Skocz do zawartości
AquaManiac

O karmieniu korali słów kilka.

Rekomendowane odpowiedzi

@andriniew, mowisz o np. takim blenderze? http://www.pixmania.com/pl/pl/504218/art/kenwood/blender-z-kranem-sb103.html

tam sa chyba noze z matalu?

Czy to w niczym nie przeszkadza, ze pare minut sie pokreca w wodzie?

Rozumiem, ze mieszanie w wodzie RO?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w wiekszosci to omega-kwasy(eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy). jest teraz bum wielki na te substancje, nie tylko lubia je korale, ludzie jedza to na tony. mam wlasnie w reku kilka opakowan roznych producentow, na jednym jest nawet zdjecie blazenka w ukwiale:) nieskonsumowane chyba mocna obciazaja zbiornik - to zwiazki organiczne o stosunkowo dlugich lancuchach. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr miksujesz z woda ze zbiornika, po zmiksowaniu koncowki pluczesz dokladnie pod bierzaca woda - nie ma prawa sie nic stac, ani pokarmowi ani koncowkom. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blenderem da sie zamrozne kostki, owoce morza zmielic? np: kawalek ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wrzucic kostki do wody wczesniej,niech sie calosc rozmrozi. ale mysle, ze sie da:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam duzego miksera i tam nie ma z tym problemu, ale bledner byl by wygodniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam kostki dla SPSow do jednej wody RO/DI dla LPSow do drugiej wody RO/DI. Jak sie rozpuszcza to odcedzam je i dodaje aminokwasy. Tak leza sobie przez kilka minut. Nastepnie dolewam pipeta wody do pokarmu dla LPSow i podaje je do akwarium na kazdy polip. Do pokarmu dla SPSow dodaje 20-30ml wody z akwarium i mieszam niecale 2 minuty. Natepnie pipeta podaje w pewnym odstepie czasu do akwarium pod wylot pompy obiegowej.

Pompy wylanczam na 15 minut przed podaniem pokramu i wlanczam 3 godziny po podaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Ja wrzucam kostki dla SPSow do jednej wody RO/DI dla LPSow do drugiej wody RO/DI.

Podaj prosze nazwy handlowe tych kostek. Jak rozumiem, dla SPS sa inne, i dla LPS tez inne?

Lukasz.PL :

pipeta podaje w pewnym odstepie czasu do akwarium pod wylot pompy obiegowej.

Pompy wylanczam na 15 minut przed podaniem pokramu i wlanczam 3 godziny po podaniu.

a czemu pokarm podajesz akurat pod wylot pompy obiegowej, skoro ona jest od 15 min. wylaczona?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla LPSow podaje artemie i kryl, natomiast dla SPSow cyklop, moina, jaja krabow, czerwony plankton i troszke artemii.

Wylaczam pompy cyrkulacyjne, a obiegowa jest wlaczona z tego powodu, ze musi byc lekki ruch wody podczas karmienia. Poprostu jak poda sie pokarm w okolice SPSa to on chowa polipy i nie je. Natomiast nie chowa ich jak powoli podajemy pokarm pod wylot obiegowki, a ona spokojnie go rozprowadza po calym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko? Czy pokarm dla korali przygotowujecie na bieżąco czy przetrzymujecie go przez jakiś czas w lodówce a jeśli tak to jak długo mozna go trzymać?


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ma czasu na codzienne przygotowywanie to trzeba mieć mieszankę suchego i po namoczeniu( wlaniu 500ml wody słonej)można przechowywać do 3 miesięcy.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...a kiedy karmić euphillę, polipy ma wysunięte za dnia, wieczorem po zgaszeniu światła chowa. Wyciągam post z głębiny bo stałam się szczęśliwą posiadaczką pięknej zielonej euphilii glabarescens. Pismo mówi iż euphilla wymaga karmienia...ale czy przy karmieniu ryb mrożonkami jest konieczne dodatkowe specjalne dokarmianie tego korala:)

Dzięki za odp...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z myślą o SPS kupiłm GroTech P Plankto Marine. Nie wiem czy dobrze wcześniej oprucz GroTech-a A,B,C i M dawałem mrożonki. Czy można tym GroTech P Plankto Marine zastąpić mrożonki?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plankto Marine to dwa rozne szczepy fitoplanktonu. Moim zdaniem jest on nawet wazniejszy dla korali, niz mrozone pokarmy pochodzenia zwierzecego, wiec jesli mialbym wybierac miedzy mrozonkami a fito, wybralbym fito. Idealnie oczywiscie byloby, gdyby to byl zywy fitoplankton :) ale ten GroTecha tez moze byc, sam go uzywalem, ale ostatnio cos jakby zniknal z rynku... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Phyto Feast czyli live pavlova,Isochrysis,thalassiosira,tetaselmis,nannochloropsis,synechococcus Niezle sterzenie.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś moze dokładniej określić podawanie pokarmu?raz w tygodniu,czy może 2razy?jak karmicie?Może ktoś coś o tym napisać?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki pokarm, szukalem czegos o nim ale niewiele znalazlem:

http://star-fish.com.pl/sklep/images/Marine%20Snow%20250ml.JPG

moze ktos podpowiedziec ile razy w tygodniu i w jakiej ilosci podawac? rozumiem, ze wieczorem przed zgaszeniem swiatla aby pojadly i te co sie na noc zamykaja ale i te co sie w nocy otwieraja? interesuje mnie ilosc podawania na 225 litrowe akwarium, narazie srednio obsadzone.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Plankton podaje 2 razy dziennie za dnia i w nocy około 20 ml ogólnie to na oko leje jak sie naleje


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RAF ja tak lalem fito z ręki ... I mi zasilanie skoczyły na 1.030 pokazał mi to dopiero nowo nabytych refraktometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kalibrowałeś go przed pomiarem? Ja karmię ze dwa razy w tygodniu w nocy, mocno zmiksowanymi mrożonkami.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.