Skocz do zawartości
dawa27

jak oderwac ukwiał od skały

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem muszę skłonić około 10 małych ukwiałów do oderwania się od skały idą na sprzedaż wszystkie razem nigdy nie próbowałem odrywać ukwiałów wszelkie sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli siedzą w szczelinie i nie masz dostępu do podstawy stopy to nie oderwiesz. Możesz spróbować je wykurzyć ustawiając cyrkulator na wprost.

W przeciwnym przypadku delikatnie palcem podważasz stopę aż puści.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są łatwe w dostępie ok spróbuje najgorsze ze muszę oderwać 10 sztuk jeżeli znajdę to więcej quadricolory rosną mi na potege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie rosna a chca przetrwac I sie dziela wlasnie na potege?

Slyszales zapewne o tym, ze jak warunki nie sa najlepsze to ukwial bedzie sie dzielil wlasnie z tego powodu.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko pewnie maja tak złe warunki i dlatego mam 3 olbrzymie ukwiały i jeszcze więcej mniejszych gdyby miały złe warunki raczej reszta koralowców nie rosła by wychodząc ze zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatnie kostką lodu obkurczyć ukwiał i już - odchodzi od skałki bez krzywdy

jaką kostką, może być osmotyczna 

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przeganialem pompa do miejsca gdzie mi pasowalo


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimną łyżką z lodówki ponoć jest łatwo i bezpiecznie ale nie stosowałem jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dawa27 napisał:

spoko pewnie maja tak złe warunki i dlatego mam 3 olbrzymie ukwiały i jeszcze więcej mniejszych gdyby miały złe warunki raczej reszta koralowców nie rosła by wychodząc ze zbiornika

Nie wiem jak masz warunki napisalem tylko, ze podzial "non stop" moze tylko o tym swiadczyc.

Wracajac do odczepiania to "gilgotanie" palcem i zimny przedmiot pomaga.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmuję skałę nad poziom wody tak aby ukwiał dotykał jej zwisające w dół. Po kilku minutach złazi że skały do wody. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycinasz z karty plastikowej taki e cos ala pędzelek i smyrasz ukwiała po stopie fajnie sie odczepia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, azgar napisał:

wycinasz z karty plastikowej

po co - wystarczy jakiś patyczek - choćby pędzelek pożyczony od dziecka czy pałeczka od sushi (kilka razy tym odklejałem) ... i trochę cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

po co - wystarczy jakiś patyczek - choćby pędzelek pożyczony od dziecka czy pałeczka od sushi (kilka razy tym odklejałem) ... i trochę cierpliwości

bo lepiej od patyczka sie sprawuje, tym idzie szybciej i sprawniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię stary temat bo akurat dziś próbowałem odłowić kilka ukwiałów i muszę powiedzieć,że godziny roboty.Nie pomagał patyczek,pędzelek,lód,paznokcie,wyjmowanie z wody i dmuchanie pompą.Puściły chyba z ogólnego drażnienia wszystkim i zastanawiam się czym jeszcze można spróbować,odłowiłem przez trzy godziny trzy sztuki.Nie wiem,czy problemem nie jest mocno porowata skała od AF do której chyba przyczepiały się "na stałe"

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś odrywałam szpachelką  plastikową i poszło, taka samochodowa chyba do kitu:D ( oczywiście nowa )


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałam w siatce takiej na węgiel aktywny lub siporax


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.