Skocz do zawartości
raffau25

Zestaw korali dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, raffau25 napisał:

Przyjacielu właśnie z tym mam zgryz, po krótce: akwarium na suchej skale (fiji) oraz żywym piasku i być może żywej wodzie (problem: kolega może udostępnić max 35l {trzbe mi 75} z podmianki i nie wiem czy uzupełnić świeżą solanką czy obniżyć sprzęty żeby to jakoś działało i po tygodniu dolać z następnej podmianki) no szaleństwo normalnie....

Ja jestem ponad 20 dni po przesiadce ze 112 litrów na 300 + sump 200, wszystko zrobiłem w troszkę ponad 48 h czyli weekend. W tym czasie kolega likwidował swoje 200 litrowe szkiełko więc miałem dodatkowo troszkę wody i skały. Łącząc wszystko miałem jakieś 350 litrów, brakowało około 100 litrów. Świeżą wodę wykręciłem w 45 minut i dolałem tyle ile brakowało. I wszystko hula. Pogadaj z kolegą czy może wyciągnąć parę kawałków skały z akwarium i mocno wypłukać w wiaderku z wodą po podmiance dla ciebie. Dużo życia wypłucze które ci bardzo się przyda. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ILUZJONISTA napisał:

Ja jestem ponad 20 dni po przesiadce ze 112 litrów na 300 + sump 200, wszystko zrobiłem w troszkę ponad 48 h czyli weekend. W tym czasie kolega likwidował swoje 200 litrowe szkiełko więc miałem dodatkowo troszkę wody i skały. Łącząc wszystko miałem jakieś 350 litrów, brakowało około 100 litrów. Świeżą wodę wykręciłem w 45 minut i dolałem tyle ile brakowało. I wszystko hula. Pogadaj z kolegą czy może wyciągnąć parę kawałków skały z akwarium i mocno wypłukać w wiaderku z wodą po podmiance dla ciebie. Dużo życia wypłucze które ci bardzo się przyda. 

Konstruktywna uwaga, naturalnie spytam, w najgorszym przypadku czeka mnie długi proces dojrzewania. Ale w tym sporcie chodzi o cierpliwość:)

 

11 godzin temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Spoko, podstawka jest u mnie w akwarium, może stać i czekać. Płacić za nic nie trzeba. Jak będziesz miał już możliwość przyjęcia to pisz, jakoś się dogadamy. Ewentualnie mogę podrzucić teraz, dasz koledze i Ci dopilnuje. Daj znać jak wolisz.

Czołem, u mnie miejsce się znajdzie dopiero za jakieś 3 miesiące więc w zależności od tego jak masz miejsce to może postać u ciebie a jak nie to mam gdzie tu przetrzymać! więc decyzje zostawiam koledze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa związana stricte z zakładaniem, dostałem już skałę i przed włożeniem do baniaka chciałem ją wypłukać bo jakaś zapylona i teraz pytanie czy mogę to zrobić a jeśli tak to czy pod bieżącą wodą i zostawić do wyschnięcia czy w ro/di? Skała jest jak już pisałem sucha więc niczego tam nie wypłucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak przepłukać to ro/di i od razu do zbiornika a nie do wyschnięcia. Ja skały Marco Rocks ani nie płukałem ani nie moczyłem. Do suchej skały dobrze jest dokupić trochę żywej i poprosić kogoś o wodę z podmianki na start ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.