Skocz do zawartości
apofis

Reaktor wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam pytania do starych wyjadaczy zaznajomionych z reaktorem ,zakupiłem używany diy bubble magus na wsad 5l .

1. jaki wkład zastosować której firmy  czy  magnez osobno ?

2, jak to jest z pompą perystaltyczną czy musi być?

3. mam komputer ARM który mierzy PH czy da się go zastosować w reaktorze?

z góry dziękuje za pomoc 

Karol 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Komputer arm zastosujesz w reaktorze wkład musisz sobie dobrać ja mam knop i magnez też knop 10%

Edytowane przez abzol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje gruby wkład ARM, badam tylko kh systematycznie od roku. Magnez oraz wapń cały czas w tych samych proporcjach w akwarium bez dodatkowej suplementacji. 6l zasypu, odciek 15l na dobę kh odcieku około 25-30. Kh akwarium około 7-8. Pompa moim zdaniem potrzebna. Ja nie mam kompa reguluje licznikiem bąbelków i pompa parametry odcieku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie pompy dozujące stosujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam R doser Milestone 6, rewelacja. Lepszej pompy nie ma na rynku. Cicha, bardzo dokładna i pancerna.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę cena zabija :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pompy też się da ale jest to bardziej upierdliwe - możesz zacząć bez a z czasem dokupisz.  Milestone to bardzo dobra pompa - sam takiej używam. Wład - szkoda kasy na gryz koralowy z firmową naklejką - śmiało możesz zastosować zwykły gry zakupiony w każdym zoologicznym. Z wkładem magnezowym poczekaj, uruchom reaktor, zobacz jakie będą braki i w tedy ewentualnie dołożysz wkład. Równie dobrze możesz z reki raz w tygodniu ten pierwiastek uzupełnić.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też tak.

Prezyzyjnie i bez pompy.

 


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.