Skocz do zawartości
Romek05

Wzmocnienia z szyby 19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcę wymienić w swoim akwarium wzmocnienia i muszę zrobić wzmocnienia z szyby 19 o długości około 150cm i szerokości 6cm.

Czy ma ktoś namiary na szklarza, który mógłby to zrobić?? Wielu szklarzy niby ma w ofercie szyby 19 ale jak przychodzi do konkretów to albo ilość jest za mała albo uciąć nie mają jak albo mogą skleić dwie szyby itd. Potrzebuje jakieś sprawdzone namiary na szklarza, który ma takie szkło i potrafi je uciąć do takich wymiarów.

Generalnie jestem z Trójmiasta ale dojazd do Olsztyna, Słupska, Torunia, Bydgoszczy nie stanowi problemu. Może być również rejon Warszawy lub Łodzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiary :)

Zaraz po Świętach będę dzwonił i dam znać czy udadzą radę zrobić takie wzmocnienia.

Jeśli chodzi o Mirex to rozmawiałem przed Świętami i tam są w stanie zrobić wzmocnienia z szyby 19 o szerokości minimum 10cm co jest mi trochę za szerokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Romek05  Zapytam z ciekawości , po co Tobie takie grube szkło?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kleiłem swoje akwarium trzy lata temu to szklarz doszedł do wniosku, że z szyby dwunastki będzie okej - akwarium o wysokości 70cm i długości 150cm, a że ja nie miałem wtedy doświadczenia to zaufałem "doświadczeniu" szklarza, który w Gdyni jest akurat dość dobrze znany.

Szklarz zapomniał tylko dodać że na środku wklei mi wzmocnienie o szerokości 30cm. No i na chwilę obecną wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej.

Obecne wzmocnienie to wycina mi sporo światła z samego środka, utrudnia manipulowanie szczypcami no i co jakiś czas lądują tam ryby.

Wreszcie więc dojrzałem do tego aby przerobić wzmocnienia: wywalić istniejące i dać tylko wzdłużne. Zgodnie z wyliczeniami zaprzyjaźnionego kolegi akwarysty z zacięciem technicznym wzdłużne wzmocnienia z szyby 19 powinny wystarczyć w moim akwarium i z powodzeniem przejąć rolę obecnych wzmocnień.

20171209_094121small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Wrzuć od razu ekolego całość zbiornika z wymiarami i może kilka słów o technice? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbiornik 150cm, moim zdaniem starczy 12mm , a spinka oparta na wzmocnieniach o szerokości 15cm

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Zbiornik 150cm, moim zdaniem starczy 12mm , a spinka oparta na wzmocnieniach o szerokości 15cm

Pozdrawiam

 

 

 

Tylko ideą tej przeróbki jest to aby nie było żadnej spinki po środku, tylko wzmocnienia wzdłużne. Ewentualnie na jednym krótszym boku ale taka spinka na krótszym boku nie ma za  bardzo znaczenia.

Obecnie jest tak, że wzdłużnych wzmocnień praktycznie nie ma, bo nie dochodzą do końca czego może dobrze na zdjęciu nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.