Skocz do zawartości
Rito

Zmniejszajace się polipy Euphylii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki oto problem, że od jakichś 6 miesięcy polipy w euphylii robią się coraz mniejsze postępuje to bardzo powoli. 

Jeśli chodzi o akwa to:

180L, światło 80W LED, ca- 410 mg-1300, kh-8, zasolenie 1.026 NO3-0.5 PO4-0.05(hanna) odpieczniacz tunze 9004, 2 falowniki koralia 1600l/h, powietrze do odpieniacza przez  absorbent CO2, karmienie artemia, coś dla korali JBL oraz KZ Vitalizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno w nią dmucha? Przyczyn może być wiele.

Kiedyś miałem podobny problem. Wystarczyła zmiana miejsca w wolniejszy przepływ wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zbyt mocny przepływ może być przyczyną. Czy po przestawieniu się jej poprawiło czy raczej spisana już na straty(polipy są mikroskopijne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie. Może jakiś robal wgryzł się w szkielet i zjada ją od środka? Obejrzyj czy jakiejś dziury nie widać.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku Euphilii pierwszym winowajcą przeważnie jest za mocny przepływ wody, drugim często KH - one nie lubią za dużego KH preferują tak od 6,7 do 7,5 - najlepsze rezultaty - przerabiałem różne KH od 6.5 do 11 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia u mnie też marudziła. Zauważyłem że potrzebuje wyższego NO3 (5-10) i kH do 8 stopni. Przepływ wody umiarkowany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, khazad93 napisał:

Euphylia u mnie też marudziła. Zauważyłem że potrzebuje wyższego NO3 (5-10) i kH do 8 stopni. Przepływ wody umiarkowany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dnia 20.11.2017 o 10:49, Robert20 napisał:

W słabszym przepływie w moim przypadku odżyła.

Na to wygląda, że z tymi koralami jest różnie. W moim przypadku wieje tak, że chce łeb ukrawać (cyrkulacja pod acropory),  NO3 i PO4 wyzerowane i Euphyllia glabrescens przez całą dobę polipuje, inne w moim zbiorniku na noc zamykają się. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.