Skocz do zawartości
Przemo87

karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie czy dobrzr karmie moje rybki mam zbiornik 300l w nim Hepatusa. 3 hromisy. 2 blazenki . 2 antijaski.babke kopiaca. 2 krewetki czyszczace i 3 male rybki ale nazwy nie znam i karmie je 3-4 kostki i troszke ikry,czy wedlug was to duzo bo mam troche no3 podniesione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jakie duże są te Twoje ryby i krewetki? Wtedy będzie można udzielić odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Według mnie to jest ok. Ja zazwyczaj karmię dużo mocniej.

Ważne jest jednak nie tylko to ile ale czym się karmi. Lasonogi, widłonogi, kryl, ikra są ok. 

Zwierzaki nie mogą głodować. Jeśli nie będzie można zapanować nad azotanami i/lub fosforanami to trzeba zmniejszyć obsadę albo poprawić filtrację. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Konrad wiesz jakie duże ryby i krewetki ma kolega? Może to maluchy, młode ryby i krewetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A co to za różnica? Narybku na pewno nie ma. 3- 4 kostki dziennie to nie jest dużo. Resztę zjedzą różne drobne zwierzaki, których zazwyczaj nie brakuje w akwarium morskim. 

U mnie ostatnio zdechł pokolec wielkości dłoni. Wieczorem sobie pięknie pływał. Rano znalazłem same ości. A w tym zbiorniku są tylko szczepki korali, nie ma skały ani piachu. Odpieniacz nawet nie zareagował. Morskie akwarium ma naprawdę spory potencjał "przerobowy". Wszystko zależy od filtracji. U mnie jest na tyle wydajna że mogę pakować do zbiorników mięcho łyżkami a NO3 nawet nie drgnie. 3- 4 kostki na 300 litrów to jest pikuś.

Ja bym raczej postawił tezę że jeśli te zwierzaki będa karmione 1 kostką dziennie to będą głodować. Potem będzie zdziwienie że krewetki się zjadają albo że ryby znikają. Powodem jest własnie głód. Dorosła Lysmata amboinensis sama zje bez problemu pół kostki dziennie i będzie jej mało. Jeśli masz słabą filtrację to zmniejsz obsadę i nie głodź zwierząt. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to 4 kostki na raz to za dużo na tą obsadę, zresztą kostka kostce nie równa przykład... kostki zamrażane tradycyjne lub azotem to te co są azotem to papu jest więcej niż w kostce normalnie zamrożonej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2017 o 16:13, Przemo87 napisał:

Witam zastanawiam sie czy dobrzr karmie moje rybki mam zbiornik 300l w nim Hepatusa. 3 hromisy. 2 blazenki . 2 antijaski.babke kopiaca. 2 krewetki czyszczace i 3 male rybki ale nazwy nie znam i karmie je 3-4 kostki i troszke ikry,czy wedlug was to duzo bo mam troche no3 podniesione

Temat już trochę zapomniany, ale zainteresował mnie i podzielę się swoim skromnym doświadczeniem.

Mam w swoich 200l ryby jak poniżej z tym że jeszcze nie wszystkie do końca wyrośnięte, choć większość już pokaźnych rozmiarów:

  • 1x zebrasoma
  • 3x chromis
  • 2 x amphiprion frenatus (błazenek pomidorowy)
  • garbik
  • ecsenius bicolor
  • doktorek
  • krewetka

Karmię 3 lub 4 razy dziennie (gdy jestem w pracy wyręcza mnie jeden ze współlokatorów :) ) ale wychodzi mi na tą obsadę dziennie pół kostki mrożonki + granulki + mały kawałek alg nori dla żółtka. Czasami rzucę jeszcze żółtkowi malutki kawałek banana albo gotowanej marchewki z zupy. :) 

Moim zdaniem nie tylko ważne jest ile pokarmu zużywamy, ale jak podajemy. ;) Nie karmię dużymi ilościami dlatego staram się żeby każda ryba coś złapała. Ja w przypadku mrożonek rozpuszczam te ćwierć kostki (piszę ćwierć, bo mrożonkami karmię 2 razy) w małym pojemniku i wlewam do akwarium pod prąd cyrkulatora tak, żeby również najbardziej bojaźliwa i ślamazarna ryba w akwarium (w moim przypadku ecsenius) miała okazję się poczęstować. Również granulki i kawałek paska alg nori dla żółtka najpierw zamaczam, żeby powoli opadały w toni a nie spływały po powierzchni wody do komina... 

Wg mnie na Twoją obsadę 4 kostki to jednak trochę za dużo, dlatego przychylam się do opinii Tomka i Przemka. Wydaje mi się, że 2 kostki + pokarm suchy + algi lub inny pokarm roślinny dla hepatusa by wystarczyły. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.