Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Pterapagon kauderi - dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przez ostatni tydzień mój pterapagon zaczął udeżać puszczkiem w szybę?

Co może być przyczyną tego dziwnego zachowania? Rybka ma już lekko obdarty pyszczek.

Ryby karmię co 2 dzień solowcem, co 4 dzień karmię korale reefroids-em.

Może odbija się w szybie i atakuje samą siebie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może chce popłynąć w rejon rafy , w którym znajdzie coś lepszego do jedzenia niż jałowy solowiec i może częściej niż co drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogon to glodomor, walczy z głodem i chce się zabić o szybę. 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Marek, Solowiec to mało treściwy pokarm, podawaj urozmaicone jedzienie fajne są mrożonki Ocean Nutrition Formula One - są naprawde treściwe, i jest jeszcze Artemia Plus - z witaminami, czosnkiem i jakimś mięsem chyba małże posiekane - to jest treściwe jedzenie. Można spróbować podawać pelletki od AF - u mnie się ładnie sprawdziły Anthias Pro food - kuleczki miękkie - ryby je lubią a i są pozytywne efekty zdrowotne - ryby w dobrej kondycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze oprocz solowca

Kryl, mysis i kuleczki maripearls z jbl

Krylu podziubie ale nieśmiało, a reszty nawet nie tknie.

Przyjmmuje jedynie solowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnego rodzaju ikry? To karm solowcem minimum raz dziennie. 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bober6662 napisał:

A różnego rodzaju ikry? To karm solowcem minimum raz dziennie. 

Muszę popytać w sklepie :)

Nie karmiłem codziennie bo boję się że obciąży to za bardzo system i glony wyskoczą. 

Od dzisiaj zaczynam codzienne karmienie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ura napisał:

Tak jak powiedział Marek, Solowiec to mało treściwy pokarm, podawaj urozmaicone jedzienie fajne są mrożonki Ocean Nutrition Formula One - są naprawde treściwe, i jest jeszcze Artemia Plus - z witaminami, czosnkiem i jakimś mięsem chyba małże posiekane - to jest treściwe jedzenie. Można spróbować podawać pelletki od AF - u mnie się ładnie sprawdziły Anthias Pro food - kuleczki miękkie - ryby je lubią a i są pozytywne efekty zdrowotne - ryby w dobrej kondycji. 

Wszyscy zachwalają te mrożonki Ocean Nutrition tylko weź ich kurde kup w naszej okolicy i mówię tu o obrębie 30-50km .

Za żadne skarby ich nie można dostać ,próbowałem już nawet zamawiać w sklepie większą ilość ,ale jakoś na to leją .

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris81 napisał:

Wszyscy zachwalają te mrożonki Ocean Nutrition tylko weź ich kurde kup w naszej okolicy i mówię tu o obrębie 30-50km .

Za żadne skarby ich nie można dostać ,próbowałem już nawet zamawiać w sklepie większą ilość ,ale jakoś na to leją .

 

Może spróbuj się dogadać z jakimś sklepem na wysyłkę - teraz w sumie mrozy a można też w sytroboxa dać i włożyć do środka wkłady do zamrażarek turystycznych - wkłady można mieć swoje i nadać do sklepu wcześniej by mieli co włożyć do styroboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takiej wysyłce ,nawet w którymś sklepie obiła mi się opcja wysyłki mrożonek , tylko jakoś w dodatnie temperatury nie mam pewności ,

czekam na normalne mrozy i wtedy coś spróbuje zamówić . 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas robi to samica. Na dzień dzisiejszy wyskoczył jej "pypeć" na mordce i tak już ma. Żona nazwała ja "pypcia" a ona stresuje samca ciągle wpychając mu do gęby jajka.:blink:


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2017 o 19:30, ILUZJONISTA napisał:

U mnie co jakiś czas robi to samica. Na dzień dzisiejszy wyskoczył jej "pypeć" na mordce i tak już ma. Żona nazwała ja "pypcia" a ona stresuje samca ciągle wpychając mu do gęby jajka.:blink:

U mnie identyko, wczoraj uderzała w szybę a dziś ma bąbla na pysku a samiec wypchany jajkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Odświeżam temat.

Moja rybka chyba zeschizowała. Zwiększyłem karmienie, urozmaiciłem (mieszam rózne mrożonki), ale rybka dalej schizuje.

Siedzi prawie cały czas w kącie baniaka, rzadko wypływa dalej, jak wrzucam pokarm to dopiero po dluzszej chwili skapuje się jest papu, kiedy już mało co zostaje.

Zaczyna gonic błazenki, babkę, chrysus ma go w tylnek płetwie.

Ostatnio nawet jak podejde do akwarium to odpływa speniana.

Niewiem o co cho :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.