Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

piękne ryby, oby się dobrze chowały :) daj im odemnie jakiegoś smakołyka, algi nori albo jakąś fajną mrożonkę dla pokolcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ura napisał:

piękne ryby, oby się dobrze chowały :) daj im odemnie jakiegoś smakołyka, algi nori albo jakąś fajną mrożonkę dla pokolcy.

Dzieki @Ura myślę ze sie jakoś uchowa:-) tak mam algi,kryl,i inne smakołyki dla pokolcy,tak mi sie spodobały ze na ryzyko wzięliśmy,juz mam pokolce zobaczymy czy dadzą radę wszystkie razem. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się spodobały ustniki ale mam trochę za małe akwarium :( 250 litów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, alexw200 napisał:

Beti śliczne pokolce, ZAZDRASZCZAM ;) U mnie dopiero jeden :P

 

a dziękuję;-) będzie do sprzedania jeden Hepatus XXL piękna sztuka muszę kupić lub zamienić na rozmiar M-L


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, @Beti napisał:

a dziękuję;-) będzie do sprzedania jeden Hepatus XXL piękna sztuka muszę kupić lub zamienić na rozmiar M-L

U mine by miał gdzie pływać ;) Zebra nie byłaby taka samotna :P 

 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bondzik04 napisał:

Jest szansa na film akwarium? :)

cześć;-) mam taką małą kamerkę spróbuję coś nagrać przez weekend ;-)jakiś krótki filmik zobaczymy czy coś wyjdzie:clowning


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie:-) wybieramy sie z synem na ferie zimowe jutro bedzie podmiana 50l czy nic sie nie stanie jak nastepna podmiana bedzie za prawie 2tyg.Pytam bo zawsze podmianka co tydz 8-10%,a teraz nie będzie takiej możliwości,resztę dziadki ogarną:-) jedzenie i kropelki..:-)może głupie pytanie ale wolę zapytać:-)dzięki za odp.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Güter mügja. Witam Wilamowiankę :lol:

Co do podmian to nic się nie stanie. Spokojnie możesz wyjechać. Zadbaj tylko o dolewkę aby miała odpowiednio dużo wody  i żarełko dla rybek żeby ktoś podał. Zbiornik 15 litrów może nie ogarnąć parowania. Ja zawsze podkładam na wyjazd większą beczkę.  Balinga masz dozowanego chyba z automatu. Zresztą tak jak napisałaś dziadki to ogarną.

Koralowce przepiękne,a jak widzę ctenochaetusa strigosusa to mi się łezka w oku kręci. Też miałem takiego do czasu jak u mnie nie było przez 8 godzin prądu i zabrakło mu tlenu. Od tego czasu mam zasilacz awaryjny z dużym akumulatorem.

 

 

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zaśmiecam...

Robert ty żyjesz? - taki zbiornik pod nosem i nic nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marek. Życie cały czas nas zaskakuje :P

Piękny zbiornik.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nikel napisał:

Cześć Marek. Życie cały czas nas zaskakuje :P

Piękny zbiornik.

Też miło mi:-)dzięki za informacje.

Wilamowice to miasto wiec dużo nas tu:-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Jeszcze mam takie pytanie:-) wybieramy sie z synem na ferie zimowe jutro bedzie podmiana 50l czy nic sie nie stanie jak nastepna podmiana bedzie za prawie 2tyg.Pytam bo zawsze podmianka co tydz 8-10%,a teraz nie będzie takiej możliwości,resztę dziadki ogarną:-) jedzenie i kropelki..:-)może głupie pytanie ale wolę zapytać:-)dzięki za odp.
 
Ostatnią podmianę robiłem 23.10.2017r. Także spokojnie ciesz się wyjazdem. Co do karmienia. Zawsze jak zostawiałem to komuś, jak był manual :) to mrożonki szykowałem na dany dzień i zawsze mniejsze porcje niż ja dawałem. Z boku to wygląda tak, że ktoś kto nie posiada akwarium swojego ma pełno radości podczas karmienia. A wiadomo wtedy się wrzuca i wrzuca :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,niestety wcześniejszy powrót z ferii zimowych z powodu przeziębienia syna, no to odpalę filmik z komórki nagrany tydz temu. Sorki za jakość ale z kamerki wychodzilo jeszcze gorzej:-)więc z telefonu tylko;-)

Co jeszcze po tyg przerwie akwarium całe zdrowe ale podmianie wody odpuszczamy w tym tyg.

Milego weekendu wszystkim:-)

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakieś takie wszystko niebieskie przekorolowane [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fresz33 napisał:

Jakieś takie wszystko niebieskie przekorolowane [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

jakbym Twoje oglądał;)

tGvMgsS.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti, powiem tak, baniaczek bardzo mi się podoba, nie raz ci to pisałem, tylko......... tylko te kolory. Zastanawiam się czy to tylko tak na filmie wychodzi czy w realu też to wszystko masz takie prze kolorowane, mocno niebieskie, kwestia ustawienia ledów?? Mnie chyba nic od hqi nie oderwie :P Popatrz sobie na mojego linka, w baniaczku nie ma na co ale chodzi mi o efekt światełka, bardziej naturalny? To leci na samych hqi bez świetlówek 

 

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakbym Twoje oglądał[emoji6]

tGvMgsS.jpg

No myślałem że odezwie się ktoś inny kto nie robił zdjęć pod ledami telefonem heh mi też to zarzucano [emoji14]

 

Zapraszam do siebie z telefonem do zrobienia zdjęć. Stawiam flaszkę jak bez obróbki zrobi cudowne zdjęcie heh

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fresz33 napisał:

No myślałem że odezwie się ktoś inny kto nie robił zdjęć pod ledami telefonem heh mi też to zarzucano [emoji14]

 

Zapraszam do siebie z telefonem do zrobienia zdjęć. Stawiam flaszkę jak bez obróbki zrobi cudowne zdjęcie heh

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

ale spokojnie nie ma co się gorączkować;)

To przecież Ty się odezwałeś w tym temacie pisząc, że za niebiesko;) - a chyba właścicielka akwarium tez działa na ledach - więc jej pewnie trudno to ogarnąć na fotkach czy filmach:). W dodatku sam tego nie ogarniasz i chcesz by inni to ogarniali ;)

Ja tam zdjęć telefonem nie robię - bo nie od tego jest telefon;)

I spokojnie to nie atak jakiś złośliwy hehe

 

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, alexw200 napisał:

Panowie ale to sugerujecie, że powiedzmy fotki zrobione tym samym telefonem pod ledami i pod hqi zupełnie inaczej wychodzą????

Pod Hqi nigdy nie robilem - wiec sie nei wypowiem:)

ale tym samym telefonem jakbysmy robili zdjecia akwarium pod ledami i pod powiedzmy T5 - to wyjdą zupełnie inaczej:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, r_33 napisał:

Pod Hqi nigdy nie robilem - wiec sie nei wypowiem:)

ale tym samym telefonem jakbysmy robili zdjecia akwarium pod ledami i pod powiedzmy T5 - to wyjdą zupełnie inaczej:)

Dziki za info, nigdy nie robiłem pod ledami, zawsze świeciłem tradycyjnie - 3x250 i efekt na zdjęciach i filmach naturalny, pod rurami faktycznie wygląda inaczej.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć no tak komórka nagrywa pod ledami dam wiecej białego to znów fiolet,juz sama nie wiem co mam zrobić,chcialam Wam pokazać akwarium no ale nie wyszło ;)

Krzysiu

Sam widzisz jak to pod ledami;-)

 

20 godzin temu, alexw200 napisał:

Beti, powiem tak, baniaczek bardzo mi się podoba, nie raz ci to pisałem, tylko......... tylko te kolory. Zastanawiam się czy to tylko tak na filmie wychodzi czy w realu też to wszystko masz takie prze kolorowane, mocno niebieskie, kwestia ustawienia ledów?? Mnie chyba nic od hqi nie oderwie :P Popatrz sobie na mojego linka, w baniaczku nie ma na co ale chodzi mi o efekt światełka, bardziej naturalny? To leci na samych hqi bez świetlówek 

 

No wlasnie widzę...no nie wiem co mam zrobic przykro mi ze nie potrafie.Na żywo jest normalnie:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie co sądzicie o podawaniu tego jako 4 cz do ballinga stosuję teraz Kh,Ca,Mg po 100ml/dobę pytanie czy ten preparat jest konieczny? może inaczej niezbędny prawie w rocznym akwarium?

Podmiany wody 10% będę stosować co 2tyg teraz wczesniej było to co tydz.

Oto preparat http://aquaforest.eu/pl/product/reef-mineral-salt/

Dzięki za pomoc :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.