Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z przygotowaniem się do zmiany z Ballinga na reaktor, szukam informacji na temat zasypu do reaktora. Który proponujecie i z jakiego powodu ten konkretny? Jakie Ph optymalne do danego zasypu? Ile i jaki Mg? 

Dzięki za wszelkie sugestie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem na naturalnym żwirze koralowym plus zeomag PH ok 6,3. Teraz przerzucam sie na nowszy reaktorek i kupiłem ARM Extra Coase (ten najgrubszy). Nie wiem, jakie PH ustawić na komputerku, ale pewnie coś w zakresie 6,4. Do tego drugą komorę zamierzam zasypać żwirem koralowym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wiesiek za info.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy naturalnym zasypem koralowym, a Knop Korallith - który lepiej się sprawuje? A w szczególności interesuje mnie kwestia PO4 w odcieku. Sporo osób tera używa ARM, nie wiem z czego to wynika (mody/jakości), czytałem też opinie, że ten wkład oddaje sporo PO4. Proszę o podzielenie się  doświadczeniami z używania powyższych trzech wkładów do reaktora, lub propozycję innego, który używacie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Wieśka nikt nie używa reaktora?:P Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam:D Przy jakim Ph pracuje u Ciebie  ARM? Jakie mikro, jeżeli używasz?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam z reaktorem  więc nie mam doświadczenia tylko wytyczne od kolegi.Złoże ma pracować w ph 6-6,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ARM najgrubszy od roku stosuje. Zasyp tylko ARM. Fosforany nisko albo zero. Mam zasypu 6l w reaktorze. Odciek 16 litrów na dobę, kh odcinku około 30. CO2 ustawiam z ręki ale dążę do PH 6,1 - 6,2. 1 bąbel na sekundę CO2. Reaktor twismana. Na początku troszkę głośny, ale po tygodniu pompa się dociera i jest cichsza. Na początek trzeba często sprawdzać parametry. Po kilku tygodniach spokój i badanie kh, raz na tydzień wystarczy. Codziennie trzeba oglądać czy działa i na oko/ucho widać czy wszystko jest Ok. Aha do reaktora mam pompę dobstalego podawania zasilania w wodę reaktora. Pozdr. Ps. Wcześniej miałem mały reaktor delteca i tez był Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.