Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, =Fresz= napisał:

Rybki grzecznie pływają :)

ebHTJaW.jpg

Czy są tu ryby, prócz żółtka i dwóch chromisów, i widzę błazna 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Beti napisał:

Czy są tu ryby, prócz żółtka i dwóch chromisów, i widzę błazna 

1. Żóltek

2. Hexa

3. Błazenek

4. Chromis viridis 3szt

5. Pholidichthys leucotaenia

6. Chrysiptera parasema

7. Pseudochromis fridmani

I w planach coś bym dokupił ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Przez tą białą świetlówkę znów masz fioletowo. Zdecydowanie brakuje blue+.

Ładnie zarosło. Lubię podrośnięte korale, a nie kolekcje szczepek.

To już wiem za co ciągle mnie hejtujesz hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, sith114 napisał:

To już wiem za co ciągle mnie hejtujesz hehe

Zdrowy hejt jest oki. Wyjdzie Ci na zdrowie heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, =Fresz= napisał:
23 minuty temu, sith114 napisał:

To już wiem za co ciągle mnie hejtujesz hehe

Zdrowy hejt jest oki. Wyjdzie Ci na zdrowie heh

Ależ jaki hejt, takie tam żarty:devil: Ech te dzieci teraz... Miętkie to jak guma od majtek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dendro też od czasu do czasu wystawia mordeczkę do papu

1fGBtCt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, =Fresz= napisał:

Dendro też od czasu do czasu wystawia mordeczkę do papu

Fajne zdjęcie:clapping.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po usunięciu całej monti i przestawieniu dunki która była macana mackami euphylli. Zrzut z kamerki sorki za jakość ;) 

QWGJh0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W związki z tym że wysłużony dozownik MarineColor się zawiesił na jednej pompce i mi wpompował w akwarium Ca (na szczęście resztkę). Ca podskoczyło z 430 na 455.

Wziąłem się za upgrade Grotech TEC III NG. No i zaczęła się zabawa co z czym żeby hulało :P na dniach powinien dojść kabelek transmisyjny i zaczynam rozbudowę o dodatkowe pompki. Zastanawiam się tylko czy oryginalne dodatkowe pompki mają w obudowie jakieś sterowanie czy całością steruje już tylko główna. Ktoś ma i może rozwiać moje wątpliwości?

 

Skoro są możliwości

PEWuT8G.jpg

 

Ale wężyki w silniczkach musiałem wymienić na nowe

be2CTB2.jpg

 

Serce Grotech TEC III NG

eAOiy2r.jpg

 

Co z czym po pinach do nowych pompek

jzqAvje.jpg

 

I mój DIY jeszcze nie skończony

0fjgEli.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrzutka z kamerki IP.

CJ3UHPA.jpg

 

Cały czas brakuje mi czasu na to żeby przysiąść do przerobienia pompki Grotecha, ale jak już usiądę to myślę że będzie owocnie i podzielę się relacją ;) ostatnio na czatboxie obgadaliśmy ze @Słony leszcz temat co do czego i jak więc zobaczymy. Mam już wszystko łącznie z kablem od starego Macintosha za 17zł zamiast oryginalnego grotecha za bodajże 80zł nic tylko majstrować :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupiłem w dobrej cenie test ICP i w poniedziałek pojedzie kurierem do marinlabu :strutin to mój pierwszy taki test i robię go tylko z ciekawości czy moje lanie "na oko" przez tyle lat się sprawdza :P poza tym będę miał dzisiaj oryginalną przystawkę Grotecha która ułatwi mi podpięcie moich pompek DIY :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Kupiłem w dobrej cenie test ICP i w poniedziałek pojedzie kurierem do marinlabu :strutin to mój pierwszy taki test i robię go tylko z ciekawości czy moje lanie "na oko" przez tyle lat się sprawdza :P poza tym będę miał dzisiaj oryginalną przystawkę Grotecha która ułatwi mi podpięcie moich pompek DIY :thumbsup:

Bez sensu ;) Patrząc na foto akwarium na bank się sprawdza. Mimo wszystko najpewniej zobaczysz na wyniku trochę pomarańczowego albo czerwonego, zaczniesz kombinować i się zesra.... Czego Ci oczywiście nie życzę :D


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomko napisał:

Patrząc na foto akwarium

Czyli już nie tylko na podstawie uważnej obserwacji własnego akwa, ale też na podstawie cudzych zdjęć da się bez testów ocenić poprawność suplementacji? Jakaś nowa krucjata "anty"? Nie rozumiem co złego w tym ICP. Że ktoś ma ADHD i sobie baniak wysadził nieodpowiedzialnymi ruchami to wina testów? Bez testów też by zapewne prędzej czy później wysadził, ten typ tak poprostu ma.

A ja tam jestem przekonany, że jeśli wyjdą jakieś braki, to Krzysztof wyciągnie rozsądne wnioski i jednak po miesiącu czy dwóch zaobserwuje pozytywne efekty. Inna sprawa, że o ile dobrze pamiętam, to leci tam już conajmniej jod, stront, potas i miks grotecha, więc takie sprawdzenie czasem nie jest złym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Czyli już nie tylko na podstawie uważnej obserwacji własnego akwa, ale też na podstawie cudzych zdjęć da się bez testów ocenić poprawność suplementacji? Jakaś nowa krucjata "anty"? Nie rozumiem co złego w tym ICP. Że ktoś ma ADHD i sobie baniak wysadził nieodpowiedzialnymi ruchami to wina testów? Bez testów też by zapewne prędzej czy później wysadził, ten typ tak poprostu ma.

A ja tam jestem przekonany, że jeśli wyjdą jakieś braki, to Krzysztof wyciągnie rozsądne wnioski i jednak po miesiącu czy dwóch zaobserwuje pozytywne efekty. Inna sprawa, że o ile dobrze pamiętam, to leci tam już conajmniej jod, stront, potas i miks grotecha, więc takie sprawdzenie czasem nie jest złym pomysłem.

Żarty Słony leszczu, żarty.... Nawet ja oldschool'owy akwarysta zrobiłem ICP jak nie szło. Nie mam nic przeciwko:lol:

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę , że bez testów ICP nie możecie żyć. Kto kiedyś robił takie testy , a jakie były piękne akwa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JerzyB napisał:

Witam

Widzę , że bez testów ICP nie możecie żyć. Kto kiedyś robił takie testy , a jakie były piękne akwa.

Pozdrawiam

Ludzie 100 lat temu też żyli po 100 lat w dobrym zdrowiu.... tylko Średnia życia większości ludzi była o dobre kilkanaście lat krótsza.

Jeszcze 20-25 lat temu naprawdę mało kto miał sprawnie działające akwa morskie. Pewnie, że były piękne solniczki.... ale na 10 posolonych szkiełek z 2 przetrwało dużej niż rok, a 1 kilka lat. Potrzeba było więcej cierpliwości i determinacji i .... trochę szczęścia.   

Teraz to hobby jest jednak prostrze i jak coś nie idzie nie trzeba działać aż tak po omacku jak kiedyś....a jak wszystko idzie  jak po maśle.... to i tak uważam, że warto od czasu do czasu upewnić się co w wodzie piszczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Widzę , że bez testów ICP nie możecie żyć. Kto kiedyś robił takie testy , a jakie były piękne akwa.

Pozdrawiam

Jestem na forum od kilku lat, a jakbym miał wymienić akwarium, które przez ten cały czas stoi, rosną korale i ma się dobrze, to z pamięci jestem w stanie podać jedno nazwisko: K. Tryc. Cała reszta albo robiła restart, albo zmieniała na większe, albo zmieniała skałę/szkło, albo jej całe/większość życia padała.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, katani napisał:

K. Tryc

Ależ on też (pomimo niewątpliwego doświadczenia i umiejętności czytania z korali) robi ICP, ostatnio pisał nawet o nadmiarze baru bodajże... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, katani napisał:

Jestem na forum od kilku lat, a jakbym miał wymienić akwarium, które przez ten cały czas stoi, rosną korale i ma się dobrze, to z pamięci jestem w stanie podać jedno nazwisko: K. Tryc. Cała reszta albo robiła restart, albo zmieniała na większe, albo zmieniała skałę/szkło, albo jej całe/większość życia padała.

Pan KT też należy do całej reszty, zapomniałeś o wymianie szkła i skały, którą opisywał w swoim wątku.   

 

4 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Widzę , że bez testów ICP nie możecie żyć. Kto kiedyś robił takie testy , a jakie były piękne akwa.

Pozdrawiam

Ja mogę :)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jacek56 napisał:

Ja mogę :).

Ja też, choć zdarza mi się raz na jakiś czas wysłać próbkę. Tak z ciekawości, aby zobaczyć wyniki moich eksperymentów.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No powiem wam że gdyby nie cena z test ICP to nawet bym o nim nie pomyślał, a tak to sobie zobaczę jak te moje oko się spisuje, a dwa to może pokaże że nie trzeba tak śrubować parametrów żeby koralowce rosły dobrze :strutin

@Słony leszcz no i mam pompkę Grotecha slave na 4 silniki :thumbsup: zobacz co jest w środku ;) wystarczy tylko zwarcie pinów tak jak myśleliśmy hehe nie wiem tylko co to za rezystory które przy silniczku łączą plus z minusem...

 

zwaCafe.jpg

IirJXjx.jpg

FikX6b1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, =Fresz= napisał:

nie wiem tylko co to za rezystory które przy silniczku łączą plus z minusem...

To kondensatory. Jakiś ceramiczny, pewnie 100nF. Można, ale nie są jakoś super niezbędne. No, to do boju:D

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kondensator zapobiega nadmiernemu  iskrzniu się komutatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, norbi2222 napisał:

Ja też, choć zdarza mi się raz na jakiś czas wysłać próbkę. Tak z ciekawości, aby zobaczyć wyniki moich eksperymentów.

I tutaj leży problem. Można ufać laboratorium, które posiada akredytację, zatwierdzoną metodę pomiarową, wykonuje badanie zgodnie z normą. Tego ICP nie zapewnia, jesteśmy skazani na właściciela i jego zapewnienia. Poziom wiarygodności wyników jest na poziomie testów kropelkowych. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jacek56 napisał:

I tutaj leży problem. Można ufać laboratorium, które posiada akredytację, zatwierdzoną metodę pomiarową, wykonuje badanie zgodnie z normą. Tego ICP nie zapewnia, jesteśmy skazani na właściciela i jego zapewnienia. Poziom wiarygodności wyników jest na poziomie testów kropelkowych. 

To żeś Pan wsadził kij w mrowisko :) Ale patrz ile czasu zyskujesz, jak miałbyś kropelkować wszystkie parametry jak w ICP.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.