Skocz do zawartości
Hoom

Zakładam swoje pierwsze morskie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Samba jako takiego nie mam . Ale mam taki filtr podobno tak samo dobry jak samb i nie trzeba wiercić otworów itd. 

 

Jezeli bym sie zdecydował na nowe skaly to mam tylko taki wybór https://shop.abyssaquatics.co.uk/products/decoration/aquaroche/

jak dzwoniłem po ogłoszeniach osób co chcą sprzedać live rock to od wszystkich dostaje odpowiedz ze skaly już maja poza akwarium bo je zlikwidowali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Hoom napisał:

Samba jako takiego nie mam . Ale mam taki filtr podobno tak samo dobry jak samb i nie trzeba wiercić otworów itd.

To jest sump. kompletny z przegrodami i odpieniaczem. masz komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Twój temat i chyba sam zdecydował bym się na inną skałę jak koledzy doradzają .Moim zdaniem lepiej dla nowicjusza jak jest mniej problemów na starcie.Takie moje zdanie ponieważ sam jestem nowicjuszem .Sump który tu wkleiłeś to Aqua One Marisys 240 tak podpowiedział mi wujek Google .Czy ktoś go tu na forum posiada?jakie opinie jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba go już nie produkują . Bardzo ważne jeżeli gdzieś go znajdziesz byś nie kupował serii 1 wstrzymali jej produkcje bo podobno ciekł . A po za tym wszyscy wszędzie go zachwalają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, silvia napisał:

Jak nie ma pozostałości po glonach - to potraktuj skałę jako suchą

czyli porządne mycie "kerszerem" i płukanie w RO z mocną cyrkulacją i co kilka dni zmienianą wodą - jak włożysz taką skałę jak masz teraz (bez żadnego przygotowania) ... to będziesz się "bujał" kilka miesięcy z wszelkimi plagami

jestem za,są tu na tym forum podobne wątki o tym, i skała zaskoczyła na początek zastosować np AF Phosphate Minus lub Rowa

a jak masz kasę kupuj nową,tylko 1kg dobrej żywej skały to 45-55zł/kg

a skoro Ci się tak podobają te kształty to przemyśl sprawę,powodzenia ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podjąłem decyzje kupuje nowa a te co mam sprzedam na ebay . Skoro Angole taka sprzedają na ebay to i ktoś ja kupi . Tylko trochę sie bije kupować skale od kogoś prywatnie a w sklepie żywej nie maja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkasz w tej Anglii? Bo w mojej okolicy jest pare sklepów gdzie mają żywą skałę


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manchester

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, Hoom napisał:

Manchester

 

zostaw sobie z tego kilka ładnych kawałków i przygotuj zanim przyjdzie nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do sklepu o żywa skale i taka dostałem odpowiedz ktoś z was wie co to jest Aquaroche i czy warto to kupić . A to co oni maja na stanie . Proszę by ktoś na to zerknął i powiedział mi czy warto to kupić 

https://shop.abyssaquatics.co.uk/products/decoration/aquaroche/

We don't stock Live Rock any more as it's becoming very out dated, we sell Aquaroche instead. It's much easier to go through it in person or over the phone, please call 0161 476 4439 for more information.

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skała ceramiczna, która niby będzie posiadać funkcję żywej skały. Ja takiego wynalazku nie miałem wiec sie nie wypowiem. Na logikę brzmi to jak coś w rodzaju siporaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaopatrywałem w 

http://www.a-zaquatics.com w Crewe I

http://www.mermaidaquatics.co.uk

Mają naprawde duży wybór.

OL67UB postcode jest maidenhead aquatic w sklepie ogrodniczym. Sprzedają skałę na wagę tą co mają w zbiornikach  ( można sobie obejrzeć jak  wygląda) I jeszcze jeden tej samej sieciówki jest w Bolton ale nie wiem czy mają morszczyzne. 


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OL67UB to obok mnie . Dzięki przejadę sie .zastanawia mnie tylko jedno ten sklep co odpisał mi ze nie sprzedaje live rock to bardzo profesjonalny sklep dlaczego oni przestali handlować żywa skala . Może to nie najgorszy pomysł by kupić od nich aquaroche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pomyśl nad skałą Marco Rocks? Sprawdzona przez wielu i dostępna w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zrezygnowali z żywej skały bo mają lepszy profit z suchej i jest mniej problematyczna dla sklepu.  Nie kupój tam ryby i korali bo przy ich przemiale to nawet nie przechodzi aklimatyzacji.  Są bardzo duże straty. 


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym sklepie na ol6 i trochę sie rozczarowałem . Maja tam wannę z live rock i nawkładali jej tyle ze aż wystaje z wody . Woda jest mętna ma kolor brązowy . Nie znam sie bardzo na tym za bardzo ale nie wydaje mi sie by coś tam mogło przeżyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wystająca z wody = martwa skała. Już chyba lepsza by była z zapuszczonego, ale jednak działającego akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom pomyśl jednak nad swoją skalą,skoro masz faje kawałki,karszer do reki i do roboty:-)

Potem potraktuj ją  jak suchą,skoro ta skala chodziła kiedys czemu ma nadal nie służyć. A ta sucha ze sklepu też kiedys byla żywa. 

Twoja decyzja;-) 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.  Ja też kiedyś walczyłem z taką skałą.  ponad pół roku 

Średnia radocha. 

Odradzam przy tej wielkości zbiorniku. Prędzej bym się skusił na tą sztuczną.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego . Piszą ze podobny do Marco rock . Co o tym sądzicie 

B4E96C12-F102-48D8-BF4E-E9E131AF7736.png

5FD84A1C-D17F-4760-8CA4-475009E065F5.png

597B1971-4252-4BE3-9F65-718C110C6346.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

problem z kupowaniem na odległość i fotkami jest taki - że jak nie weźmiesz do ręki , nie powąchasz ... to nie wiesz co kupujesz

więc jedyną wskazówka mogą być opinie kogoś kto używa od dłuższego czasu dokładnie tej skały - a na pierwszy rzut oka to wygląda na ... wapień filipiński ?

wpisz w googlach nazwę tej skały i poszukaj na rożnych forach - co to wogóle jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hoom napisał:

Byłem w tym sklepie na ol6 i trochę sie rozczarowałem . Maja tam wannę z live rock i nawkładali jej tyle ze aż wystaje z wody . Woda jest mętna ma kolor brązowy . Nie znam sie bardzo na tym za bardzo ale nie wydaje mi sie by coś tam mogło przeżyć 

Ja jednak bym wziął tą z wanny ale kazał bym sobie wybierać z głębszej warstwy :-). Stałbym nad sprzedającym i pokazywał palcem. No chyba że woda śmierdzi, ze nie da się wytrzymać, albo mają temperaturę w sklepie - 5. W domu porządnie bym ją wypłukał i zastartował zbiornik

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Hoom napisał:

 nawkładali jej tyle ze aż wystaje z wody . Woda jest mętna ma kolor brązowy .

podpięte w obieg z jakimś odpieniaczem ? bo bez to trochę kicha ... a dokładniej może być bagno które "buja się" tak od roku ...  a może być świeża dostawa i wtedy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, silvia napisał:

podpięte w obieg z jakimś odpieniaczem ? bo bez to trochę kicha ... a dokładniej może być bagno które "buja się" tak od roku ...  a może być świeża dostawa i wtedy warto

Nie no, bez odpieniacza i wartkiego przeplywu byłby smród. Skała ukiszona śmierdzi na kilometr. Mogą mieć też przepływ i jakiś centralny odpieniacz gdzieś na zapleczu. Jak mają częściowo dokładaną skałę co kilka dni to woda może być tak zabrudzona. Hehe jak to jest w wannie to niech zrobi testy po4 no3 :-) 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.