Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 30.12.2017 o 00:58, laszek napisał:

http://www.advancedaquarist.com/blog/vermetid-snails-harm-coral-reefs-with-multiprong-attack

Przeczytałem chyba wszystko ma temat tego dziadostwa. Pozostaje zmniejszyc karmienie drobnym pokarmem. Nawet koralowców. Zgniatanie i liczenie że wargatki wyczają że jest tam mięso do zjedzenia... Kupienie czegos co bedzie łazić po skałach i zrywać pajęczyny.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Jest jedna skuteczna rzecz na osiadłe, rzecz jest banalna a ma na imię dino. U mnie Dino załatwiło osiadłe ślimaki, poprostu je zadusiło a miałem tego uff no miałem tego. Gdzie nie gdzie na skale przetwaly, tam gdzie nie było dino.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Chloropterus nie morduje innych ślimaków, krabów, krewetek?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, laszek napisał:

Chloropterus nie morduje innych ślimaków, krabów, krewetek?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ładnie skały przegląda, lubi też w piasku pogrzebać :D no i z hexą zaczynają się jeżyć na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam chrysusa i hexę, ciekawe jak do tego towarzystwa dorzuciłbym jeszcze tego chloropterusa heh 

Wieści z placu boju po mojej nieobecności sylwestrowej. Ilość sztuk bez zmian i większa sztuka ma już kolor pomarańczowy i jeden biały pasek za głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje akwarium jest super low tech - to jak moje mam nazwać??;)

Daj no foty - jak to się kręci wszystko?

Pozdrowionka


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wcześniejsze kręciło się tylko na dwóch filtrach - jeden mini kubełek Azoo wypełniony tylko siporaxem i drugi chińska kaskada hbl 301 wypełnionej włókniną. Był kręcioł na punkcie zoanthusów. Poniżej zdjęcia jak się kręciło i po niecałym roku przekładka do aktualnego zbiornika i poprzeczka wyżej czyli trudniejsze SPS'y. 

3332016d94a56dbf1106135730b497b2.jpg

 

84a92ad71f844b6037387d9eae2eed27.jpg

 

707a1bb2b2d52137c06c2ffc863302b5.jpg

 

13b4771642110b07e86aefcb781a3348.jpg

b92c6c2bbbf5b5233b79ff46f5e1b62e.jpg

 

P.s. przez ten czas było trochę zmian w koralowcach, to co znikało szło na sprzedanie i pewnie cieszy do dziś innych. Euphyllia jako pierwsza poszła pod młotek bo swoimi mackami paliła zoanthusy a to one wtedy były oczkiem w głowie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie

A w dziennych barwach ?

Bo ledy same niebieskie zamazuja obraz;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko że u mnie tak wyglądało dzienne, mam przewagę diodek royal blue no i zdjęcia robione telefonem a jak wiadomo bez filtrów się nie da. Niby mam pomarańczowy filtr ale to jeszcze bardziej wychodzi bajkowo heh Przyzwyczaiłem się do cukierkowych kolorów koralowców pod takim światłem i aktualnie w większym zbiorniku mam podobnie. Zresztą Ty też po zmianie lampki zauważyłeś jak koralowce mogą ładniej wyglądać i sam zbiornik ;) przy "dziennym" świetle koralowce są "wyprane" z kolorów heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale masz tam.jedno zdjecie gdzie jest piasek i skala w normalnym swietle przeciez.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsze zdjęcie zrobione było przy zwykłej lampce akwarystycznej do akwarium słodkowodnego. Czekałem wtedy na diody żeby zrobić własną lampkę stąd taka fota ;)  do startu zbiornika i rozwoju bakterii lampa nie była potrzebna, nie było ciśnienia. Więcej zdjęć tego zbiornika nie będzie bo rozmawiamy o tym co było, a teraz jest dużo większe akwarium i wyzwanie heh na pierwszej stronie masz fotkę i burzliwą dyskusję (poczytaj ;) ). Idę podobną drogą pod prąd tak jak Ty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, fresz33 napisał:

Pierwsze zdjęcie zrobione było Idę podobną drogą pod prąd tak jak Ty :D

I niezle Ci to wychodzi. Mi kombinowanie nie poszlo i chyba wszystkie moje pomysly przynisly tylko frustracje i wzbogacenie wiecznej rafy kikkoma koralowcami. Zadziwiajace jest to ze niektorym rozwijanie zbiornika przychodzi z taka latwoscia a inni staja na glowie i nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stefan bo chodzi o to w tym wszystkim żeby jak najmniej kombinować w zbiorniku i mieć stabilne parametry. To że mi wychodzi to tylko i wyłącznie zasługa doświadczenia i oczytania. Jak coś mnie interesuje to czytam, czytam i jeszcze raz czytam.

Wczoraj zrobiłem test i zdjęcie poniżej. Dla przypomnienia brak odpieniacza, absorberów kamyków i innych cudów na kiju :clowning

A tutaj moje nowe doświadczenie dorasta i nabiera "rumieńców".

420e2ca273df32fbecf8f8cc559f08d6.jpg

20180102_185852_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rybki sobie rosną i prostsze koralowce też.

Był sobie jeden kwiatuszek, a są już trzy

 vpfg93K.jpg

 

I różowa montipora digitata w towarzystwie zoanthusów.

4TbUZfp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brakująca fotka młodzieży.
Jak to mówią "jak się chce to się potrafi" [emoji14] a1a6d7a146a99ac7b1d800f13f9ede58.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj wieczorem postaram się dorzucić kolejne porównanie przyrostów koralowców z pierwszej strony tego tematu bo "coś" tam rośnie :D

A żeby nie było nudno to na hodowli błazenków robię pewne testy z nowo złożoną ikrą. Jak zatrybi to się pochwalę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/15/2018 o 18:47, fresz33 napisał:

Brakująca fotka młodzieży.
Jak to mówią "jak się chce to się potrafi" [emoji14] a1a6d7a146a99ac7b1d800f13f9ede58.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć @fresz33

Skoro już tu mowa o błaznach to mam pytanie, od pewnego czasu moje blazenki maja regularną ikrę co 2tyg któregoś wieczora świecąc latarką zauważyłam w szczelinach skał młody narybek dziesiątki tego jest.

Po uplywie 2-3 tyg zauważyłam że sa ciut wieksze i moje pytanie jak myslisz coś z tego może zostać i przetrwać  czy raczej wszystko padnie lub zostanie zjedzone.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co pływa w szczelinach to mysis a nie błazenki ;) w akwarium ogólnym błazenków nie odchowasz bo po wykluciu muszą być od razu karmione "łopatą" zooplanktonem - wrotkami. 2-3 tygodniowe rybki powinny mieć już kolor dorosłych osobników i byś je odróżniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia papaya, Piekny koral, zawsze one mi się podobały,  tez nabyłem kilka kwiatków do nowego projektu "soft"  chyba cztery sztuki, ciekawi mnie jak to przyrasta w sprzyjających warunkach?  miałem kiedyś zieloną fluo-green, wiem że dosyć szybko to rosło.

 

A młodzież niech się rozwija :thumbup:


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fresz33 napisał:

To co pływa w szczelinach to mysis a nie błazenki ;) w akwarium ogólnym błazenków nie odchowasz bo po wykluciu muszą być od razu karmione "łopatą" zooplanktonem - wrotkami. 2-3 tygodniowe rybki powinny mieć już kolor dorosłych osobników i byś je odróżniła.

no i wszystko jasne;-) dzięki za wyjaśnienie;-)

miłego dnia;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie ja już miałem raz clavularię w poprzednim zbiorniku i nie dała rady (chyba było za czysto). Jakiś czas temu na próbę kupiłem jeden polip za 30zł i widać że jej pasuje, zmieniło się karmienie korali, to znaczy karmię więcej. Też mi się te kwiatki podobają dlatego nie odpuszczam heh 

2 minuty temu, @Beti napisał:

no i wszystko jasne;-) dzięki za wyjaśnienie;-)

miłego dnia;-)

Beti wzajemnie miłego dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, fresz33 napisał:

No właśnie ja już miałem raz clavularię w poprzednim zbiorniku i nie dała rady (chyba było za czysto). Jakiś czas temu na próbę kupiłem jeden polip za 30zł i widać że jej pasuje, zmieniło się karmienie korali, to znaczy karmię więcej.

Jak likwidowałem to miałem taką i chyba za 100 zł poszła. Gdybym policzył kwiatki to ...

2ptxd3q.jpg<

A rośnie ładnie w "niezerowych" azotanach - jak większość miękkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mi rosła rosła aż zjechała. Lepiej jednak jej było w wykrywalnych nutrientach.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, drogie masz to źródło.. Ja płaciłem 15 za kwiatka, a jeszcze dostałem jakiś rabacik, to pewno 13 zł wyszło   :P  

 


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.