Skocz do zawartości
DarekB30

Automatyczna podmiana wody

Rekomendowane odpowiedzi

Na opakowaniu soli jest informacja aby po rozrobieniu zuzyc w ciagu...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Jeszcze nie słyszałem by zepsuła się solanka , to żart?
Pozdrawiam
Jerzy
Pewnie tak... bo idąc tym tropem to na logikę woda w akwarium również powinna się zepsuć ;-)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Na opakowaniu soli jest informacja aby po rozrobieniu zuzyc w ciagu...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Zużyć czyli wlać do akwarium.... więc dlugie mieszanie w zbiorniku na podmiane jest złe ale mieszanie tej samej solanki w akwarium jest już dobre.... Marqo cóż mam Ci powiedzieć...


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale solanka z bakteriami i białkami już może się zepsuć :) przyznam szczerze nigdy nie sprawdzałem co się stanie po zasoleniu i odstawieniu na kilka dni czystej gotowej solanki bez cyrkulacji...

Woda z podmianki po jakimś czasie postoju zaczyna solidnie wydzielać woń oceanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale solanka z bakteriami i białkami już może się zepsuć [emoji4] przyznam szczerze nigdy nie sprawdzałem co się stanie po zasoleniu i odstawieniu na kilka dni czystej gotowej solanki bez cyrkulacji...

Woda z podmianki po jakimś czasie postoju zaczyna solidnie wydzielać woń oceanu.
Piotrek
Solanka z bakteriami i białkami to nie dokładnie to co mamy w akwarium ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ale mamy też cyrkulacje. Odstawiając ją nieruchomo po jakimś czasie jednak się zepsuje. Chyba że moja jest dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dolewasz do zbiornika na podmiankę raz na jakiś czas świeżą solankę zostawiając "starą" wodę ? Pompka cyrkulacyjna cały czas się kręci ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marqo napisał:

Czyli dolewasz do zbiornika na podmiankę raz na jakiś czas świeżą solankę zostawiając "starą" wodę ? Pompka cyrkulacyjna cały czas się kręci ?

Nie, zbiornik na podmiany opróżniam na zero,  dopiero wtedy przygotowuje nową porcję, oczywiście w zbiorniku jest pompa cyrkulacyjna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze firma szybko wprowadzi oficjalnie na rynek przerobiona pompę. Problem może być w cenie takiego zestawu... ogólnie można napisać:
„Tak źle i tak niedobrze”

Ja zrobią gotowe rozwiązanie to każą sobie za nie dobrze zapłacić (rozumiem to), jak jest pompa która mogę sobie sam przerobić poświęcając swoj czas to tez niedobrze bo czasu brak... ahh te hobby. Łatwiej byłoby zająć się czymś prostszym... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2017 o 09:00, DarekB30 napisał:

Nie, zbiornik na podmiany opróżniam na zero,  dopiero wtedy przygotowuje nową porcję, oczywiście w zbiorniku jest pompa cyrkulacyjna 

Gdzie dostanę taka pompę na stronie aqua trendu nie wiedze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sith114 napisał:

Gdzie dostanę taka pompę na stronie aqua trendu nie wiedze ;/

Zadzwoń do Łukasza ,a na pewno się znajdzie. Na sklepie jest na pewno ,może nie widać na stronie z morszczyzną, ale Łukasz prowadzi sklep z pompami dozującymi pewnie tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Alfik1980 napisał:

Zadzwoń do Łukasza ,a na pewno się znajdzie. Na sklepie jest na pewno ,może nie widać na stronie z morszczyzną, ale Łukasz prowadzi sklep z pompami dozującymi pewnie tam jest.

Widzę, że nie tylko ja nie śpię o tej porze.

Pozwolę sobie odpowiedzieć, że pompa ta była (jest) prototypem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja nie śpię o tej porze.
Pozwolę sobie odpowiedzieć, że pompa ta była (jest) prototypem. 
Szymon to nie prototyp. Pompa jest używana do reaktora wapnia, a w tym konkretnym przypadku była zaadoptowana przez Darka do ciągłej podmiany wody. Łukasz nie takie cuda ma u siebie w sklepie.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alfik1980 napisał:

Szymon to nie prototyp.

Tomku chyba jednak prototyp w dziedzinie akwarystyki  bo ta pompa jest dwudrożna, natomiast R Doser Milestone 6 stosowana do reaktora wapnie jest jednodrożna. Różnica polega na tym iż pompa do ciągłej podmianki ma 2 wężyki w jednej głowicy. Właściwie to tylko obudowa wygląda bardzo podobnie do R Doser'a ale jednak to nie to samo. Najprawdopodobniej była ona pompą wykorzystywaną w drugiej firmie prowadzonej również przez Łukasza - bo akwarystyka to tylko dodatkowy profil....

" pompydozujace Łódź Lokatorska 44 "
hasło do szukajki google....   niby Aqua-Trend ale druga pierwotna strona działalności :)
podpowiem dalej "dwukanałowa pompa perystaltyczna"  ale która dokładnie to już będzie wiedział Łukasz - tylko obecnie trwa sezon urlopowy 6-21 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Posiadam akwarium 190l i potrzebuje abyscie doradzili jaka pompe zastosowac do podmian. Potrzebuje wypompowac i wpusvic czyms wode. Recznie odpada :). Czyvpompa firmy newa jet bedzie sie nadawała?

Edytowane przez megimegi
błąd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda pompa się nada, mająca krućce na ssaniu i tłoczeniu.

Sam taką pompkę chcę kupić aby uprościć żonie robienie podmian w większym zbiorniku jak mnie nie będzie.

Moim zdaniem szedłbym w najtańszą tak żeby te 20 litrów w kilka minut spuścić. Czyli 200-300l/h styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć pompy do wody pitnej stosowanej na jachtach.

 

Koszt ok 50 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robie zwykłą autodolewką . Wyjmuje pompkę ze zbiornika do autodolewki i wkładam do zbiornika ze świeżą solanką . Następnie wężykiem od ro spuszczam wodę z akwarium do kanalizacji . Proste i sie sprawdza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podmianki używam pompy przepływowej Aquael MK-800  tania i dobra .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak szybka odpowiedz. Czy mozecie mi tutaj wkleic linki z przykładami takich pomp? Ta MK800 to chyba slaba jest. Pisza ze nie podniesie wysoko jak 60cm. Ja mam akwa na wysokosci 125 licząc wysokosc szkla 45. Nie nzam sie dlatego prosze o pomoc. Zaczynam przygode z akwa i koncze kompletowac wszystko. Cos taniego by sie przydalo ;)

Mam autodolewke ale pytanie czy jak wloze ja do wody ro po soli to czy woda ro nadal bedzie miala 0000ppm?

Myslalam nad czyms takim:

https://reefshop.pl/pl/p/Pompa-obiegowa-Tunze-Silence-1073.008-wydajnosc-150-800lh/2568

11 godzin temu, Hoom napisał:

Ja to robie zwykłą autodolewką . Wyjmuje pompkę ze zbiornika do autodolewki i wkładam do zbiornika ze świeżą solanką . Następnie wężykiem od ro spuszczam wodę z akwarium do kanalizacji . Proste i sie sprawdza 

Mam autodolewkę aqua trend level automatic. Nią chcę zalać zbiornik solanką od zera :). Orientujecie się ile może chodzić czasu bez wyłączenia? 

Edytowane przez megimegi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, megimegi napisał:

 

Mam autodolewke ale pytanie czy jak wloze ja do wody ro po soli to czy woda ro nadal bedzie miala 0000ppm?

A jakie to ma znaczenie jak nie będzie 0000 . Ważne żeby było 0 po wyjściu z filtra ro a później to już bez znaczenia . 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, megimegi napisał:

Cos taniego by sie przydalo ;)

Chyba nie ma tańszej, ale to jest pompka na 12 V , więc zasilacz jest potrzebny i wydajność nie jest oszałamiająca:

https://www.aliexpress.com/item/4001096010987.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.45b64c4d9uG9jD

Albo taka, regulowana wydajność, różne przyłącza:

https://allegro.pl/oferta/pompa-fontannowa-do-oczka-kaskada-2500l-h-3efekty-9333798160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.