Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
30 minut temu, silvia napisał:

myślę że jak popracuje kilka dni i oczyści "z grubsza" to zużycie tkaniny pewno jeszcze spadnie - więc pozostaje tylko życzyć powodzonka :)

Dzięki Marku,  powiem Ci że woda się ładnie wyklarowała jak się zużyje nawinięte 4m to policzymy zużycie ale myślę że to i tak abstrakcja bo u każdego bylo by inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A wiec po testach, zmierzyłem zużyłem 350cm tkaniny wystarczyła na 6 dni, czyli u mnie przy przepływie około 5-6 tyś (myślę że ta szerokość i sam filtr obsłuży przepływ do około 10tyśl/h) a więc tkanina zużywała się około 60cm na dobę czyli jak najbardziej ok :) , to co Marek pisał faktycznie są na włókninie jaśniejsze pasy ale też chłoną brud więc myślę że też jest ok, co nie znaczy że nie będzie poprawki :) poniżej foto tkaniny:

2medeg4.jpg

 

Zabrałem się też za wycięcie jednej komory,  robię większą wersję filtra i tak naprawdę podział między komorą zrzutu tylko utrudnia mi życie, na moje nieszczęścia Myciok zrobił bardzo dobrze spasowane szyby i niestety byl problem z wycięciem szyby, na szczęście moja sprytna Żona wpadła na genialny pomysł użyłem żyletki z maszynki jednorazowej i zrobiłem fajne narzędzie do wycinania :) 

 

153r7r7.jpg

avoia1.jpg

2550vmo.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł miałeś z tym rollermatem. Twoja wersja widać praktycznieksza bo mieści się do sumpa. Sam bym sobie zaaplikował taki autofilterek do sumpa, może zamiast odpieniacza? ;p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wychodzi i super pomysły, pochwalisz się na jakiej drukarce 3D wykonywałeś swoje projekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Moljzesz napisał:

Super pomysł miałeś z tym rollermatem. Twoja wersja widać praktycznieksza bo mieści się do sumpa. Sam bym sobie zaaplikował taki autofilterek do sumpa, może zamiast odpieniacza? ;p

hehe dzięki powiem Ci że woda się bardzo fajnie wyklarowała filtr zadziałał lepiej niż ozon :rolleyes:, prototyp wystawiony na naszej giełdzie ale pewnie na weekendzie wystawię na allegro :)

Aktualnie idzie juz finalna wersja na rolkę 150mm bo taka dla mnie będzie najwygodniejsza i mam miejsce teraz po wycięciu szyby :)

Godzinę temu, Markow3021 napisał:

Fajnie Ci to wychodzi i super pomysły, pochwalisz się na jakiej drukarce 3D wykonywałeś swoje projekty?

Dzięki takie hobby :) , drukarka Tevo Black Widow

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek ten filtr masz ustawiony tak, że całą woda wpadająca do filtra jest filtrowana, czy część się przelewa poza?

Liczyłeś jak kosztowo tkanina wychodzi? I jak rozwiązałeś przewijanie rolki? Jakoś się samo robi czy silniczek? I zasilanie jest tylko wodą ze spadu czy jakaś dodatkowa pompka?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
28 minut temu, katani napisał:

Leszek ten filtr masz ustawiony tak, że całą woda wpadająca do filtra jest filtrowana, czy część się przelewa poza?

Liczyłeś jak kosztowo tkanina wychodzi? I jak rozwiązałeś przewijanie rolki? Jakoś się samo robi czy silniczek? I zasilanie jest tylko wodą ze spadu czy jakaś dodatkowa pompka?

Michał zaprojektowałem filtr tak żeby cała woda przepływała przez filtr, jak poziom się podniesie z powodu zabrudzenia tkaniny to podnosi się pływak i załącza silnik który przewija tkaninę woda opada aż dolny pływak opadnie i on wyłącza silnik i tak w kółko potrzebny do tego taki sterownik:

https://pl.aliexpress.com/item/XH-M203-Full-Automatic-Water-Level-Controller-Pump-Switch-Module-AC-DC-12V-Relay-Sensors/32816024119.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2a2a5c0fnb4KBS

Woda jest ze spadu żadnych pompek, potrzeba jedynie pływak to wersja bieda, lub dwa pływaki i ten sterownik wersja pro :) , nom i silniczek :)

Testowałem fizeliny i inne różne niestety nic nie zdało egzaminu, w Polsce nic nie ma znalazłem, ale taką tkaninę przeznaczoną do tego zastosowania w Niemczech 3 dni i w domku koszt nieduży :P 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekt :) też kiedyś tak zrobie w scianie miedzy sypialnią a salonem :) Kawał dobrej roboty :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paragon napisał:

Michał zaprojektowałem filtr tak żeby cała woda przepływała przez filtr, jak poziom się podniesie z powodu zabrudzenia tkaniny to podnosi się pływak i załącza silnik który przewija tkaninę woda opada aż dolny pływak opadnie i on wyłącza silnik i tak w kółko potrzebny do tego taki sterownik:

https://pl.aliexpress.com/item/XH-M203-Full-Automatic-Water-Level-Controller-Pump-Switch-Module-AC-DC-12V-Relay-Sensors/32816024119.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2a2a5c0fnb4KBS

Woda jest ze spadu żadnych pompek, potrzeba jedynie pływak to wersja bieda, lub dwa pływaki i ten sterownik wersja pro :) , nom i silniczek :)

Testowałem fizeliny i inne różne niestety nic nie zdało egzaminu, w Polsce nic nie ma znalazłem, ale taką tkaninę przeznaczoną do tego zastosowania w Niemczech 3 dni i w domku koszt nieduży :P 

A ile taka tkanina wychodzi? Te 6m powiedzmy na tydzień ile kosztuje?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 30.08.2018 o 16:55, Moren napisał:

fajny projekt :) też kiedyś tak zrobie w scianie miedzy sypialnią a salonem :) Kawał dobrej roboty :clapping

Dziękuję :) , wiesz takie akwarium z jednej strony cieszy oko a z drugiej jest ciche łatwo się obsługuje i do wszystkiego jest dostęp

 

W dniu 30.08.2018 o 19:48, Moljzesz napisał:

A ile taka tkanina wychodzi? Te 6m powiedzmy na tydzień ile kosztuje?

Do sprecyzowania mi wyszło zużycie 60cm na dobę czyli 6m wystarczy na 10 dni :P , tkaninę znalazłem u Niemca ma rolki różnej długości ja kupiłem o długości 30cm, wszystkie maja nawinięte 200 metrów materiału, jak potniesz na 10cm odcinki to masz 600 metrów a wiec powinno wystarczyć na około 2-3 latka koszt włókniny 140zł (z transportem) a więc kosztowo to jakieś 12 groszy dziennie.

Są też jakieś podobno jeszcze lepsze trzy wersje tkaniny EVO, a ta dedykowana do akwarium to EVO Flow, ale jest dwa razy droższa od tej co ja kupiłem i dodatkowo jest nawinięte 100 metrów a nie 200.


Edit chwialek - post edytowany na prośbę autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2018 o 20:33, Paragon napisał:

Dziękuję :) , wiesz takie akwarium z jednej strony cieszy oko a z drugiej jest ciche łatwo się obsługuje i do wszystkiego jest dostęp

 

Do sprecyzowania mi wyszło zużycie 60cm na dobę czyli 6m wystarczy na 10 dni :P , tkaninę znalazłem u Niemca ma rolki różnej długości ja kupiłem o długości 30cm, wszystkie maja nawinięte 200 metrów materiału, jak potniesz na 10cm odcinki to masz 600 metrów a wiec powinno wystarczyć na około 2-3 latka koszt włókniny 140zł (z transportem) a więc kosztowo to jakieś 12 groszy dziennie.

Są też jakieś podobno jeszcze lepsze trzy wersje tkaniny EVO, a ta dedykowana do akwarium to EVO Flow, ale jest dwa razy droższa od tej co ja kupiłem i dodatkowo jest nawinięte 100 metrów a nie 200

Aaa dzięki za wyczerpujące info ;)

140zl na trzy lata to niewielki koszt, licząc zaoszczedzony czas, gdyby to robić ręcznie, wychodzi jak za darmo..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, Moljzesz napisał:

Aaa dzięki za wyczerpujące info ;)

140zl na trzy lata to niewielki koszt, licząc zaoszczedzony czas, gdyby to robić ręcznie, wychodzi jak za darmo..

Nie ma za co :D, nom ja juz mialem dosyć skarpet wat i innych podobnych wynalazkow, koszt to praktycznie za darmo 12 groszy dziennie to jakieś 3 zl miesiecznie :clowning

Ps 140zl to koszt z wysyłka sama wloknina kosztowala 70zl jal sprawdzałem przy wiekszym zamowieniu koszt nadal taki sam np za dwie rolki po 100cm dlugosci :ph34r:

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty drukujesz teraz wersję na watę 15 cm?

Przy szerszej tkaninie może być mniejsze zużycie nawet.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami jestem w Berlinie to koszt spada do śmiesznych 60zl za rolkę :-) czekam na testy tego 15cm filtra bo mnie korci założenie takiego filtru.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, katani napisał:

ty drukujesz teraz wersję na watę 15 cm?

Przy szerszej tkaninie może być mniejsze zużycie nawet.

Tak jest :) , będą dwie wersje na odcinki 10cm i 15cm

 

4 minuty temu, Gothmog napisał:

Ja czasami jestem w Berlinie to koszt spada do śmiesznych 60zl za rolkę :-) czekam na testy tego 15cm filtra bo mnie korci założenie takiego filtru.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

hehe spoko, ja chciałem jednak wersję o 15cm szerokości bo będę mógł rzadziej do niej zaglądać, być może będzie trzeba zastosować inny silnik ten co mam daje radę z 10cm tkanina mam obawy że z 15cm może mieć problem ale to wyjdzie w praniu :),  Ty masz super na miejscu możesz sobie kupić -_-

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i jestem pod mega wrażeniem umiejętności i wytrwałości autora w tym co robi :) Moje marzenie kiedyś mieć takie akwarium...ehh marzenia.

 

Pozdrawiam autora, piękny zbiornik i pomysł :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, PhunkyStar napisał:

Przeczytałem cały wątek i jestem pod mega wrażeniem umiejętności i wytrwałości autora w tym co robi :) Moje marzenie kiedyś mieć takie akwarium...ehh marzenia.

 

Pozdrawiam autora, piękny zbiornik i pomysł :clapping

Witam dzięki nom przyznam że często mi się kotłuje dużo dziwnych pomysłów dlatego jestem pod wrażeniem, że przebrnąłeś przez calu watek :ph34r:, jeszcze mi do fajnego zbiornika duzo brakuje o ile technicznie jest ok o tyle jeszcze nie rozbujałem życia za dobrze, zabiorę się za to w zimie, może zacznie jakoś wyglądać hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj do "Paragon Bubble KINGA" dołączył młodszy brat "Paragon Rollermat" i rodzinka w komplecie :clowning, filtr jest większą wersją poprzedniego ten jest na rolki o szerokości 15cm, moja rolka miała 30cm musiałem ja przepołowić nie było łatwo i w sumie przydało by się to zrobić maszynowo ale jakoś przeboleję bo to zabawa raz na 3 lata hehe, nie wiem ile mieści się na rolkę włókniny jak się zużyje to zmierzę, przy wkładaniu napotkałem jeszcze jeden problem a mianowicie rurki od spadku i rewizji muszą być krótsze, a ogólnie dobrze by było jak by były skręcane pewnie tak też zrobię kiedyś albo i nie bo na razie obciąłem i zastosowałem nasadki, które się sprawdzają szybko się je demontuje i szybko zakłada, zrobiłem też parę poprawek konstrukcyjny i to co zauważył Marek zmieniłem układ otworów są teraz przechylone w osi o 35 stopni względem siebie i włóknina pracuje całą szerokością, wklejam kilka zdjęć ze składania, jak się wam podoba automatyczny filterek ?

 

34gsww5.jpg

e7i7ab.jpg

1znmy38.jpg

21e5nbq.jpg

2h4bbwz.jpg

21o3v5.jpg

mvpywy.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czad fajnie to wyszło, drukarka zwróciła się już jak widać wiele razy, fajnie że można samemu sobie taki sprzęt śmignąć na drukarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. Zobaczymy jak będzie działać za jakiśczas. Dobra robota ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
50 minut temu, Ura napisał:

ale czad fajnie to wyszło, drukarka zwróciła się już jak widać wiele razy, fajnie że można samemu sobie taki sprzęt śmignąć na drukarce.

Dzięki no u mnie się zwróciła sporo czasu też zabiera projektowanie, sam druk w porównaniu z projektowaniem to już pikuś, ciesze się że się podoba :cheers:

 

51 minut temu, katani napisał:

Fajnie wygląda. Zobaczymy jak będzie działać za jakiśczas. Dobra robota ;]

No nie liczyłem ale nawinąłem gdzieś w okolicy 50 metrów, jak tak patrzę szybkość przesuwu, to wydaje mi się że napiszę coś więcej za jakieś  3 albo 4 miesiące heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy nie będziesz musiał odwijać brudnej co jakiś czas? Czy nie będzie śmierdzieć?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Pytanie, czy nie będziesz musiał odwijać brudnej co jakiś czas? Czy nie będzie śmierdzieć?

Też się zastanawiałem nad smrodem, moja po 2 dniach jak wyciągam to śmierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, katani napisał:

Pytanie, czy nie będziesz musiał odwijać brudnej co jakiś czas? Czy nie będzie śmierdzieć?

Czas pokaże ale wątpię bo ta włóknina nie za bardzo chłonie wodę dobrze przepuszcza i filtruje przy ostatnim teście przez 6 dni woda w akwarium kryształ, a sama tkanina szybko wysycha, ale zobaczymy bardziej zastanawiam się czy za bardzo nie wyjałowię wody bo 100% przepływa przez tkaninę jak myślicie może warto tą z rewizji puścić od radu do dsb minąć filtr i odpieniacz?

 

7 minut temu, elespero napisał:

Też się zastanawiałem nad smrodem, moja po 2 dniach jak wyciągam to śmierdzi...

wiesz ja po testach 6dniwych wyciągałem i nie było żadnego zapachu sadzę że ta tkanina nie ma "sklonnosci i warunków" do rozwoju smrodu szybko schnie

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

Czas pokaże ale wątpię bo ta włóknina nie za bardzo chłonie wodę dobrze przepuszcza i filtruje przy ostatnim teście przez 6 dni woda w akwarium kryształ, a sama tkanina szybko wysycha, ale zobaczymy bardziej zastanawiam się czy za bardzo nie wyjałowię wody bo 100% przepływa przez tkaninę jak myślicie może warto tą z rewizji puścić od radu do dsb minąć filtr i odpieniacz?

Jak nie chcesz wyjaławiać wody to wywal odpieniacz.

Wata wyłapuje tylko mechaniczne zabrudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.