Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Moje dobre słowo tak działa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, =Fresz= napisał:

Nikt nie skomentuje parametrów? :P 

A co tu komentować? Sam mam prawie idealnie takie same wyniki. Poza tym, zaraz ktoś Ci pewnie wytknie, że wymianę gazową na pewno masz słabą i ph przez to skacze...:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dołuj tych „Z":lol:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacek56 napisał:

Nie dołuj tych „Z":lol:

Panie Jacku, a co Pan powie o Zebrosomie w takim małym i krótkim zbiorniku? Same ledy gdzie był Pan tak wielkim ich krytykiem? Skała typu MR? 
Rozumiem, że chce Pan budować krucjatę przeciwko całemu biznesowi akwarystycznemu ale jakby Pan zapomniał - internet pamięta i proszę się trochę opamiętać bo zaczyna Pan powoli być sporej skali hipokrytą. Poza tym w innym temacie pokazał Pan swoją ignorancję i płytki tok myślenia który dość ładnie jeden z forumowiczów Panu wytknął. Odpieniacz jest tylko częścią systemu filtracji. To tak jakby Pan powiedział, że dokładanie medium bakteryjnego do zbiornika to głupota i zło. Przecież nieprzewymiarowany odpieniacz wcale nie jest czymś złym dla systemu. Odpieniacz który trzepie wodę ze wszystkiego bo jest kilkukrotnie za duży do obciążenia systemu - tak, jest zły tak samo jak złe jest przedawkowanie bakterii w systemie. Niech Pan nie będzie zero jedynkowy bo jeszcze będzie Pan pluł sobie w brodę. Zresztą nie raz Pan to pokazywał znikając ze zdjęciami na dłuższe okresy czasu lub pokazując tylko "wycinki" swojego basenu, a nie całokształt. 

Tak na szybko Panie Jacku:
a) sam Pan popełnił nie jeden błąd który kosztował Pana sporo nerwów i czasu w wyprowadzaniu zbiornika,
b) posiada Pan olbrzymią masę wody przy praktycznie zerowym obciążeniu,
c) sam stosuje Pan wiele specyfików i często zmienia sposób prowadzenia akwarium,
d) zdjęcia to jedno, zbiornik na żywo to drugie,
e) poczta pantoflowa się niesie, 
f) okres w jakim działa zbiornik,  
e) dołożenie ledów do t5, 

Z wyrazami szacunku i trzymaniem kciuków za wiele lat sukcesów na swoim aktualnym systemie! :) życze jak najlepiej ale mam do Pana jedną serdeczną prośbę... niech Pan się opamięta bo nie przystoi tak dojrzałej osobie jak Pana taka postawa w internecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, michalfa napisał:

Moje dobre słowo tak działa? ;)

Gdyby nie Ty to w tym kącie gdzie teraz stoi akwarium stała by donica z kwiatem :P 

49 minut temu, MecenasSlonejWody napisał:

Panie Jacku, a co Pan powie o Zebrosomie w takim małym i krótkim zbiorniku? Same ledy gdzie był Pan tak wielkim ich krytykiem? Skała typu MR? 
Rozumiem, że chce Pan budować krucjatę przeciwko całemu biznesowi akwarystycznemu ale jakby Pan zapomniał - internet pamięta i proszę się trochę opamiętać bo zaczyna Pan powoli być sporej skali hipokrytą. Poza tym w innym temacie pokazał Pan swoją ignorancję i płytki tok myślenia który dość ładnie jeden z forumowiczów Panu wytknął. Odpieniacz jest tylko częścią systemu filtracji. To tak jakby Pan powiedział, że dokładanie medium bakteryjnego do zbiornika to głupota i zło. Przecież nieprzewymiarowany odpieniacz wcale nie jest czymś złym dla systemu. Odpieniacz który trzepie wodę ze wszystkiego bo jest kilkukrotnie za duży do obciążenia systemu - tak, jest zły tak samo jak złe jest przedawkowanie bakterii w systemie. Niech Pan nie będzie zero jedynkowy bo jeszcze będzie Pan pluł sobie w brodę. Zresztą nie raz Pan to pokazywał znikając ze zdjęciami na dłuższe okresy czasu lub pokazując tylko "wycinki" swojego basenu, a nie całokształt. 

Tak na szybko Panie Jacku:
a) sam Pan popełnił nie jeden błąd który kosztował Pana sporo nerwów i czasu w wyprowadzaniu zbiornika,
b) posiada Pan olbrzymią masę wody przy praktycznie zerowym obciążeniu,
c) sam stosuje Pan wiele specyfików i często zmienia sposób prowadzenia akwarium,
d) zdjęcia to jedno, zbiornik na żywo to drugie,
e) poczta pantoflowa się niesie, 
f) okres w jakim działa zbiornik,  
e) dołożenie ledów do t5, 

Z wyrazami szacunku i trzymaniem kciuków za wiele lat sukcesów na swoim aktualnym systemie! :) życze jak najlepiej ale mam do Pana jedną serdeczną prośbę... niech Pan się opamięta bo nie przystoi tak dojrzałej osobie jak Pana taka postawa w internecie. 

A co tak sobie Panujecie? :P chłop przeżuł już dobrze akwarium morskie i wie że bez tego mu łatwiej :P jego broszka i ja tak jak On jestem akurat tego samego zdania.

A żółtek będzie ze mną bo mnie pokochał i jak mnie widzi to wykręca piruety :P

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te takie zoasy z lewej, niebieskie z czerwoną obwódką (ja je tak widzę a jestem daltonistą) to co to za odmiana? I jakbyś porównał ich wielkość do utter chaos?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, katani napisał:

Te takie zoasy z lewej, niebieskie z czerwoną obwódką (ja je tak widzę a jestem daltonistą) to co to za odmiana? I jakbyś porównał ich wielkość do utter chaos?

Zoanthus fire&ice ich główki są o połowę mniejsze od utter chas ;) 

Rzeczywiście jaki babol straszny hehe 

@michalfa nie jednego w Toruniu ma na sumieniu :P 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, =Fresz= napisał:

A żółtek będzie ze mną bo mnie pokochał i jak mnie widzi to wykręca piruety

Czyli rozumiem że gdybym do 100l wrzucił hepatusa,i też bym powiedział że mnie pokochał,to wtedy jestem usprawiedliwiony?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, grzegorz77 napisał:

Czyli rozumiem że gdybym do 100l wrzucił hepatusa,i też bym powiedział że mnie pokochał,to wtedy jestem usprawiedliwiony?:D

No pewnie :P jak się ryba cieszy to lepiej już być nie może hehe

A tak na poważnie to żółtek jak go kupiłem był wielkości 5zł i do dzisiaj świetnie się czuje, no może była chwila kiedy przychudł jak mi się zbiornik przez chemiclean "rozwalił". Dostaje nori, lasonogi, solowca i pokarm granulowany i chce mu się jak na razie żyć a nie umierać :P jak będzie karpiem to się z nim rozstanę. 

Koralowce daję głowę że też wolały by żyć w oceanie a nie u mnie w akwarium ale robię wszystko żeby było im ze mną dobrze :P 

Ale ja myślałem że będą pytania typu jak Ty to robisz że masz takie fajne parametry i to bez odpieniacza :P heloł :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, =Fresz= napisał:

Ale ja myślałem że będą pytania typu jak Ty to robisz że masz takie fajne parametry i to bez odpieniacza :P heloł :P 

życie Krzysiu życie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, =Fresz= napisał:

Ale ja myślałem że będą pytania typu jak Ty to robisz że masz takie fajne parametry i to bez odpieniacza :P heloł :P 

Akwarium naprawdę bardzo ładne,nie ma to dla mnie znaczenia czy z czy też bez odpieniacza.Raczej problemem jest to że odpieniacze w wielu baniakach są przewymiarowane,o czym wielu już pisało.Zasada jest prawie zawsze czy to w słodko czy słonowodnej akwarystyce podobna,na początku nakupujesz wszystkiego żeby wyglądać ja profesjonalista (  bo bardziej doświadczeni tak powiedzieli),potem modyfikujesz to cożeś nakupił,a na końcu minimalizujesz i upraszczasz,ale końcowy etap powinien się wiązać z wieloletnim doświadczeniem. I jak nowicjusza gubi często niedoświadczenie, to "starego wyjadacza" rutyna i tzw."syndrom Boga" jak ja to nazywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzegorz77 napisał:

Akwarium naprawdę bardzo ładne,nie ma to dla mnie znaczenia czy z czy też bez odpieniacza.Raczej problemem jest to że odpieniacze w wielu baniakach są przewymiarowane,o czym wielu już pisało.Zasada jest prawie zawsze czy to w słodko czy słonowodnej akwarystyce podobna,na początku nakupujesz wszystkiego żeby wyglądać ja profesjonalista (  bo bardziej doświadczeni tak powiedzieli),potem modyfikujesz to cożeś nakupił,a na końcu minimalizujesz i upraszczasz,ale końcowy etap powinien się wiązać z wieloletnim doświadczeniem. I jak nowicjusza gubi często niedoświadczenie, to "starego wyjadacza" rutyna i tzw."syndrom Boga" jak ja to nazywam.

Bardzo dobrze napisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, grzegorz77 napisał:

I jak nowicjusza gubi często niedoświadczenie, to "starego wyjadacza" rutyna i tzw."syndrom Boga" jak ja to nazywam.

Dokładnie tak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wesołych świąt dla wszystkich obserwujących!

Scolymie czekają już na swoją porcję karpia [emoji14]
6f310268a072988afd855a122dddd80d.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

q6h15Kz.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydeło na koniec roku.




Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

A poza tym na sam koniec roku wszyscy znajomi którzy bawili się w weekend dostali jelitówki, a jak wróciłem ze Szczecina to okazało się że przed zaworami od wody strzeliło przyłącze i gdyby nie moja szybka reakcja to sąsiedzi pod nami byli by ostro zalani heh na szczęście wiedziałem gdzie w piwnicy są główne zawory i działały. Oj działo się heh

c0adcc5048c5886c9e9010d272838b86.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co prawda ponad rok trwało odbudowanie ale jest i przeżyła nawet wpadkę z chemiclean.

Było

XUsu2Mt.jpg

Jest, napchane solowcem 2 mordki. Muszę je potraktować skalpelem i w końcu rozdzielić na 2 podstawki.

ekj2UP7.jpg

 

I co 2 dzień dokarmiana dendro. Wie ktoś jak ona się dzieli i powstają nowe szczepki?

QM2f4ot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki, Twoje też jest super ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, =Fresz= napisał:

 

I co 2 dzień dokarmiana dendro. Wie ktoś jak ona się dzieli i powstają nowe szczepki?

QM2f4ot.jpg

U mnie tak ( podrażniłem do zdjęcia by było widać ) 

IMG_5581.thumb.jpg.6d921285c878f39ddaeca3799ba6a40a.jpgIMG_5584.thumb.jpg.8092f085901b1b7a6d3897e0f9dc5fbc.jpg

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli tak jak np euphyllie czy caulastrea dzieli główkę?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weekend to czas realizacji wizji które powstają w środku tygidnia. Tym razem padło na podstawkę na nowe szczepki. Zostały mi wydrukowane przez Paragona pojemniki na media i kratka rastrowa. No to dremel i brzeszczot w dłoń.

Pozostaje mi jeszcze dociąć uchwyt do podwieszenia na krawędzi zbiornika i sklejenie całości na bezbarwny sylikon akwarystyczny.8003b035f406ec4a8eb5206def222c34.jpg3dc9835cd90cd991caf3d7efd0aab57f.jpge6da765d1c83a5d0f786c750d5301abd.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

i sklejenie całości na bezbarwny sylikon akwarystyczny.

Plastik silikonem to chyba nie wyjdzie zbyt dobrze. Prędzej kropelką. A swoją drogą - takie ładne pudełeczko było... Zamiast je niszczyć nie lepiej było dwa paski pleksy dokleić do kratki?;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zobaczymy jutro jak złapie bo już poklejone. Mam jeszcze 2 takie pudełka nieużywane ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.