Skocz do zawartości
thomas kay

Zepsuta grzałka eheim jager

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie po ponad 15 latach użytkowania zepsuła się rzeczona grzałka. To się nazywa trwałość! Teraz już takich nie robią!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) powinieneś ją oprawić w jakąś ramkę pudełko z szybką i zamieścić paragon oraz datę zepsucia - ale tak bez żartów pisząc, to bardzo solidne sprzęty - ja niestety kupiłem AquaEl gold i po roku termostat ma wahania temperatury o 5 stopni i ciągle go skręcam by utrzymać dobrą temperaturę, wczoraj patrzę na termometr w akwa 28 stopni, a na termostacie ustawione 24 :( dramat załącza się przy 25  zmieniłem na 23 stopnie teraz grzałka odpala przy 23 - mam nadzieje że rozsądnie się wyłączy. 

wachania są dość spore w akwarium - czeka mnie zmiana grzałki, albo zakup zewnętrznego kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ura odłącz grzałkę, bo walnie i ugotujesz wszystko. Aquael to badziew, nie miej nadzieji tylko wyłącz i kołuj nową, takie wahania i wysoka temp. przyniesie tylko stres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Raffy14 napisał:

Ura odłącz grzałkę, bo walnie i ugotujesz wszystko. Aquael to badziew, nie miej nadzieji tylko wyłącz i kołuj nową, takie wahania i wysoka temp. przyniesie tylko stres

 

:( tak też przypuszczam że na dniach toto padnie zupełnie - teraz siedzę w domu i co chwilę patrzę jak tam z temperaturą, skrenciłem termostat do 23 stopni i wreszcie mam 25 :)  szkoda że u mnie w okolicy w sklepach tylko ten badziew jest do kupienia od ręki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z Eheim Jager.

Mam dwie sztuki 150W każda,  w moich ponad 600 litrach w obiegu.

Grzałki zamontowałem w komorze z pompą obiegową. W mieszkaniu temperatura jest 23 stopnie, ustawiłem grzałkę na 24,5 stopnia. I grzeje mi wodę na ponad 27. W sumie Przy wyłączonych grzałach jest 24,3. Pewnie pompy nieco grzeją wodę.

Najpierw włączyłem dwie, potem jedną, potem drugą, efekt taki sam. Ponad 27 stopni w baniaku. Deczko za ciepło.

Temperaturę mierzę termometrem elektronicznym aquamedic https://erybka.pl/product-pol-676-Aqua-Medic-T-Meter.html


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta grzalka ma opcje kalibracji. Zrobiles to prawidlowo? Sam uzywam tej grzalki i czasami denerwuje mnie to, ze przez moj blad musze ja od nowa kalibrowac i chwile to zajmuje zeby dobrze to zrobic. Mialem chwile, ze chcialem ja wymienic na inna ale dobra opinia eheima powoduje, ze nadal jej uzywam :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Nic nie kalibrowałem. Musze poszukać info, jak ją skalibrować.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo filmikow na youtubie. W duzym skrocie mierzysz temp wody  ustawiasz czerwony pierscien strzalka tak aby wskazywala zmierzona temperature. Pozniej niebieskim pierscieniem ustawiasz zadana temperature. 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie każdą grzałkę na bimetalowym sterowaniu można ustawić tzn. skalibrować, bardziej chodzi mi o utrzymanie przyzwoitej histerezy - a histereza w moim starym aqua El na poziomie 4 stopni jest nie do przyjęcia :/  jeden stopień OK jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować, ale cztery - makabra. Bimetal się rozciąga z czasem zwłaszcza jak grzałka grzeje prawie na non stop, po jakimś czasie histereza rośnie i rośnie, a następnie następuje pęknięcie bimetalu i albo nam się fajnie trafi i grzałka po prostu nie będzie grzała, bo obwód będzie przerwany, albo bimetal legnie jakoś na stykach i zewrze obieg i będzie grzała w koło - lepiej ją po prostu wymienić przed tym faktem na nową.

Ja już wymieniłem, niestety na ten sam szrot co poprzednio tylko nowy :/ bo w okolicy nic innego nie ma a ja nie chce ryzykować że mi w nocy wywali grzałkę wstane rano a tam będzie 16 stopni w baniaku. Mam dom ogrzewany kominkami na drewno :) normalnie jak jakiś gajowy, i rano jest hmm.. rześko 16 stopni w zimie, teraz jest ciepło to 18, tak więc grzałki u mnie mają przerąbaną robotę. W instrukcji tego AquaEl podają że max delta T dla mojego litrażu to 10 stopni no i w sumie się zgadza bo nie spada raczej poniżej 15 stopni w mieszkaniu - więc powinno śmiało śmigać dwa lata gwarancyjne z zachowaniem histerezy 1 stopień C. A tu d*pa po roku jest już 4 stopnie a pewnie po 1,5 by bimetal pękł, szukam teraz karty gwarancyjnej starej grzałki, ale nie mogę odnaleźć :(. 

 

Prawidłowo taka grzałka powinna mieć tak - ustawione na 25 stopni  załączenie grzałki na 24  wyłączenie na 26 stopnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, teraz nic nie rozumiem. Podłączyłem Seneye, I pokazuje 24.00 topnie, a termomentr AM 27.1


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, katani napisał:

hm, teraz nic nie rozumiem. Podłączyłem Seneye, I pokazuje 24.00 topnie, a termomentr AM 27.1

Najlepiej sprawdź takim analogowym jak w spławiku do pomiaru zasolenia :) albo innym rtęciowym/alkoholowym cudem z ubiegłego wieku, i będziesz miał jasność który wskazuje poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem aquamedic, woda w środku, teraz pokazuje 47 stopni w pokoju. Afryka dzika...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, katani napisał:

Wyciągnąłem aquamedic, woda w środku, teraz pokazuje 47 stopni w pokoju. Afryka dzika...

Ale jajo ! no nic tylko się wygrzewać, to ten twin controller AM z dwoma gniazdkami / chłodzenie / grzanie ? słyszałem ze solidne to jest a jak widać nie za bardzo, szkoda bo chciałem go użyć do sterowania wiatrakami w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Ale jajo ! no nic tylko się wygrzewać, to ten twin controller AM z dwoma gniazdkami / chłodzenie / grzanie ? słyszałem ze solidne to jest a jak widać nie za bardzo, szkoda bo chciałem go użyć do sterowania wiatrakami w lecie.
Używam i nie narzekam.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ura napisał:

Ale jajo ! no nic tylko się wygrzewać, to ten twin controller AM z dwoma gniazdkami / chłodzenie / grzanie ? słyszałem ze solidne to jest a jak widać nie za bardzo, szkoda bo chciałem go użyć do sterowania wiatrakami w lecie.

Nieee. Taki zwykły termometr elektroniczny. Wyżej dawałem link.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałki jagera mają jedną często wadę powtarzającą się u niejednego użytkownika czyli właśnie problem z kalibracją, u mnie na jednej sztuce się nie udało ustawić i przekłamuje o 3 stopnie. ale to zawsze stabilne 3 stopnie więc ustawiam na 22 a grzeje na 25 i jest git. za to nie słyszałem żeby komuś akwarium ugotowały czego o aquaelu nie można powiedzieć.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem nówkę sztukę AquaEl gold - z braku w ofercie w moim mieście grzałek innych firm, ustawiłem na fabryczne 25 stopni i dokonałem pomiarów - załącza grzałkę na 24 C a wyłącza  prawie przy 25 - tak z pół milimetra pod kreską 25C :) wiec nie jest tragicznie.


Jakie macie temperatury w swoich akwariach? ja miałem zawsze 26 ale teraz postanowiłem zmniejszyć do 25 żeby bardziej dotlenić wodę i oszczędzić trochę na prądzie - jak pisałem mam zimne mieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

25,5°C. Okno pół dnia otwarte. Grzałka też gold 300W.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z nową grzałką 50 W Eheim. W wiadrze trzyma 25 stopni cały czas, a w akwarium grzeje do prawie 27 i nie przestaje (wyłączyłem z prądu). Serwis nie stwierdził wady.

Czy położenie może mieć znaczenie? Mam ją w 30 litrowym Aquaelu w narożniku pod kaskadą FZN-3. 


185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jackwierzch napisał:

Ja mam problem z nową grzałką 50 W Eheim. W wiadrze trzyma 25 stopni cały czas, a w akwarium grzeje do prawie 27 i nie przestaje (wyłączyłem z prądu). Serwis nie stwierdził wady.

Czy położenie może mieć znaczenie? Mam ją w 30 litrowym Aquaelu w narożniku pod kaskadą FZN-3. 

To sobie ustaw w akwarium na  23 stopnie czy ile trzeba żeby było 25 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kalibrowałeś ją ?


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej po kalibracji temperatura utrzymuje się między 24,2 do 25,5.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po godzinie 14 zmieniłem położenie grzałki w akwarium, bliżej wlotu do filtra. Do wieczora działała ok, widziałem jak się załącza i w okolicy 25 stopni wyłącza. Dzisiaj rano obudziłem się, grzałka była włączona, termometr wskazywał już 28 stopni. Odłączyłem ją od zasilania i po chwili ponownie podłączyłem, od tej chwili grzanie już się nie załączyło.

Czytałem opinie o tej grzałce  na amazonie.de to parę osób też miało takie objawy, widocznie trafiłem na wadliwą. Zamówiłem sterownik ITC-1000, mam nadzieje że drugi termostat będzie lepszy i w razie takiego przypadku odłączy ją od zasilania 

185fc2f3658d08a4e84357900a143078u1717a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to banalne, ale czy jest zanurzona powyżej znaczka min.   , lub spróbuj pełnego zanurzenia,jest hermetyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.