Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

4dni to długo :( centropyga aż tak raczej się nie chowa, moja loricula cały czas na widoku i tak do dziś jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Raffy14 napisał:

4dni to długo :( centropyga aż tak raczej się nie chowa, moja loricula cały czas na widoku i tak do dziś jest :(

Wiem,głośno myślę,jutro robię podmiane może jest w kominie i poszła do sumpa,nadal nie nam sitka na splywie eee..:smile_dissapprove: wstyd:wallbash:

Edit: dzis rano odnalazłam rybcia, jeszcze zanim światło sie włączyło,chowa się w skałach,ona ma ze 2,5cm przesadziłem 3-4cm

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna szarańcza dopadła algi, no cóż jak atak rekina zostało pozamiatać:ice:

dostępne w 1080i:-)

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pawel_Q napisał:

Coraz ładniejsze akwarium :)

Ale doszły mnie słuchy, że będzie większe :rolleyes:

Dzięki,rozwija się żal bedzie przekładać,ale jeszcze nie może 2020rok,szukam okazji kupić używane szkiełko,od 200x70x60 wzwyż.max 250x80x60

Chcę zrobić akwarium z możliwością trzech stron do widoku,coś podobnegoz z zdjęcia.

Edit zdjecie tylko podglądowe

Screenshot_20180812-100707_Google.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Dzięki,rozwija się żal bedzie przekładać,ale jeszcze nie może 2020rok,szukam okazji kupić używane szkiełko,od 200x70x60 zwysz.max 250x80x60

Chcę zrobić akwarium z możliwością trzech stron do widoku,coś podobnegoze zdjęcia.

Screenshot_20180812-100707_Google.jpg

 Z rozmachem ;)

Mam nadzieję, że się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Moje kolejne także będę konstruował tak, aby można było oglądać z 3 stron, głębia jest wtedy kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest ta wymarzona od dawna zebresoma  xanthurum piękny okaz rybcia wypływana jedząca łatwo się pogodzila z innymi pokolcami:-)może ma tam pare bialych kropeczek, ale to zapewne przez stres odłowu z akwarium i nowe otoczenie.

Obecnie nie widzę bo jestem na urlopie tyle co mam zdjecie posłane,ale z relacji domowników ma się już dobrze,dzieki bratu który odebrał u @argentojest już w akwarium,apropo podobno mega zbiornik ma kolega :thumbup:

Pozdr.

 

12688589_20180821_220516.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti już niezłą ekipę skompletowalaś  :) 

Mam też xanthurum. Piękna ryba i mało konfliktowa. Żółtek przy niej to zło wcielone ;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pawel_Q napisał:

@@Beti już niezłą ekipę skompletowalaś  :) 

Mam też xanthurum. Piękna ryba i mało konfliktowa. Żółtek przy niej to zło wcielone ;p 

Mam nadzieję że będzie dobra ekipa do nowego zbiornika,ale pierw musi jeszcze trochę pobyć w tym.Żółtek u mnie jest spokojny,białobrody rządzi w zbiorniku,ale jak będzie wiekszy zbiornik to bedzie Sohal,więc skończy mu się władza:D obecnie jest kurdupel 7cm ale daje czadu:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,:strutin

  • parę zdjęć z nowego aparatu canon Eos 80D + obiektyw canon 17-55 z Af i stabilizacją obrazu
  • troszkę kolorki ładniejsze chyba jak z telefonu samsunga S8
  • Led +T5
  • godziny szczytu lampy (15:00)

7b01c6f8a6c6f.jpg

f106f444b3b2f.jpg

 

2bf8c3c7cb293.jpg

e5f138e0ab9e3.jpg

68d3245f5b64f.jpg

 

aefbe049c4386.jpg

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyglądają lpsy. Fajne zdjęcia i baniak naprawdę robi wrażenie. Mi na sony alfa jakoś nie chce lepszych zdjęć robić od komórki. No ale ja to ja, każde zdjęcie potrafię zepsuć tzn nie muszę psuć one same się psują :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti miałem godzinę temu pochwalić baniak, ale z wrażenia odpadła mi szczęka i cały czas szukałem :ice:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kanio10 napisał:

Beti... petarda :thumbup: i wcale tu nie chodzi o zdjecia (choć te również ładnie zrobione) ale o zbiornik i jego życie! :wub:

Dzięki @kanio10,uwierz wkładam w to dużo serca( o kasie nie mówmy):D ale było trzeba dużo czasu i cierpliwości aby takie jakie to było:-) jakoś się kręci(ile koroli odeszlo na wieczną rafe...początkami) stąd też nie ma co sie spieszyc z Lps czy Sps...zwłaszcza "goniopory"

Na obecną chwilę idzie sól 1/2 reef salt/priobiotyczna

Np Pro

Pro Bio S

AF Build

AF Strontium

AF Amimo Mix

AF Vitality

AF Micro E

AF Energy

Pełny Balling (pompa)

NitraPhos Minus (pompa)

Reaktor glonowy

No3 5,Po4 0,04 Ph 8.2 Kh 7.6 Ca 425 Mg 1380 i2 0.09 ( przedawkowałam ale spada)

12 minut temu, dla syna napisał:

Ładnie wyglądają lpsy. Fajne zdjęcia i baniak naprawdę robi wrażenie. Mi na sony alfa jakoś nie chce lepszych zdjęć robić od komórki. No ale ja to ja, każde zdjęcie potrafię zepsuć tzn nie muszę psuć one same się psują :-) 

Dziekuje Ci bardzo,też widzę odpaliłes akwarium zaraz się włączę w temat:)

 

6 minut temu, Pawel_Q napisał:

@@Beti miałem godzinę temu pochwalić baniak, ale z wrażenia odpadła mi szczęka i cały czas szukałem :ice:;)

Już nie przesadzaj Pawel dziękuję ...to Ci pomogę razem poszukamy:secret:

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Allle lps:wub::wub::wub:

:secret:dzięki @Raffy14:wavingdobrej nocki pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko udzielam się na forum i nie jestem w temacie. Byłaś zachwycona z Maxspect, a co Cię skłoniło do dołożenia T5? Akwarium oczywiście ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciej01 napisał:

Ostatnio rzadko udzielam się na forum i nie jestem w temacie. Byłaś zachwycona z Maxspect, a co Cię skłoniło do dołożenia T5? Akwarium oczywiście ładnie się prezentuje.

Cześć @maciej01,a widzisz dużo nie dołożyłam tylko 2x54w T5,świece obecnie dziennie około 2godz do Ledów,głównie pod Ledami już mnie drażniło robienie zdjęć wszystko niebiesko;)ale nie narzekam na Led wszystko rośnie:-) myślę też ze 2godz dziennie nie zaszkodzi koralą trochę innej mieszanki światła,a wręcz odwrotnie:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti filtracja u Ciebie to teraz: odpieniacz, refugium, nitraphos minus, probiotyka? Skarpetę i siporax jeszcze masz?

Zarybienie spore jak na 500+ :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, @Beti napisał:

Cześć @maciej01,a widzisz dużo nie dołożyłam tylko 2x54w T5,świece obecnie dziennie około 2godz do Ledów,głównie pod Ledami już mnie drażniło robienie zdjęć wszystko niebiesko;)ale nie narzekam na Led wszystko rośnie:-) myślę też ze 2godz dziennie nie zaszkodzi koralą trochę innej mieszanki światła,a wręcz odwrotnie:-)

 

:) a jakie to świetlówki - sam się zastanawiam nad dołożeniem do ledów dwóch t5 tylko zastanawiam się jaką rurę dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pawel_Q napisał:

@@Beti filtracja u Ciebie to teraz: odpieniacz, refugium, nitraphos minus, probiotyka? Skarpetę i siporax jeszcze masz?

Zarybienie spore jak na 500+ :) 

Paweł 500+ już mi zabrali:rofl:

a poważnie to na obecną chwilę po popełnieniu samobójstwa przez doktorka obecnie jest 15ryb w tym 6 wiekszych reszta to małe rybcie:-) + 3krewetki 2x babka kopiaca,wężowidło,mały krabik,z 10 ślimaków,2x rozgwiazda 2x jeżowiec

Tak mam 10L siporaxu,skarpetę,45kg skały,reaktor glonowy 1.8L i odpiwniacz  Bubble King Double Cone 200 RD3 Speedy i trochę priobiotyczna metoda i się kręci nic więcej nie chcę:-) aaa jeszcze w sumpie są od 5miesiecy kulki typu https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Maxspect-Nano-Tech-Bio-Media-Bio-Sphere-Bio-Block/7140

Przyszkym roku chcę postawic 260 x 80 x 60 trochę ambitny plan ale obecnie to tylko marzenia:-)samo szklo z sumpem to koszt w erybce okolo 6500zl (wycene juz mam) szukam coś z używki może ktoś ma coś podobnego to będzie taniej.

6 godzin temu, Ura napisał:

a jakie to świetlówki - sam się zastanawiam nad dołożeniem do ledów dwóch t5 tylko zastanawiam się jaką rurę dać.

2 x 45w Ati Actynic tylko ja nie pamietam jaką ty masz długość lampy więc nie bardzo mam się odnieść do tego;)

Edit:wiem tyle że jestem zadowolona z tego dodatku Ty też będziesz:-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bardzo ładnie lpsowo. Musisz lać nitraminus? Czy bez tego NO3 rośnie powyżej 5?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.