Skocz do zawartości
pinki

Aiptasia w kominie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z kolegów sposób na pozbycie się aiptasi z komina ?

Zeskrobywanie, osuszanie komomina - zawodzi , odrasta.

W głównym zbiorniku problem rozwiązał mi chelmon ale komin jest poza jego zasięgiem.

Jakieś propozycje ?

 


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berghia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kominie i sumpie sprawę załatwia kolega brzydal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tak bardzo przeszkadza Ci ta aiptasia w kominie ...

przecież nie " parzy"  innych zwierzaków ,     nie rozprzestrzenia sie po skale - gdzie jej ekspansja mogłaby doprowadzić do plagi /której finałem w skrajnych przypadkach mogłaby być wymiana skały i restart akwa./  ,   no chyba że chodzi Ci wyłącznie o jakieś walory estetyczne zbiornika ?

Ja osobiście bym  w tym kominie "jej"  odpuścił :)


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż poziom wody w akwarium,tak aby woda nie wlewała się do komina, wyłącz pompę obiegową zatkaj rurę spustową z komina ( od dołu) i zalej komin RO

2-3godz. i powinno być po problemie - przynajmniej tak słyszałem :D

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, montymick napisał:

Obniż poziom wody w akwarium,tak aby woda nie wlewała się do komina, wyłącz pompę obiegową zatkaj rurę spustową z komina ( od dołu) i zalej komin RO

2-3godz. i powinno być po problemie - przynajmniej tak słyszałem :D

 

szybciej będzie posypać ją np. kwaskiem cytrynowym :) - kilka minut i po temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, T.TOM.T napisał:

a czy tak bardzo przeszkadza Ci ta aiptasia w kominie ...

przecież nie " parzy"  innych zwierzaków ,     nie rozprzestrzenia sie po skale - gdzie jej ekspansja mogłaby doprowadzić do plagi /której finałem w skrajnych przypadkach mogłaby być wymiana skały i restart akwa./  ,   no chyba że chodzi Ci wyłącznie o jakieś walory estetyczne zbiornika ?

Ja osobiście bym  w tym kominie "jej"  odpuścił :)

Wcześniej miałem w kominie kilkanaście sztuk i było o.k ale od kiedy podaje do wody sponge power to aipstsia rośnie po tym jak szalona. To co jest tam obecnie przypomina australijski busz. Kilka dni temu hrysus wykonał skok do komina i tak szybko jak wskoczył to jeszcze szybciej wrócił najwidoczniej mocno poparzony bo kilka dni nie pobierał pokarmu. Dlatego właśnie chcę definitywnie pozbyć się ich z komina.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pinki napisał:

Wcześniej miałem w kominie kilkanaście sztuk i było o.k ale od kiedy podaje do wody sponge power to aipstsia rośnie po tym jak szalona. To co jest tam obecnie przypomina australijski busz. Kilka dni temu hrysus wykonał skok do komina i tak szybko jak wskoczył to jeszcze szybciej wrócił najwidoczniej mocno poparzony bo kilka dni nie pobierał pokarmu. Dlatego właśnie chcę definitywnie pozbyć się ich z komina.

A co planujesz trzymać ryby w kominie? Jak masz dostęp do komina to użyj żyletki aby ją zeskrobać. Tylko staraj się jej nie uszkodzić w całości zeskrobać z szyby i wywalać po każdej sztuce do śmieci.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość usunięta mechanicznie z komina. Komin zalany rodi na 3 godzinki i zobaczymy czy coś odrośnie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie odrastać to tylko berghia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.