Skocz do zawartości
Fafki

Twistman czy aquamedic

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani...

Mam u siebie  Tunze 9004, na razie jest wystarczający, ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia i obsada pewnie będzie większa niż zakładaliśmy.  Mamy akwarium  200l z panelem. Konstrukcja jest taka, że do panelu większe odpieniacze nie wejdą, zatem podwieszane się sprawdzą. Wybór pomiedzy aquamedic evo 1000 oraz twistman integra 100.

Macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie z wyżej wymienionymi odpieniaczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że innych odpieniaczy nie bierzesz pod uwagę? Wybór jest bardzo trudny ;-)  Twistman bardzo szybko rozwiązuje problem uszkodzonego sprzętu, a o aquamedicu możesz poczytać na forum. Jak wiadomo każdy sprzęt może się popsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Wejdź na kanał youtube i posłuchaj dźwięku pracy pompy w odpieniaczu OB 100. Wszystko zależy w jakiej odległości znajduje się łóżko na którym śpimy.Osobiście kupiłbym do takiego litrażu delteca apf 600, tylko zapewne nie wejdzie do panelu.

Edytowane przez Marcinekk (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam Twistmana Integre 100 i jestem mega zadowolony - dziś bym go także kupił bez wahania. Jest to najcichsza rzecz z pompą w moim sumpie! Dużo głośniej chodzi pompa obiegowa. Wiem, że o wiele więcej jest tu zwolenników Delteca i oczywiście nie neguje jakości tej firmy w żadne sposób, ale jak zadawałem podobne pytania to najczęściej słyszałem właśnie Deltec i Deltec a jak zapytałem o Twistmana to pytali czemu się tak uparłem... no i się uparłem! i jestem mega zadowolony! Polski sprzęt, sprzewca/wykonawca super - zapewnił mnie że w razie czego serwis błyskawiczny bo zdaje sobie sprawę, że akwarium nie może zostać bez odpieniacza. Po prostu ludzkie podejście :). PS. a akwarium u mnie stoi w sypialni i moja żona jest mega wyczulona na hałasy i z tym odpieniaczem jest ok! A do tego wykonanie jak dla mnie klasa! Tak że ja polecam Twistmana! :)

PS. z tym, ze u mnie odpieniacz jest oczywiście w sumpie i nie wiem jak by to miało wyglądać z podwieszeniem. Miał by być w środku ( w widzie ) czy na zewnątrz? Bo wydaje mi się że na zewnątrz chyba się nie da..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam Twistmana ale model 200IN i rowniez jestem mega zadowolony. Z poczatkowym problemem ustawienia go pomogl mi właściciel- sam zadzwonil bo dba o klienta. Drugi raz rowniez wybral bym ten odpieniacz. Solidna robota. 

Aha akwarium mam w sypialni i spokojnie mozna spac. Nic nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sprzęt od Twistmana. Jestem mega zadowolony,szczególnie podejściem firmy do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sama firma Twistman upewniła mnie, że raczej zaniżają możliwość uciągnięcia litrażu. Zatem u nich 300l to 300l. Duży plus..

Mam do Was pytanie, na jakiej zasadzie da się ten odpieniacz podwiesić?? Moja komora, gdzie obecnie jest Tunze 9004 ma wymiar prostokąta 14cm na 10cm.

W przypadku aquamedica do komory wchodzi sama pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie trochę widać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :):) Odpieniacz super, ale widzę, że caly musi być w wodzie, czyli do mnei do komory nie wejdzie. Zostaje zatem aquamedic evo 1000. pompa ma wymiar 12/6/8cm. Wejdzie idealnie, a odpieniacz wisi na scianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.