Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktoś tą ceramikę w akwarium.

Jak z dojrzewaniem baniaka na samej ceramice ? 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sucha kup marco rocks cenowo podobnie nei ma z nia problemow i nie wygląda jak zaschnięty cement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgar napisał:

jak chcesz sucha kup marco rocks cenowo podobnie nei ma z nia problemow i nie wygląda jak zaschnięty cement

Potwierdzam


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco Rocks jest super. Wlasnie startuje na niej i efekt i porowatosc boska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież Marco Rocks i Aqua Ceramic to dwa różne narzędzia :) 

Marco jest super zwłaszcza na dokładki skały do funkcjonujących zbiorników i super się układa bez klejenia. Natomiast porównanie porowatości Aqua Ceramic do Marco Rocks jest nieporozumieniem. Marco ze względu na gęstość i twardość skały wykopaliskowej nie można powiedzieć żeby była bardzo porowata ;) Z dużą ilością dziurek natomiast TAK. Aqua Ceramic natomiast pięknie przepuszcza wodę...

Oba produkty mają plusy i minusy dlatego nazwałem obie "skały" narzędziami bo obie mają potencjał, ale nie do wszystkiego. 

Mam nadzieję, że pomogłem

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem 19.XI z solanką. 25.XI dodałem aquaceramic 60% i  żywą skałę 40%.

Na dzisiaj

- aquaceramic - od góry brązowa - glony (20%), reszta biała (80%)

- żywa skała - raczej cała zielona, trochę brązowego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, azgar napisał:

jak chcesz sucha kup marco rocks cenowo podobnie nei ma z nia problemow i nie wygląda jak zaschnięty cement

tak chodzi o start tylko na suchej.. ceramiczna już ma gotowe zestawy z półkami no i mam ją na miejscu mogę obejrzeć na żywo..a maco rocks bez cięcia się nie obejdzie no i kupować z wysyłką ok 20 kg skały , lepiej samemu wybrać to co się chce 

3 godziny temu, luft napisał:

przecież Marco Rocks i Aqua Ceramic to dwa różne narzędzia :) 

Marco jest super zwłaszcza na dokładki skały do funkcjonujących zbiorników i super się układa bez klejenia. Natomiast porównanie porowatości Aqua Ceramic do Marco Rocks jest nieporozumieniem. Marco ze względu na gęstość i twardość skały wykopaliskowej nie można powiedzieć żeby była bardzo porowata ;) Z dużą ilością dziurek natomiast TAK. Aqua Ceramic natomiast pięknie przepuszcza wodę...

Oba produkty mają plusy i minusy dlatego nazwałem obie "skały" narzędziami bo obie mają potencjał, ale nie do wszystkiego. 

Mam nadzieję, że pomogłem

pozdro

luft

może i narzędzia...To nie to samo co żywa skała :) ale zawsze jakaś alternatywa 

6 minut temu, FroFo napisał:

Wystartowałem 19.XI z solanką. 25.XI dodałem aquaceramic 60% i  żywą skałę 40%.

Na dzisiaj

- aquaceramic - od góry brązowa - glony (20%), reszta biała (80%)

- żywa skała - raczej cała zielona, trochę brązowego

 

podeślesz fotę na pw jak możesz..chętnie zobaczę ją w baniaku bo jakoś mało zdjęć na necie...

 

 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rumik21 napisał:

może i narzędzia...To nie to samo co żywa skała :) ale zawsze jakaś alternatywa 

Żywa skała to też tylko i aż narzędzie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 17:29, luft napisał:

Marco jest super zwłaszcza na dokładki skały do funkcjonujących zbiorników i super się układa bez klejenia. Natomiast porównanie porowatości Aqua Ceramic do Marco Rocks jest nieporozumieniem. Marco ze względu na gęstość i twardość skały wykopaliskowej nie można powiedzieć żeby była bardzo porowata ;) Z dużą ilością dziurek natomiast TAK. Aqua Ceramic natomiast pięknie przepuszcza wodę...

Chyba jakąś inną MR dostałem ;]

Jestem w trakcie zalewania akwarium i jedna skałka jest tylko dołem zamoczona, a jest calutka mokra. Co znaczy, że woda podsiąkła jakieś 8-9 cm do góry. Jakby nie byłą tak porowata, to by nie było takiego podsiąku.

Do tego Nie jest przesadnie twarda, przecinakiem i młotkiem pokruszyłem ją bez problemów, bez przykładania większej siły. Co więcej, moja piła-do-wszystkiego (drewna, plastiku, aluminium) cięła ją w miarę dobrze. Jest na pewno mniej zwarta i miększa niż piaskowiec.

I to prawda, ma mnóstwo mniejszych i większych kanalików.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za uwagi i spostrzeżenia 

dziś byłem obejrzałem na żywo jakaś taka delikatna hehe

no ale cóż ma tylko korale trzymać :)

decyzja padła na inna sucha skałę także temat off 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, katani napisał:

Chyba jakąś inną MR dostałem ;]

Jestem w trakcie zalewania akwarium i jedna skałka jest tylko dołem zamoczona, a jest calutka mokra. Co znaczy, że woda podsiąkła jakieś 8-9 cm do góry. Jakby nie byłą tak porowata, to by nie było takiego podsiąku.

By przekonać się dla samego siebie to musiałbyś wziąć i zrobić test na dwóch produktach. 

Mnie nie musisz przekonywać bo nie ma na rynku twardszej skały od Marco Rocks (nie licząc półek). 

Swą aktywność pobudziłem kwestią mylnego powtarzania, że Marco Rocks jest porowata. Jest dziurkowata - to okreslenie bardziej pasuje :)

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prowadzi zbiornik tylko na tych półkach?

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.