Skocz do zawartości
Rumcajs8

60l loading please wait .....

Rekomendowane odpowiedzi

Staropolskim zwyczajem pragnę Was przywitać z nad morza, a więc śle Wam  Witojciem  ze Szczecina :)

Tak tak ,,tworzę się,, bo taki tytuł powinien mieć mój temat , więc nie zaskoczę szanownego grona akwarystów posolonych , że........ powstaje nowy nano zbiorniczek z posolona wodą. A teraz trochę suchych faktów :

Miejsce :Szczecin

Litraż 60 litów- tło będzi czarne

Sprzęt- pewnie trochę nad wyraz ale przyda się na przyszłość: Lampa LED 30W CREE<nie będzie super wymagających zwierząt pod kątem zapotrzebowania na światło> cyrkulator Jecod RW4, odpieniacz Tunze 9004 i tutaj na szczęście trafił mi się egzemplarz z zalanymi magnesami. Grzałka Hagena 100W - nigdy mnie nie zawiodła pod względem przegrzania wody , czy przekłamania temperatury, filtr zewnętrzny kubeł Hydor Prime 10 - nie lubię kaskad a zasada działania jest taka sama.

Skała ,piach suche , ale woda będzie z działającego już zbiornika

aktualnie wszystko się moczy w RO sprzęt się ,,dociera,,

a tak to wygląda teraz i przy okazji jak świeci lampa : https://www.youtube.com/watch?v=yxxKfsx9DRM&feature=share

:)

 


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś sprzęt trochę na wyrost. Nie wiem czy czytałeś, ale generalnie filtrów kubełkowych w akwarystyce morskiej nie stosuje się. Czy na filmie to Twoje tytułowe akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o pierwszy klient :) ,  akwarium z filmu to moje , narazie h*******,d******* i kamieni kupa ale jak wspominałem wszystko się dociera, moczy, skała się wypłukuje z syfu, sierści ,kurzu itp a dużo tego w niej było oj dużooo

co do kubełków wiem że nie są zalecane, ale  działają tak samo jak kaskada ,no i dużo  zależny od tego co i ile będziemy trzymać w akwarium no i dobrych wkładów filtrujących.

Przepływ wody przez kaskadę i kubełek można regulować, panel to tez filtr jak każdy inny tyle ze bez pokrywki, chociaż na plus w nim jest to że procesy rozkładu przebiegają w nim wolniej i dokładniej, ale to tez zależny jaki szybko przepływa przez niego woda.

 

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Rumcajs8 napisał:

co do kubełków wiem że nie są zalecane, ale  działają tak samo jak kaskada

Nie do końca - jak braknie na prądu to z chwilą ponownego włączenia "kubeł" wypluwa z siebie niezłe "bagno" , kaskada jest otwarta i ma dostęp do powietrza - w kuble bez tlenu zaczyna wszystko gnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli koszyk na alletudrugo został uzupełniony o kaskadę :) muszę pokombinować z jakimś zaworkiem przeciw cofaniu się wody z filtra do akwarium  w razie braku prądu, a co nie będą mi jakieś masy detrytusowe rybek zatruwać !


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rumcajs8 napisał:

o pierwszy klient :)

 

Jaki pierwszy klient, możesz rozwinąć swoją myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że na zasadzie co miał na myśli autor ? nie bo to offtop :P

1 klient czyli osoba która jako pierwsza zagląda do sklepu, w tym przypadku pierwszy komentujący, moja myśl została rozwinięta i nad forum nano-reef znowu zaświeciło słońce :D


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, Rumcajs8 napisał:

ok czyli koszyk na alletudrugo został uzupełniony o kaskadę :) muszę pokombinować z jakimś zaworkiem przeciw cofaniu się wody z filtra do akwarium  w razie braku prądu, a co nie będą mi jakieś masy detrytusowe rybek zatruwać !

w razie braku prądu ... można podłączyć pod UPSa :) (tylko takiego, który ma pełny sinus, żeby mieć pewność że pompa dalej będzie działać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, akwarium zalane solanką z wody ro di, sól którą użyłem to Aquaforest najuboższa, mimo mieszania w wiadrze przez godzinę po wlaniu było lekkie mleko, ale ładnie zeszło i woda się wyklarowała. Filtr zmieniony na kaskadę hbl 701, ps.niedokręcenie porządnie węży w filtrze kubelkowym grozi zalaniem podłogi :)

 


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś "lampa LED 30W Cree", a dokładniej co to za lampa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przez noc odpieniacz usunął z wody całkiem pokaźną ilość zabrudzeń.

Użyłem suchej skały moczonej w wodzie RO/DI , piasek którego kupiłem 6kg o granulacji 0,5 - 1 mm okazał się na początku złym wyborem ze względu, że jego większa część stanowiły zmiotki i pył, wiec postanowiłem go przesiać, aby uzyskać granulacje 1mm, następnie płukałem go z 10 razy , a dodam że z 6kg kupionego do akwarium po wszystkich zabiegach trafiło raptem 2 kg. Skała też moczyła/płukała się w zbiorniku z mocną cyrkulacja i filtrem, a mimo to  odpieniacz jeszcze coś tam sobie do roboty znalazł BRAWO TUNZE.

kubek.jpg.c74bad8468deda31c47c789d98afc303.jpg

do wody w akwarium dodaję bakterie i czekam, dzisiaj wrzucę do niego jakiś ,,ożywiony,, kawałek skały ze sklepu, żeby urozmaicić szczepy bakterii, nie będzie mi się monokultura w zbiorniku panoszyć :D


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w akwarium nic ciekawego się nie dzieje,  woda wyglądała jak zaciągnięta mlekiem, ale już się wyklarowała widać mikroorganizmy miały ciekawsze życie seksualne niż ja :D

oświetlam normalnie 10h dziennie

z techniki  doszła dolewka TMC V2 Auto Top Plus, i  na tym technicznie się zakończy , w przyszłości jednak muszę znaleźć miejsce na sump, bo trochę tych udogodnień jednak się nazbierało : odpieniacz, grzałka,kaskada, cyrkulator, dolewka, niby wszystko czarne i nie rzuca się w oczy ale miejsca jednak trochę wymaga.

Na szybie widać pierwsze dzikie zaczątki życia- smugi zielonego nalotu, z wprowadzonego  doszła : halimeda i prezentowa szczepka xenii.

Zasolenie 1,025 - i tutaj ciekawostka że  marka Special Blend informuje, że ich bakterie dodawać można do wody o zasoleniu max 1.025 , to w wyższym przestają być wydajne ??

Ca 380, KH 8, Mg 1200, No2 0

 

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zasolenia maks o gęstości "Density", a nie ciężar właściwy "Specific Gravity", przynajmniej ja mam tak napisane na opakowaniu.post-14221-0-17989800-1430733230.jpg.c1df2345c5047df6498c1cb0929aac08.jpg

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz inaczej niż ja " dodawać do wody o standardowym zasoleniu max.1.025"


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na opakowaniu jest napisane "o gęstości standardowej nie przekraczającej", a gęstość to Density.large.IMG_20171223_120613.jpg.08ad4b85f2aab83c535c78b1cee4ab64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz dziadu piasnie z pamięci :,-)


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w opisie z opakowania przecinek wstawili nie w tym miejscu, bo powinno być np. 1025,0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nowym roku pojawiło się życie na Marsie

to Cryptocentrus cintus, ale bez krewetki bo nie było w ofercie, dodatkowo 3 nassariusy które przekopały już połowę akwarium , oraz 2 turbo ,ale te postanowiły że będą spały, czasem tylko przesuwając się leniwie.

Postanowiłem również zabezpieczyć cyrkulator, bo babka jednak się przy nim kręci, a mielonki rybnej nie planuję.

Screenshot_2018-01-04-15-18-09-1.png.a62211a5cfe6e60b602681641980ba9c.png

20180104_161557.jpg.45de0d73b2cd966eddbe317bacf57aeb.jpg20180104_140303.jpg.7af15dbe75f6ff2845e1b75680ccb6a1.jpg

 


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka to nie ukwiał, cyrkulator jej nie wciągnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podpłynie za blisko to  i ukwiałem nie musi być żeby stać się mielonką, tym bardziej ryba nowa zdezorientowana, osłabiona transportem,

dzisiaj natomiast wiem że ryba żyje i siedzi w norce :) łapiąc niczego nie świadomie solowce :D


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Let's talk about  sex czyli życie intymne moich ślimaków kwitnie

jajka składane są codziennie, łącznie są już 3 kleksy od 1 ślimaka, znosi je akurat rano kiedy szykuje się do pracy

20180107_113436.jpg.a3d46397cac21648d54818223f4f33ee.jpg20180108_074956.jpg.d9a638fc77b450b3bd752338dd6fd701.jpg

babka natomiast znalazła sobie zaciszną norkę pod największa skałą, skąd wyskakuje łapiąc przepływające obok solowce i lasonogi.

Na dniach będę sprowadzał krewetkę dla niej i zastanawiam się nad odwiedzeniem w tym celu braci niemców, korzystając z bliskości granicy.

Co do wyskakiwania tej ryby z akwarium to zapobiegawczo zasłaniam połowę akwarium- jak ma wyskoczyć to i tak to zrobi wieczorem, kiedy akwarium jest odsłonięte.

Codziennie rano jak by tańcuje po akwarium robiąc swoiste wyskoki w górę, zawisa w wodzie, potem pikuje w dół i tak powtarza kilka razy takie densowanie, może szuka krewetki lub innej babki.Wygląda jak by zapełniała się ikrą i uwydatniło się pokładełko więc najprawdopodobniej jest to samica, więc zaczynam poszukiwania samca.


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję Ci słowo - babka na pewno wyskoczy. Natury nie oszukasz. Chociaż siatkę rozłóż, Patentów tutaj NR jest sporo.

PS. Szukaj krewetki pistoletowej, Niesamowity widok jak buszują przy norce.

kreweta + babka 3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tylko uzbrojona wchodzi w grę :) ale szukam konkretnie : Alpheus belluluslub lub ochrostriatus   bo z założenia ma być akwarium biotopowe właśnie dla Cryptocentrus cintus i tej krewetki.


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Rumcajs8 napisał:

Let's talk about  sex czyli życie intymne moich ślimaków kwitnie

jajka składane są codziennie, łącznie są już 3 kleksy od 1 ślimaka, znosi je akurat rano kiedy szykuje się do pracy

20180107_113436.jpg.a3d46397cac21648d54818223f4f33ee.jpg20180108_074956.jpg.d9a638fc77b450b3bd752338dd6fd701.jpg

babka natomiast znalazła sobie zaciszną norkę pod największa skałą, skąd wyskakuje łapiąc przepływające obok solowce i lasonogi.

Na dniach będę sprowadzał krewetkę dla niej i zastanawiam się nad odwiedzeniem w tym celu braci niemców, korzystając z bliskości granicy.

Co do wyskakiwania tej ryby z akwarium to zapobiegawczo zasłaniam połowę akwarium- jak ma wyskoczyć to i tak to zrobi wieczorem, kiedy akwarium jest odsłonięte.

Codziennie rano jak by tańcuje po akwarium robiąc swoiste wyskoki w górę, zawisa w wodzie, potem pikuje w dół i tak powtarza kilka razy takie densowanie, może szuka krewetki lub innej babki.Wygląda jak by zapełniała się ikrą i uwydatniło się pokładełko więc najprawdopodobniej jest to samica, więc zaczynam poszukiwania samca.

Takie jajka składane przez ślimaki nassarius mam dość często na szybach, ale młodych z tego nie ma. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.