Skocz do zawartości
endi007

Fluconazole jak zdobyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie chciałbym uruchomić u siebie Fluconazole do walki z upierdliwym glonem. Problem jest taki że środek ten wydawany jest na receptę i nie wiem jak ją zdobyć. Nie mam grzybicy :-) a lekarz nie chce wypisać recepty tak w kosmos. Czy jest na to jakiś sposób? Może weterynarz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, endi007 napisał:

Witam, tak jak w temacie chciałbym uruchomić u siebie Fluconazole do walki z upierdliwym glonem. Problem jest taki że środek ten wydawany jest na receptę i nie wiem jak ją zdobyć. Nie mam grzybicy :-) a lekarz nie chce wypisać recepty tak w kosmos. Czy jest na to jakiś sposób? Może weterynarz? 

to najwyższy czas zmienić lekarza :D i to całkiem serio bo taki typ będzie upierdliwy nawet w sprawie która będzie poważna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, twardovski.michal napisał:

to najwyższy czas zmienić lekarza :D i to całkiem serio bo taki typ będzie upierdliwy nawet w sprawie która będzie poważna :) 

A dlaczego miałby tak sobie wypisywać z pały receptę? upierdliwy może być tylko taki pacjent jak Ty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieczątki lekarz nie zdobywa w paczce chipsów więc nie dziw się, że nie przybijają jej na oślep. Dodatkowo za każdą receptę może być rozliczany. Skąd ma wiedzieć, że akurat Ty mówisz prawdę i dany lek użyjesz w akwarium a nie do produkcji na przykład dopalaczy? Myślę że weterynarz nie będzie miał problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt Fluconazolu to coś koło 40zł z receptą, ile potrzebujesz , jestem po przeszczepie nerki i moge sie zapytac czy mi wypisze a dzisiaj mam wizyte :D


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kapsułek jest w opakowaniu ale potrzebuję 10 kapsułek. Jeśli ktoś byłby w stanie załatwić mi takowy środek jestem w stanie nawet zapłacić za chęci i pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 3 dni temu zakończyłem zwycięską kurację Fluconazolem przeciwko Bryopsis. Ja używałem leku po 7 tabletek 200mg. Kupowałem bez recepty w aptece internetowej. Na mój litraż włożyłem 5 paczek po 7 tabletek. Tak wyglądają moje tabletki:

 
10024007_20171117_193852.jpg

U mnie lekarstwo usunęło po 14 dniach całą plagę aż do gołej skały Tu masz link do mojego wątku a drugi link do fotek po kuracji:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

https://www.apteka-melissa.pl/produkt/fluconazole-100-mg-genoptim-7-kaps,19054.html

Podałem ci link do 100mg bo w tej chwili 200mg wykupione. Chyba ja wszystkie kupiłem? he he he.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki :-D. Ale przy zamówieniu wyskakuje notka:

Uwaga! Koszyk zakupowy zawiera lek dostępny tylko na receptę.

Możesz zarezerwować ten lek i odebrać go osobiście w aptece.
Realizacja tej rezerwacji możliwa jest tylko poprzez płatność gotówką w aptece za okazaniem recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem nic takiego nie wyskakiwało? Dziwne!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, fresz33 napisał:

A dlaczego miałby tak sobie wypisywać z pały receptę? upierdliwy może być tylko taki pacjent jak Ty :D

no to żeś tekstem zabłysnął :) życzę Tobie człeku ciosany wiecej luzu i większego poczucia humory :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więcej luzu ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare tabletek na zbyciu,na jakies 120l wody.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, waldek123blau napisał:

Na mój litraż włożyłem 5 paczek po 7 tabletek.

W dziale Plagi napisałes ze włożyłeś 57 tabletek po 200mg.chciałbym przeliczyć sobie dawke na swój litraz i mam dylemat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 400 litrów. Potrzebuje na całość coś koło 2000mg czyli jeśli tabletki są 200mg to 10 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
no to żeś tekstem zabłysnął [emoji4] życzę Tobie człeku ciosany wiecej luzu i większego poczucia humory [emoji4]  
Czy ja coś nie tak napisałem? Hehe niestety są upierdliwi pacjenci. Bardziej wyluzowanego ciosanego człeka na swojej drodze nie spotkasz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, edi5711 napisał:

W dziale Plagi napisałes ze włożyłeś 57 tabletek po 200mg.chciałbym przeliczyć sobie dawke na swój litraz i mam dylemat. 

Tak wkradł się błąd w trakcie pisania,- w paczce jest 14 tabletek  przeczytaj na opakowaniu na fotce. Ja zastosowałem 57 tabletek na 2500 litrów obiegu Musiałem kupić 5 paczek po 200mg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie czy Fluconazole zadziala na glony nitkowate ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://dimedic.eu/

https://www.euroclinix.net/pl/recepty

https://www.dokteronline.com/pl/jak-do-dziala

 

Pod hasłem "recepta online" wyskakuje sporo linków do "przychodni" internetowych czy aptek które mają na zapleczu lekarza wypisującego recepty.

Sam nie próbowałem ale wątpię żeby się nie udało.

 

https://www.google.pl/search?q=recepta+online&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=hPwoWqv8CafL8gei2oegCA

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, rodzyngit napisał:

A jak myslicie czy Fluconazole zadziala na glony nitkowate ? 

lepszy będzie np. ślimak , Fluconazole  to lek o działaniu przeciwgrzybiczym a nitkowate nie maja plechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.