Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem efektu

liczyles koszt cakowity tej lampy? Sam ją robisz? Może się uśmiechnę i polecisz hurtowo ;)?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, grzegorz.k napisał:

Ciekawy jestem efektu

liczyles koszt cakowity tej lampy? Sam ją robisz? Może się uśmiechnę i polecisz hurtowo ;)?

hehe nie liczyłem część rzeczy mam część robię eksperymentalnie, policzę koszty jak lampę skończę ze względu na to że sporo idzie z chin to myślę że 2 miesiące mi zleci, w zimie mam sporo czasu więc jak zrobię sobie i będzie działać mogę i zrobić tobie, ale muszę najpierw być pewny że działa i jest wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Paragon napisał:

hehe nie liczyłem część rzeczy mam część robię eksperymentalnie, policzę koszty jak lampę skończę ze względu na to że sporo idzie z chin to myślę że 2 miesiące mi zleci, w zimie mam sporo czasu więc jak zrobię sobie i będzie działać mogę i zrobić tobie, ale muszę najpierw być pewny że działa i jest wszystko ok :)

:) Jasne, po prostu pomysł mi się podoba i zrobiłbym prawie tak samo, niestety brakuje wiedzy technicznej i słabo mi lutowanie wychodzi ;)

Obudowę do niej robisz?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, grzegorz.k napisał:

:) Jasne, po prostu pomysł mi się podoba i zrobiłbym prawie tak samo, niestety brakuje wiedzy technicznej i słabo mi lutowanie wychodzi ;)

Obudowę do niej robisz?

tak obudowa będzie jak to u mnie drukowana hehe, plus elementy samej lampy miałem dawać finalnie szybkę  z OW jak w poprzedniej lampie, ale wpadłem na pomysł doszczelnienia soczewek oringami i szybka odpadła zawsze to z 5% więcej światłą :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

90 stopni bo lampa będzie wisiała na 15-20cm od tafli wody tylko musiałem znaleźć o podobnej wysokości, dla Cree i dla Power Led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Przed chwilą dostałem próbkę tego jak refugium w 5 minut może zamienić się w wielki problem :/

Nie wiedziałem że rozpuszczanie glonów to taka gwałtowna reakcja, zapaliło się światło nocne w sumpie woda kryształ, redox 380 a z 15 minut później moja uwagę zwróciło to że redox spadł z 380 na 190, ja do sumpa a tam mleko i dokładnie w kilka minut zielone glony zamieniły się w białą mgłę, wywaliłem wszystkie glony z refugium zostawiłem tylko małą gałązkę, ozonator ustawiony na maksa (na szczęście jest) filtr co kilka minut przewija włókninę, redoks powoli idzie w gore jest na 245, mgła powoli przechodzi w głównym zbiorniku też mgła, gdyby to się stało godzinę później to chyba i ozonator by nie pomógł, mam nadzieje że mieszkańcy akwarium to zniosą :/

2rqyuet.jpg

f1bv5.jpg

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy. Dlaczego glony tak się rozpuściły?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, katani napisał:

Ciekawe rzeczy. Dlaczego glony tak się rozpuściły?

Dla mnie to nowość po pierwsze nie wiedziałem ze rozpuszczanie trwa minuty, tak jak pisałem wszystko super a 5 minut później mleko, sytuacja wraca do normy po wywaleniu glonisk dzięki szybkiej reakcji, jakby nie spadek redoks który zauważyłem to o całej sytuacji dowiedział bym się dopiero jutro  :(

Poza tym podejrzewam że to moja wina tzn. mam za czysta wodę filtr który pracuje u mnie od miesiąca zastąpił lub mocno zredukował potrzebę posiadania tak bujnego refugium jak miałem, mam tez za mała obsadę daję jedną kostkę dziennie mrozonki plus jeden raz dziennie suchy pokarm, widocznie to za mało , dobrze ze mam ten ozonator bo byla by lipa, zresztą nie wiem co w głównym zbiorniku dowiem się rano, mam nadzieję że obedzie się bez strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No i mały update dołożyłem przed DSB "CR" (Criptic Zone), jest całkowicie zaciemnione i przepływ jest bardzo dobry, woda wpada dołem i ciągnie całą szerokością w górę do wysokości DSB, do zaciemnienia użyłem spienionego PCV oraz parę wydruków z drukarki, panel z przodu jest na zewnątrz i jest na rzepach tak więc raz na jakiś czas mogę sobie zajrzeć i zobaczyć co się dzieje a wyszło jak niżej :)  

16bwx3b.jpg

v4t9fk.jpg

2akdzqv.jpg  30bpd1w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Zaczynam zabawę z lampa LED :)

28tvzpc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniam na T5.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, katani napisał:

A ja zmieniam na T5.

nom nie dziwię się tobie masz złe doświadczenia :),  ja robię około 300W + jedna t5 45W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paragon napisał:

jedna t5 45W

Chyba T8

Ew 39W lub 54W?

A jak jeszcze się mogę coś powymadrzac jednej to nie będzie widać przy 300W led, dałbym przynajmniej dwie a najlepiej 4 ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Moljzesz napisał:

Chyba T8

Ew 39W lub 54W?

A jak jeszcze się mogę coś powymadrzac jednej to nie będzie widać przy 300W led, dałbym przynajmniej dwie a najlepiej 4 ;)

Już śpieszę z wyjaśnieniami :P T5

https://allegro.pl/juwel-swietlowka-hilite-blue-t5-45w-895mm-i7610733766.html

Będzie a raczej już ją widać chodzi mi o doświetlenie przodu bo miałem strasznie ciemno t5 juwela 45W ma prawie 90cm dlugosci mój baniak 100cm, czyli ładnie doświetla od szyby do szyby, 45W w T5 i 300W w led spokojnie mi wystarczy a wymadrzac się możesz, zawsze chetnie słucham opini innych :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Paragon napisał:

Już śpieszę z wyjaśnieniami :P T5

https://allegro.pl/juwel-swietlowka-hilite-blue-t5-45w-895mm-i7610733766.html

Będzie a raczej już ją widać chodzi mi o doświetlenie przodu bo miałem strasznie ciemno t5 juwela 45W ma prawie 90cm dlugosci mój baniak 100cm, czyli ładnie doświetla od szyby do szyby, 45W w T5 i 300W w led spokojnie mi wystarczy a wymadrzac się możesz, zawsze chetnie słucham opini innych :)

Takiego wynalazku nie widziałem że istnieje(45W)..

Ja bym dał dwie jednak bo korale lubią swietlowki ;)

U mnie obecnie świeci 400W led i 200W swietlowek, korale zadowolone ruszyły z kopyta, lubią smażenie jednak ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 minut temu, Moljzesz napisał:

Takiego wynalazku nie widziałem że istnieje(45W)..

Ja też co więcej chyba tylko juwel ma takie T5 do, na starterze od T5 mam napisane 45 W i 49W więc pewnie sa jeszcze 49W,

13 minut temu, Moljzesz napisał:

Ja bym dał dwie jednak bo korale lubią swietlowki ;)

U mnie obecnie świeci 400W led i 200W swietlowek, korale zadowolone ruszyły z kopyta, lubią smażenie jednak ;)

Dobrze gadasz pewnie tak zrobię ale wole dodać niż zabierać :) jak będzie za maoooo to dożycę jeszcze jedną T5 45W, na razie ruszyłem z drukowaniem obudowy i ogólnie elementów do Radiatora 190x50 długość 70cm

vfd11s.jpg

vew30k.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paragon napisał:

Ja też co więcej chyba tylko juwel ma takie T5 do, na starterze od T5 mam napisane 45 W i 49W więc pewnie sa jeszcze 49W,

Dobrze gadasz pewnie tak zrobię ale wole dodać niż zabierać :) jak będzie za maoooo to dożycę jeszcze jedną T5 45W, na razie ruszyłem z drukowaniem obudowy i ogólnie elementów do Radiatora 190x50 długość 70cm

vfd11s.jpg

vew30k.jpg

Fajnie to wygląda :)

swietlowka będzie jakoś osobno?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki, na kompie wygląda fajnie zobaczymy jak będzie wyglądała jak poskładam :), co do świetlówek to u mnie ta 45W jest osobno wymusza mi to sposób zabudowy akwarium w ścianie, ale jak będę dokładał więcej to dodam dwie 24W do lampy, dorobię mocowania i będzie jako jedna całość, na razie liczę że że wystarczy bez dokładania :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek z ciekawości jakie największe obiekty xyz możesz drukować?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, katani napisał:

Leszek z ciekawości jakie największe obiekty xyz możesz drukować?

Michał standardowo 345x250x260(H) mogę w razie potrzeby zrobić małą przeróbkę i będzie można drukować 400x250x260(H)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Radiator gotowy po malowaniu i wycinaniu miejsca na wentylatory, umordowałem się bo robiłem to ręcznie muszę kupić frezarkę CNC :), w następnej kolejności będzie drukowanie elementów osłon do radiatora, radiator wyszedł jak niżej .....

1z6fqds.jpg

2h4j1cn.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paragon napisał:

Dalej, dalej i lampa już obudowana :)

317fhvs.jpg

34dmrma.jpg

szg5s9.jpg

 

Zacnie się prezentuję xD Powinieneś otworzyć firmę z produkcją pod indywidualne zamówienia xD Myślę że klientów by było sporo , dobra reklama,  dobry produkt i się interes będzie sam krecić xD sam bym sobie coś zamówił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, RobertL napisał:

Zacnie się prezentuję xD Powinieneś otworzyć firmę z produkcją pod indywidualne zamówienia xD Myślę że klientów by było sporo , dobra reklama,  dobry produkt i się interes będzie sam krecić xD sam bym sobie coś zamówił :D

hehe dzięki ale żadny ze mnie biznesmen, to drugie po akwarystyce hobby,  jakoś lubię system pracy 8h i zamykając za sobą drzwi w pracy całkowicie o niej zapominam, a firma to ciągła praca cały czas coś na głowie, to nie dla mnie ale z drugiej strony akurat to lubię więc mozna by było kiedys na tym zarabiać :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.