Skocz do zawartości
Dan86PL

Zebrasoma flavescens - z ok. 200 na 500zł...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości. Ktoś wie o co chodzi?

Znalazłem sklepy gdzie żółtek kosztuje 500zł, ale są też takie gdzie standardowo ok. 200zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc ograniczenie w polowach na Hawajach,tak slyszalem ,w Uk jeszcze dostaniesz za 50 funtow okolo,na allegro tez jest 

jeszcze wystawiona za jakie 250pln.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ja napisał @lolek - jakiś czas temu na Hawajach wprowadzono ograniczenia w połowach na Hawajach a tym samym dostępność w sprzedaży żółtków dramatycznie zmalała więc i cena wzrosła. Tam gdzie masz żółtki po 200 to pewnie jeszcze ze starych dostaw zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś jest nawet artykuł o tym jak znajdę to wkleję bo niedawno czytałem właśnie o wprowadzeniu takiego zakazu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze tylko w jednym sklepie było w starej cenie. Widziałem je osobiście i nic im nie dolega - są w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech to samo. Z około 40-50 Euro cena teraz wzrosła do 70. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reefshopie w Gdyni widziałem ostatnio całe stado małych żółtków i kilka dużych osobników z nowej dostawy. Jeszcze nie ma ich na stronie, bo pewnie jeszcze je aklimatyzują ale dowiedz się, może będą mieli dobre ceny skoro tyle ich sprowadzili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Szybko ceny poszybują do poziomu konkurencji. Rynek to weryfikuje. Skoro można zarobić + XX % więcej to tak się stanie i nie ma się co dziwić. Na tym polega handel. Na zarabianiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 tygodnie temuw srode w erybce i oglądałem Żóltki za 350zl. Nie zdecydowałem się bo drogo i niektóre wychudzone... W sobotę zajechalem do korali po sól i widzę że mają Żóltki po 290zl. Kupiłem. Wieczorem rybka plywala u mnie a ja zerkam na erybke z ciekawości a u nich cena już 500 zł. W trzy dni tak pod skoczyła. 

Niedługo rybka zrobi się żadka. W niektórych sklepach mogą je cofnąć ze sprzedaży i czekać na wzrost ceny.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie widziałem po 250 jakby ktoś chciał.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z hepatusem żadnych znaczących wzrostów cen nie będzie no chyba że propagandowo bo hepatus występuje w tylu miejscach że amerykanie nie mają znaczącego wpływu na jego podaż. a co do żółtka to bardzo dobrze że jest embargo, przesadzali już z odłowami. prawie pół miliona ryb rocznie. rozwinie się po prostu komercyjna hodowla tych ryb żeby zaspokoić potrzeby rynku


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.