Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie to glon był czymś zanieczyszczony. Po wpięciu w obieg zaczął coś wypuszczać do wody i ryby dostały strzała z tego czegoś. Jedyny sposób na sprawdzenie to badania icp zaraz po zauważeniu dziwnych zachowań ryb. Po takim czasie np po 40h być może już nie będzie śladu żadnego pierwiastka, które miało wpływ na tą dziwną sytuację bo system się oczyscił w sposób naturalny lub poprostu nastąpiło naturalne odparowanie z powierzchni tafli wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze.zeczywicie bylo cos nie tak.z glonami, po 18 dniach od podłączenia reaktora glonowego glonów wogole nie przybyla a wrecz przeciwnie ich ubywa od dołu, zauważyłem że targają sie na mniejsze kawałki I znikają... Myślicie zeby je usunac? I zaszczepic nowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może glon był czymŚ "upaprany" i to dostało się do obiegu. Bo z tego co wyczytałem jest glonem,  który nie oddaje wchłonietych związków.  "Spaghetti" w ciągu ok 3tyg. powinien ci praktycznie wypełnić filtr. Jeśli go nie przybywa a wręcz znika to coś nie tak. A jak rybcie i parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrimis zszedł:( reszta rybek wrucila do normy.

Tamte glony wyzucilem, zaszczepilem reaktor nowymi niestety ta sama sytuacja glony zaczeły marniec targac sie na mniejsze, szukam przyczyny czy złe swiatlo( reaktor pezystosowany do tego tak zapewnia sprzedawca)

Moze diody za bardzo ogrzewaja I poprstu jest im za bardzo cieplo...

Prubuje jescze raz troszke z innym oswietleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obieg wody przez reaktor jest widoczny, czy woda stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor masz nowy czy uzywka? Wymyłeś dokładnie gąbki?  Są nieduże ale może w nich coś się skumulowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może problem leży po stronie światła. Ja w swoim małym glonowym świece żarówką led 10W (chinka). Spaghetti rośnie jak na drożdżach:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.