Skocz do zawartości
wermar

Hybryda która?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zbiornik 95x50x50. Przymierzam się do wymiany lampy. Chciałbym wprowadzić do zbiornika akropory i zastanawiam się nad lampa hybrydowa:

1. Pacific sun pandora 2x145w + 4x39w t5

2. ATI Led powermodule 4x24w t5 1x75w Led

Co sądzicie o ww. Lampach?


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. masz zapas mocy i rury doświetlające cały zbiornik. 

3. 8x39w t5 ati ? :) 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam taką z PS (pkt 1).

Świeci całkiem sympatycznie. Trzeba tylko popracować nad doborem świetlówek i ustawieniem poszczególnych kanałów Led (a jest ich 9 i jest czym kręcić) Na plus, to serwis dostępny w Polsce i bardzo dobry kontakt.

Teraz mam wygraną tabelę PAR z Bali, która jest ręcznie zmodyfikowana i 4 świetlówki 4h dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Szymon a jak z przyrostami korali twardych, masz acropory? I jeszcze jedno , jakie świetlówki wsadziles w ta lampę ? Pozdrawiam 


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na większe akwarium była w kwietniu. Wtedy miałem 3 Cristal Blue i 1 spectra plus, ale jakoś mi się nie podobało. Teraz mam 2CB i 2SP i bardziej mi się to podoba. W marcu zmieniam świetlówki (po roku, bo świecą po 4h dziennie) na 2 x KZ new generation i 2 ati blue plus. Też KZ ponoć fajnie świecą.

Przyrosty SPSów. Te proste rosną jak dzikie. Acropory wolniej, ale rosną. Dużo zależy od parametrów. Jak udało mi się zbić no3 do ok 0,2 to widać znaczne przyrosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PS Pandora 4x54W i 3x145W LED. Świetlówki mam dla korali a LED dla swojego oka i fajnego efektu.

Świetlówki narva blue 2 x 4

Ledami nie zdążyłem się zbytnio pobawić bo wywaliło mi Dino i na razie świecę tylko na niebiesko.

Jeżeli chodzi o sps to tak jak mówiłem przeznaczyłem dla nich całość świetlówek i w tym świetle im pasuje, są przyrosty kolory też były coraz lepsze aż do pokazania się Dino, niestety albo stety światło to tylko jedna ze składowych jeżeli chodzi o piękne korale sps. 

Ogólnie lampka jest super tylko wkurza mnie ustawienie osw nocnego bo jest za mocne na 2% a na 1% już nie świeci wcale nie wiem czy ja mam coś nie tegens czy ta lampa tak ma?

No i nie ma ustawienia kolorów na live, co jest strzałem w kolano ale mam nadzieję że szybko to naprawią

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, wrzuć zdjęcie przy samych świetlówkach niebieskich. Ciekawy jestem efektu.

Apropos księżyca, to w aplikacji na androida przy księżycu jest opcja "dark moon" simul. 1% i standardowy kolor księżyca nie świeci za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1% nie świeci w ogóle ani w dark ani normalnie, dopiero od 2% świeci ale znowuż za mocno w (w opcji dark moon)

Przy samych niebieskich świetlówkach jest trupio, nie zrobię ci fotki bo bym musiał tablicą PAR sie bawić. Ogólnie świetlówki są dla korali, tak jak pisałem, przeznaczone a ledy dla mnie :) Tak to sobie poukładałem w ledach jest 9 kolorów więc pomyślałem że nie ma co już świetlówkami kolorować. Ew kiedyś sprawdzę zamiast jednej narvy ATI coral plus


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hybrydę ATI. Posiadam  4x54w t5  3x75led. Moim zdaniem najlepsza lampa hybrydowa. Nowa wersja lampy ma diodę purpurową zamiast czerwonej i sterownik wifi.


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moljzesz

Widzisz różnicę przy włączonym/wyłączonym Dark Moon? Przy kilku % i Dark Moon powinno być dość ciemno.

Możesz ustawić także któryś z pozostałych kanałów - masz ich do dyspozycji 9. Nieźle wygląda to także z kanałem UV.

Teoretycznie każda z w/w hybryd jest oferuje to co najlepsze z obu światów - T5(liniowe źródło światła - brak cieni i odpowiednie spektrum) i Led(bliki, możliwość ustawienia spektrum).

Porównując parametry obu lamp "na papierze" - różnice techniczne są dość duże. Faktycznie w najnowszej wersji ATI wycofało się z pomylonych moim zdaniem czerwonych diod(które w zasadzie nie były używane przez użytkowników w ogóle) i dodało sterownik Wifi.

Zostawili nadal super gruby kabel do sterownika(grubości kciuka? ) - to jest coś co mi najbardziej by przeszkadzało...

Jedna lampa jest mocniejsza w pewnych kwestiach - druga zaś przypadnie do gustu czymś innym.

Porównanie z poprzednią wersją możesz znaleźć tu poniżej (Ati już jest także malowane, ma zewnętrzny sterownik Wifi itd).

 

ati_vs_ps_5.png


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie czy pandora wymieniona w pierwszym poście nie będzie za mocna do mojego 95x50x50. W innych tematach czytałem,  że niektórzy popalili korale. 


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popalić zawsze można, ale jest regulacja mocy całości, jak i każdego kanału z osobna. Piszę tutaj o PS. Jak widzisz, Piotrek (@Moljzesz) ma zamiar smażyć swoje 360 litrów 600Watami. Ja mam skonfigurowaną tabelę PAR i w czasie włączonych świetlówek odpowiednio obniżoną moc lampy. Wg mnie jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Przemek napisał:

Widzisz różnicę przy włączonym/wyłączonym Dark Moon? Przy kilku % i Dark Moon powinno być dość ciemno.

Możesz ustawić także któryś z pozostałych kanałów - masz ich do dyspozycji 9. Nieźle wygląda to także z kanałem UV.

Widzę różnicę oczywiście, tak jak pisałem przy 2% (bo przy 1% nie świeci wcale) jest za jasno, wszystko z opcją dark moon. 1% był by idealny, przy 2 % acry mi tak nie polipuja jak w nocy powinny bo mają za jasno poprostu. Jeżeli chodzi o UV to efekt jest zajabiasczy ale polipowate słabe. A moje pytanie brzmiało czy przy 1% ma się je świecić czy ja mam coś nie tegens? Czy dark moon czy nie i tak nie świeci się wcale przy  1%.

 

58 minut temu, SzymonH napisał:

Popalić zawsze można, ale jest regulacja mocy całości, jak i każdego kanału z osobna. Piszę tutaj o PS. Jak widzisz, Piotrek (@Moljzesz) ma zamiar smażyć swoje 360 litrów 600Watami. Ja mam skonfigurowaną tabelę PAR i w czasie włączonych świetlówek odpowiednio obniżoną moc lampy. Wg mnie jest OK. 

Tak jest tylko pozbędę się Dino, zaczynam smażenie ;)

Powoli będę podkręcał procenty, korale powinny robić się jasne ( jak przesadzisz to białe, jak bardzo przesadzisz to popalisz) i zobaczymy :) w końcu słońce daje mocniej ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie świeciło przy 1% czy już nie - to sprawa indywidualna(rezystancje przewodów, zacisków, złączy itd). Jeśli napięcie podane przez driver na 1% jest niższe niż minimalne przewodzenia diody(łańcucha) to nie będzie się świeciło.

Moje pytanie brzmiało raczej - czy jak uwstawisz 2% i włączysz /wyłączysz Dark Moon - to widzisz różnicę? Powinna być dość znaczna, wprawdzie panele 145W mają dwa razy więcej diod w każdej sekcji(także moonlight) więc będzie on jaśniejszy niż w modelu 75W - jednak nie jestem pewien czy brak polipowania przy 2% to wina moonlight(a tym bardziej przy UV które to jest ledwie widodczne i na 2% moc wypromieniowana przez wszystkie diody to rzędu 0.3W (cała lampa).

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Przemek napisał:

To czy będzie świeciło przy 1% czy już nie - to sprawa indywidualna(rezystancje przewodów, zacisków, złączy itd). Jeśli napięcie podane przez driver na 1% jest niższe niż minimalne przewodzenia diody(łańcucha) to nie będzie się świeciło.

Moje pytanie brzmiało raczej - czy jak uwstawisz 2% i włączysz /wyłączysz Dark Moon - to widzisz różnicę? Powinna być dość znaczna, wprawdzie panele 145W mają dwa razy więcej diod w każdej sekcji(także moonlight) więc będzie on jaśniejszy niż w modelu 75W - jednak nie jestem pewien czy brak polipowania przy 2% to wina moonlight(a tym bardziej przy UV które to jest ledwie widodczne i na 2% moc wypromieniowana przez wszystkie diody to rzędu 0.3W (cała lampa).

 

Aha, jest różnica przy dark moon jest ciemniej. UV załącza się przy 3%. 

Spie w tym pokoju co akwa i jednak jest za jasno a przy UV nie widzę polipowania takiego jak było w niebieskim, nie testowałem tego jeszcze dogłębnie, teraz na noc nie świecę wcale. Dziś w nocy (jak nie usnę za szybko) sprawdzę jak polipuja całkiem po ciemku a jutro zobaczę jak jest w uv.

W każdym bądź razie w uv fajnie to wygląda korale świecą jak lampki na choince ;) i na 3% i dark moon jest tak jak bym chciał bo w niebieskim jest za jasno


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Przemek napisał:

To czy będzie świeciło przy 1% czy już nie - to sprawa indywidualna(rezystancje przewodów, zacisków, złączy itd). Jeśli napięcie podane przez driver na 1% jest niższe niż minimalne przewodzenia diody(łańcucha) to nie będzie się świeciło.

Moje pytanie brzmiało raczej - czy jak uwstawisz 2% i włączysz /wyłączysz Dark Moon - to widzisz różnicę? Powinna być dość znaczna, wprawdzie panele 145W mają dwa razy więcej diod w każdej sekcji(także moonlight) więc będzie on jaśniejszy niż w modelu 75W - jednak nie jestem pewien czy brak polipowania przy 2% to wina moonlight(a tym bardziej przy UV które to jest ledwie widodczne i na 2% moc wypromieniowana przez wszystkie diody to rzędu 0.3W (cała lampa).

 

 

Przemek odczytaj pw 


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.