Skocz do zawartości
Nailo

Osmoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znudziło mi się butowanie po wodę w baniakach więc właśnie zakupiłem filtr jak poniżej :) do mojego małego baniaka myślę że większy nie jest potrzebny 

Jedyne co potrzebuje to dobrać membranę z DI ktoś może doradzić konkretny produkt pasujący do tego zestawu :) ?

https://sklep.wodna-kraina.pl/filtr-ro3-75gpd-osmoza-z-akcesoriami-filtr-wody-jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli zestaw do DI? membrana jest przed DI.

ja mam coś takiego, sprawdza się dobrze.

https://sklep.osmoza.pl/demi-aqua-tic-demineralizujacy-zestaw-p-611.html


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na sam koniec jak do tego cudac co podałem dołożę DI już będzie cacy ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz podpinał do instalacji to najpierw przepuśc wode przez sam filtr węglowy aby pył który jest nagromadzony w obudowie spłynąl do kanalizy a nie do membramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, edi5711 napisał:

Jak będziesz podpinał do instalacji to najpierw przepuśc wode przez sam filtr węglowy aby pył który jest nagromadzony w obudowie spłynąl do kanalizy a nie do membramy

I dodatkowo po przeplukaniu jak powyżej zastosuj kolejność 5mikron, węgiel, 1mikron, membrama i di

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do calosci dolozylbym jeszcze podwojny miernik TDS.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak wtrącę jak autor nie ma nic przeciwko jakie membrany uzywacie 50/75/100 GPD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 75gpd i dławik 420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

własnie ja mam 50gpd ale zastanawiam się nad większą bo strasznie wolno idzie z produkcja wody, nie macie problemów z krzemianami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krzemianów nie mierzę bo nie widzę takiej potrzeby, okrzemek nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
42 minuty temu, maciej01 napisał:

Ja krzemianów nie mierzę bo nie widzę takiej potrzeby, okrzemek nie mam.

aha o to mi chodziło dzieki :), a jak myslisz 75 jest optymalne czy warto przemysleć 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 75 bo taka była zamontowana fabrycznie. Dla mnie jest optymalna bo jest pomiędzy 50 a 100. 5 litrów wody RO/DI robię w niecałą godzinę, jak jest dobre ciśnienie to w jakieś 45-50 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość membramy to jedno a dławik to drugie (zachować stosunek ścieku do ro 3:1). Moim zdaniem membrama powinna wyprodukować tyle wody w ciągu doby ile ma pojemność naszego obiegu. Oczywiscie w zbiornikach dużych powyżej 500l ciężko będzie zachować tą proporcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

nom właśnie czeka mnie niedługo napełnianie 400 + jakieś 200 w sumpie i jak pomyśle o mojej 50gpd to czeka mnie starość przy zalewaniu akwarium :/, ok skłaniam się ku 100, kupie najwyżej test zeby zobaczyć czy coś się dzieje złego, ewentualnie po zywicy jakis absorber silikatów, zobaczymy co bedzię dzięki chłopaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dławik dopasuj do przepustowości membramy bo szybko padnie. Gdzieś na wujku guglu jest tabela jaki powinien być zastosowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

dzięki znajdę, membranę kupie razem z dławikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.