Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Rozmnażanie Hippocampus sp. - koników morskich H.Reidi, H.barbouri, H.zosterae

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Ja je trzymam w kostkach 50x50x50. Moim zdaniem nadaje się dla nich każdy zbiornik odpowiedniej wielkości. Byle nie było w nim żadnej pompy cyrkulacyjnej i spływ był zrobiony tak żeby konika nie wciągnęło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexa ma 70średnicy i 60h,miałbym ją wpiętą w obieg z głównym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Myślę ze się nadaje dla dużych koni - H. reidi, barbouri, kuda itp.  H. zostereae można trzymać nawet w 30 litach. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak pytam w tym Twoim temacie,ale nie chcę zakładać specjalnie nowego.Chodzi mi jeszcze o światło,mam w głównym podpięte refugium-głównie spaghetti  na pompie 600l/h ,jest opcja że przerzucę glony do nich czy raczej zostawić i do nich włożyć nowe inne ?  Masz dostępne na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie musisz koniecznie trzymać koników z makroglonami. Można je mieć w akwarium, w którym są miękasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Coś mi się zdaje, że za kilka miesięcy będziesz miał we mnie klienta ;-)

Właśnie będę restartował zbiornik i tym razem myślałem o glonach, koniach i igliczniach :-) - kibicuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ma czego gratulować. Koniki morskie to dość spora grupa ryb. Z tymi które mi się mnożą są problemy. Wydaje mi się że widłonogi im szkodzą. Więc jest to problem technologiczny. Trzeba maluchy karmić artemią i potem lasonogami lub małymi kiełżami lub małymi krewetkami... Chyba że wymyślisz coś lepszego - byle się udało. 

Maluchami chętnie się podzielę - wymyśl jak odchować. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego coś nowego w stajni :)  Jak maluchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Tak samo czekam co tam u konikow;) sam odpalam teraz konikarium ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie temat gdyż chciałbym umieścić w swoim nowym akwarium parkę hippocampus kuda- nie ukrywam, że z zaciekawieniem przeglądam wszelkie informacje dotyczące odchowu larw pławikoników. Wyczytałem, że w różnym stadium wzrostu należy im zmieniać gradację pokarmu na coraz większy- tu moje pytanie. Czy można z powodzeniem odchować larwy na artemii w różnej fazie rozwoju? Jeżeli nie to na co musze być przygotowany i czy pokarm jest dostępny w sprzedaży- artemia to jedyne na co pozwala mi na razie czas i posiadane miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Artemia nie wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracam do projektu z przed kilku lat. Chciałbym dowiedzieć się gdzie w Polsce można nabyć parkę lub haremik koni. Oraz jakich gatunków. Co ogólnie jest osiągalne w Polsce.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w erybce ostatnio mieli kilka sztuk


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale z takich co pojawiają się co jakiś czas są Hippocampus erectus, H. kuda, H. reidi.

W tej chwili powinni mieć tak jak pisze Nexor4 w erybce. Są też na olx :) 

 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jeszce nie teraz, na razie muszę baniak zamówić i lampę polutować.

Ale to kwestia miesiąca -dwu. No i stelaż do wzmocnienia szafki. W każdym razie, projekt ma szansę powstać w miarę płynnie. Ciekawe czy jest możliwość by koniki dożywiały się same - z mikrożycia w baniaku.   Ciekaw czy te "krasnale" o których wspominał  Nanokaczor są gdzieś do dostania w Polsce.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Hodowla koników jest w Polsce - dokładnie w Ichtiotropic. Trzeba do nich napisać i można je odebrać w Łodzi na giełdzie. Polecam bo mają oni koniki dobrej jakości ze swojej hodowli a nie z importu.  Oni mają zarówno te małe koniki jak i duże. Jakie dokładnie mają gatunki w tej chwili to nie wiem ale kiedyś mieli H.barbouri i H.Zosterae. Trzeba do nich napisać. 

Ja konikami bardzo się nie interesuję ostatnio - przynajmniej ich rozmnażaniem. Mam za małe zaplecze i w dodatku są to zwierzęta chronione przepisami cites. Więc za ich wystawianie bez papierów na maluchy które w mojej gminie trudno uzyskać można iść do więzienia. Tak samo zresztą jak za korale lps i sps... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z rozmnazaniem odpuscilem, technicznie nie moglem tego ogarnac. Nie wyrabialem z produkcja pokarmu. Teraz tylko odlawiam mlode i odwoze znajomemu do sklepu, ma tam spora produkcje pokarmu wiec jemu udaje sie odchowac sporo osobnikow.Teraz wiem ze jak nie masz uruchomionej produkcji pokarmu od fito do lasonogow nawet nie warto probowac , bo im wieksze koniki tym gorzej znosilem jak zdychaly z glodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.