Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przede wszystkim chciałbym się przedstawić ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam na imię Przemek. Kilka dni temu rozpocząłem swoją przygodę z akwarystyka morska i od razu na początku nie wiem czy jakaś plaga nie zaczyna nawiedzac mojego zbiornika ponieważ piach wydaje mi się jakiś dziwny. Możecie ocenić?

Parametry w akwarium to:

No3 - 4

Po4 - 0.72

Kh - 8.6

Ca - 485

Mg - 1390

Zasolenie - 1024

20171205_190700.jpg

20171205_190708.jpg

Edytowane przez przemciu1986 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kilka dni temu zalany zbiornik ? - czyli okrzemki - same zejdą za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zbiornik działający dwa lata. Wodę cała przywiozłem od poprzedniego właściciela. Dodałem tylko 10l świeżej solanki i dosypalem trochę żywego piachu bo mnie podoba się jak jest to sporo. Poprzedni właściciel miał to mało. Skala był a w zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jak koledzy wyżej. Okrzemki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, przemciu1986 napisał:

 i dosypalem trochę żywego piachu bo mnie podoba się jak jest to sporo

to co Tobie się podoba to niekoniecznie jest dobre - w piasku będzie zbierać się detrytus ... 2cm to jest w sam raz - chyba że planujesz jakieś rozgwiazdy kopiące babki czy "armię" ślimaków

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No jak jest za dużo piachu to zakupie jakaś rozgwiazde lub babki. Dziękuję za pomoc

A powiedzcie jeszcze proszę jak długo świecić światło? Jeśli zbiornik jest wygląda na to częściowo dojrzały ze  względu na dosypanie  piachu? Teraz świecę tak że o 8 zapalam 2 świetlówki niebieskie a następnie za 30 minut zapalam biała i actinica. Następnie o 21 gasze białe i actinica a o 21.30 gasze niebieskie.

Edytowane przez przemciu1986 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grubą warstwę piachu masz, ile centymetrów? Generalnie akwarium oświetlamy około 12 godzin, 12 godzin niebieskie i 10 godzin białym. Możesz skrócić czas świecenia białym tak do 6-7 godzin, żeby nie pobudzać glonów do szybszego wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie troszkę skórce czas świecenia białym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile masz centymetrów piasku, bo rozgwiazdy piaskowe potrzebują sporo więcej niż 2cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem przepraszam. Na 200l zbiornika głównego mam 18kg. To jest tak mniej więcej od 2cm do 5cm zależy w którym miejscu bo wiadomo że nie jest idealnie równo. Nadaje się dla rozgwiazdy? Jeśli nie to jakie zwierzątka zakupić do piasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna dać radę. Możesz też kupić ślimaki nassarius, babkę kopiącą tylko babki lubią wyskakiwać z akwarium, to akwarium musi być jakoś zabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużo takich małych ślimaków. Powiedz w rozmiarze od 2-3mm do około 0.5cm. Jest ich nie wiem z 50 ciężko policzyć. Ale nie wiem czy one kopią. Zakupie dwa te ślimaki większe i może ta rozgwiazde jedną. Może wystarczy? Ta rozgwiazda pewnie będzie wywracac szczepki ktore leżą na piasku i małej skalce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie tych ślimaków co masz, ale raczej nie są to kopiące bo by były schowane w piasku. Czy rozgwiazda będzie wywracać szczepki to się przekonasz jak kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu na środku mniej więcej widać 3 takie muszle nieduże. To są te ślimaki. Jest ich pełno. Łażą po skale, piachu i po tylnej ściance akwarium. Nie zauważyłem żeby wkopywały się w piach. Jak będę w domu to zrobię dokładniejsze zdjęcie jak mi się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To są ślimaki columbella a Ty do podłoża potrzebujesz nassariusa czy np babylonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny film jak Ślimak Oliva carneola atakuje ślimaka Columbella

 

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, przemciu1986 napisał:

Dzisiaj wybiorę się do sklepu i zakupie dwa te ślimaki.

przy tej ilości piachu dwa ślimaki ..  mało , 2 to Babylonie (bo to duże ślimaki) a Nassariusów to z 10 minimum (popytaj po okolicy - to popularny ślimak może któryś znajomy ma nadmiar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dokupię w takim razie kilka osobników i zobacze jak będą sobie radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.