Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

ja widzę wszystkie. pięknie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Tapatalku część fotek się otwiera, część nie, na kompie w ogóle...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, VDR napisał:

na Tapatalku część fotek się otwiera, część nie, na kompie w ogóle...

Hej

nie sądzę ze to moja wina skoro się otwierają u innych..może coś na forum jest na rzeczy? kurcze nie mam pojęcia,jak zawsze dodawalam tak robię tak samo,może za dużo naraz tych zdjęć? ;)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się otwiera wszystko a akwarium bardzo ładne.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zdjęcia się nie otwierają ani na telefonie ani na laptopie, próbowałem różnymi przeglądarkami :) 
Zazdroszczę pokolców :clapping:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może juz dajmy spokój bo 10postow komu sie otwiera a komu nie,widocznie cos jest na rzeczy albo przegladarka albo cos z serwerami.:(

ale dziękuję za info niestety nic z tym nie zrobię


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe up.:smile_wink:

 

akwarium na dzień dzisiejszy bez zmian,parametry trzymaja mijają trzy miesiące czas na Icp :)

od tygodnia wzrost ballinga do 120ml na dobę :)

podmiama wody co 2 tyg 15%

parametry na dzis

zasolenie 35ppt.

no3 (5-10) po4 0.05 kh 7.6 ca 470 Mg 1440,ph 8.2 oraz i2 0.07

Korale są karmione 2 x na tydz.

a to mój chelmon który po pewnym czasie wykosił wszystkie aiptasie,niestety brzydal okazał sie dużym leniuchem:),poczatki byly bardzo trudne myslałam że już aiptasie mnie pokonają,a jednak nie wolno sie poddawać :)

 

 

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłaś obieg i całą skałę? Bo niestety jeśi aiptasia sama nie zejdzie - od parametrów, to chelmon czy inne życie nie wykosi nigdy całej i po usunięciu z systemu czynnika redukującego, ona wróci. Taka karma po prostu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dale napisał:

A sprawdziłaś obieg i całą skałę? Bo niestety jeśi aiptasia sama nie zejdzie - od parametrów, to chelmon czy inne życie nie wykosi nigdy całej i po usunięciu z systemu czynnika redukującego, ona wróci. Taka karma po prostu :)

tz.wykosił miałam na myśli że ich obecnie nie widać,te mnjejsze znikly,te większe są z pewnością uśpione i pochowane i mogą wrócić,jak to kochane różyczki :)

edit a widzisz mam jedną w kominie zaraz pójdzie ... się :)

 

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo życie :)

Niestety naturalni wrogowie (krewetki, brzydal, chelmon, kleini itp) mogą też kosić korale - np. brzydal zoantusy. A rózyczki chyba biorą się z powietrza :) Bo przecież nie z podstawkami ze sklepu, czy od znajomego...

Ale miło jak chelmon utrzymuje równowagę - to chyba najlepszy zwierzak na te chwasty. Ślimak może i szybciej wykosi, ale potem padnie albo zeżre korale.

Ważne żeby nie rosły przy koralach, a poza tym, czasem sobie myślę że to doskonałe filtratory resztek :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2019 o 19:36, dale napisał:

padnie albo zeżre korale.

Nie zeżre korali raczej to pierwsze ;). U mnie ślimaki nie zdały egzaminu, za to brzydal sobie radzi, ładnie kosi, zawsze gdzieś tam jakieś maleństwo przerwa ale nie jest u mnie już plagą. Brzydki jest jakimś ewenementem, nie rusza korali, miałem już różne osobniki i tak jak piszesz, jedne wcinały zoa inne Dunke inne wszystkie lps. Te jest grzeczny, wcina z ręki.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal prędzej czy później ruszy korale. Jak trafi na te, które mu smakują. U mnie też nie ruszał przez pół roku, a potem wszamał zoasy do ostatniego polipa...

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dale napisał:

Brzydal prędzej czy później ruszy korale. Jak trafi na te, które mu smakują. U mnie też nie ruszał przez pół roku, a potem wszamał zoasy do ostatniego polipa...

 

Ja go mam z półtora roku, jest wielki jak pokolce. Jakiś ewenement ;) U poprzednoego właściciela też korali nie ruszał, w co nie chciało mi się wierzyć a jednak. 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj obecnie jest mały,nic nie tyka korali,za to chelmon bałam się ze mu zasmakują lpsy ale obecnie cisza:)oby :D kosi różyczki :)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mini Rafa 2 lata i 1 miesiąc + zupa rybna :)

Up.na 28.04.2019 :)

 

Parametry na dziś NO3 5, po4 0.03 następnie kh 7.7 Ca 435 mg 1445 w przyszłym tygodniu powinny być wyniki testów ICP,zaczęłam stosować Triton od 2 miesięcy jedna kropla na 100/l ogółem zbiornik ma się dobrze trzeci tydzień bez podmian suplementacja bez zmian.

Chcę zobaczyć reakcję zbiornika bez podmian po trzech tygodniach zauważyłam że korale mają się świetnie nie robiąc podmiany,docelowo chcę robić podmiany ale właśnie trochę rzadziej.

Nadal metoda probiotyczna 50 / 50 bez zmian (taka jak w Aquaforest w głównych zbiornikach)

 

Znalazłam bardzo fajną aplikację do zmniejszania zdjęć więc poprawię w niedlugim czasie zdjęcia które się nie otwierają :)

 

 

20190428_092352-1193x589.jpg

20190428_085202-1600x1299.jpg

20190428_084503-1193x579.jpg

20190428_085044-1600x972-596x362.jpg

20190428_084618-1600x1067-596x397.jpg

Edytowane przez @Beti
+zdjęcia (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne ... u mnie króluje zieleń ;-)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne

A można zobaczyć zaplecze, lampę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Tata napisał:

Bardzo ładne

A można zobaczyć zaplecze, lampę ?

Cofnij wątek wszystko jest opisane :) od A do Z

dzięki :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś z rana puściła mi się łezka zastałam w akwarium taki widok.

20190503-140534.jpg

Noso elegans 13cm od roku w zbiorniku,wczoraj wieczorem pływał i jadł,co się stało? :(

to nie ospa,te kropki białe to od stresu zawsze tak miał jak się stresował.Nie był wychudzony płetwy i szkrzela normalne.

Czy może doszło w nocy do jakiegoś ataku między pokolcami :(

 

Reszta ryb jest ok,tu zdjęcie z wczoraj,jeszcze robiłam ok godz.16.oo i pływał normalnie.

20190503-134723_1.jpg

 

Dziękuję za info,jeśli ktoś się wypowie jeśli miał podobny przypadek.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( jeśli ma żadnych ran po walce ze współtowarzyszami, to może po prostu przyszedł na niego czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, NAP napisał:

:( jeśli ma żadnych ran po walce ze współtowarzyszami, to może po prostu przyszedł na niego czas.

@NAP tak myślę,i chyba też będę tego zdania :(


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas przyszedłby gdyby miał swoje pół metra, tak jak na wolności dorastają. 13cm to ledwie podrostek, a pokolec nie żyje kilka lat tylko znacznie dłużej, dużo dłużej :)

Naso łatwo zdychają w niewoli mimo, że jedzą itd., pewnego dnia kładą się i po nich.

Czemu tak jest? Nie wiem, coś brakuje im w niewoli, nie wytrzymują stresu, nie są podatne na powszechne "karłowacienie". Sam miałem takie 3 przypadki, pozornie zdrowe naso poszło w piiip...

Zwróccie tez uwagę na to, jak popularne jest naso w sklepach, ile ich się przywozi, przewija się w akwariach. A kto dochował zdrowego naso elegansa/lituratusa do... chociażby 30cm, nie musi być to równe 45cm jak to w naturze. No właśnie? Ktoś miał naso dłużej, niż 5lat? Znam bardzo niewiele takich przypadków, i te ryby są trzymane w zbiornikach z trzema zerami... i to nie tysiak.

Ps. Nie mówię tu o vlamingu, bo ta ryba to czołg i tylko się kisi w niewoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Raffy14 napisał:

Naso łatwo zdychają w niewoli mimo, że jedzą itd., pewnego dnia kładą się i po nich.

no i to moje drugie naso tak padło,co prawda to pierwsze miało problemy jelitowe było wychudzone,a ten to okaz zdrowia.

Dzięki @Raffy14 za info :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z okazji 26 miesięcy :)

 

 

20190505_131909-1550x765.jpg

20190510_151218-1422x784.jpg

20190505_131636-1422x768.jpg

Edytowane przez @Beti
Fotki (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.