie zrobię, kolejne zwierzęta ze skleu z wawy i mają się dużo lepiej, nawet wyglądają dużo lepiej, są ładniej wybarwione i zachowuje się spokojniej. 

Aczkolwiek zastanawiam się czy zniknięcia rybek to tylko wina sklepu ... może i w moim akwa nie wszystko jest ok, no3 na poziomie 0-2 sprawdzane przedwczoraj. Dziś zrobię PH i KH coś jeszcze polecacie ? Korale mają się dobrze, krabony, kreweta, ślimaki i rozgwiazda też ... niestety z obsady startowej ryb 2 x chromis 2 x nemo 1 x doktorek, został tylko doktorek i dokupiony już nemo ...  jakieś uwagi, podpowiedzi ?? Pozdrawiam


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepie w okolicach Warszawy kupiłem slizga który po 2 tyg padł. W sklepie w Warszawie ( trzymając się Twojej nomenklatury ) kupiłem dwa blazenki i sa że mną już 7 miesięcy...
Chyba jednak cena przekłada się na jakość.
Nikogo nie oczerniam ale przy następnych zakupach się zastanowię...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2/16/2018 o 21:21, macdabro napisał:

Ja w sklepie w okolicach Warszawy kupiłem slizga który po 2 tyg padł. W sklepie w Warszawie ( trzymając się Twojej nomenklatury ) kupiłem dwa blazenki i sa że mną już 7 miesięcy...
Chyba jednak cena przekłada się na jakość.
Nikogo nie oczerniam ale przy następnych zakupach się zastanowię...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Zdecydowanie się zgadzam ... lepiej dopłacić kilka kilkanaście złotych za rybkę niż finalnie, tak jak w moim przypadku stracić 180 zł.

nie chce robić reklamy ani anty reklamy stąd taka nomenklatura, bardziej wtajemniczeni zapewnę się zorientują jakie sklepy może chodzić. Dodatkowo powiem że ostatnio wybrałem się po ryby do sklepu w Warszawie i ku mojemu zdziwieniu mogłem je zarezerwować a nie od razu kupić gdyż były świeże po dostawię, dopiero po tygodniu jak będą miały się dobrze mogę je kupic, dziś jadę je odebrać. Dodatkowo nigdy w sklepie w okolicach Warszawy nie dostałem tyle wsparcia i wiedzy jak w sklepie w Warszawie.

 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tam idą na ilość a nie jakość. Każdy wie o jakim sklepie mowa ;) temat aktualny bo podobny przypadek ostatnio ktoś opisywał na forum. Ciekaw jestem jak się zakończył bo podobno odezwał się do tej osoby sklep.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzucisz linka do tego posta którego ktoś opisywał ??

 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdziłem, że nie ma sensu odzywać się do sklepu bo w ciągu tych dwóch tygodni moja ryba mogła paść z "mojej" winy. Wiele się może zdarzyć w takim czasie. Jednak o ile się orientuję to moja nie miała żadnych widocznych objawów chorobowych, pokarm przyjmowała itp.

Przypuszczam, że w owym sklepie pod warszawą nie informują domyślnie klienta, że ryby są tuż po dostawie. To jest trochę jak ze sklepami zoo w centrach handlowych, jeśli nie kupisz od razu po dostawie to za tydzień już nie będzie bo inni kupią. I interes się kręci cały czas.

Tak czy siak na szczęście można kupić gdzie indziej. Problem tylko taki, że te ryby to nie gupiki po 4zł szt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o wsparcie w identyfikacji 345be0d3e30a6a61b8c6360e7add96e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

niestety po czasie gdy wszystko wyglądało już bardzo dobrze, nagle jakas katastrofa, cyjano, ospa ... staram się wyprowadzić zbiornik na prostą i ratować to co zostało.

Ale w międzyczasie zapadła też decyzja o sprzedaży zbiornika.

Ze zwierzynymam jeden błazenek, doktorek, gramma loreto, kraby: mitrax, porcelanowy, pomponiasty i Paguristes. Krewetka Lysmata amboinensis, rozgwiazda piaskowa. Slimaki astrallia, turbo i strombus. Korale muszę sprawdzić, bo też oberwały fajny Sarcopyton, spora skałka zielonych zoa, mała skałka pomarańczowych zoa, srednia czerwonych. niedlugo wrzuce foto, jezeli bedą chetni na zakup czegoś to zapraszam, najpierw zycie potem sprzet, mala szansa ze znajdzie się ktos chetny na calosc. Cześć obsady widać na już wrzuconych zdjęciach. Oczywiscie niedlugo tez wrzuce wszystko na Targowisko.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddajesz się, rezygnujesz czy będzie inne akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem jeszcze walkę, ale słabo to idzie, niestety permanentny brak czasu, na pewno będzie inne akwa jeżeli tego się pozbęde ale nie tak wymagające, pewnie jakieś słodkie, to już jest choroba i przestać nie można, więc słodkie na przeczekanie, niech dzieciaki podrosną zaszczepię w nich solanke i wtedy powrót. Jeszcze walczę napisze co i jak, gdyby ktoś chętny na życie lub sprzęt to proszę pisać.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze walczysz to walcz do skutku, staraj się utrzymać to co masz. Akwarium z czasem się ustabilizuje i będzie cieszyć. Ja bym się nie poddawał, też miałem problemy w pierwszym roku istnienia mojego akwarium, sporo korali mi padło, ale się nie poddałem i mam akwarium dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik praktycznie zlikwidowany, wojna przegrana.

Życie sprzedane, skała poszła, zostało akwa, sprzęt ale nie mogę wystawić na tym forum z wiadomych względów.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.